מבחן לביגוד ריצה צרפתי איכותי של חברה בשם Bodycross המוכרת ישירות באינטרנט ושולחת לישראל. בודיקרוס מתמחה בריצת שבילים ובדקנו אותה: האם שווה להכנס לאתר שלהם להזמין? 

מאת: ודים לינצקי

בצורה עקבית ועיקשת, במהלך כמה שנים אחרונות, דאגתי שרוב בגדי הריצה שלי (מלבד נעליים וגרביים) יהיו מתוצרתן של חברות סיניות כאלה ואחרות. את שמן של חלקן לא רק שקשה לבטא, אלא גם לא ממש מכירים. מחירם של כל פריט, אפילו במקרים “יקרים”, לא היה חוצה מספר דו-ספרתי בש”ח. עם גידול כמות השעות שאני עוסק בספורט, חלה אצלי מגמת שינוי בעניין. האם ראיתי את האור? 

נפלה בחלקי הזדמנות מצוינת בדמות חברת Bodycross הצרפתית שפנתה אלינו אל runpanel.co.il וכך מצאתי את עצמי משוטט בחיפוש מספר פריטים למבחן וסקירה באתר החברה.

בודיקרוס

הכירו את BodyCross

BodyCross הוא מותג ריצה צרפתי שהוקם בשנת 2014. מטרתו העיקרית היא להציע לכל הרצים (ובאופן כללי יותר לכל אנשי הספורט) בגדים טכניים באיכות גבוהה. מאז הקמתו בחר המותג לפתח את המומחיות שלו בריצה. הדגש במוצרים הוא על עיצוב חדשני, צבעים קליטים וגישה טכנית: תפרים שטוחים למזעור גירוי, בד נוגד ריח וכו’. עיקר פעילות החברה הוא ברשת ואין לה חנויות פיזיות. 

על מנת לבחור פריט כזה או אחר מומלץ להיוועץ במדריך לבחירת מידות שנמצא באתר. כן, זה השלב שבו תצטרכו למדוד את עצמכם. לא תמיד אתר החברה ידידותי למשתמש שאינו דובר צרפתית, למרות שיש לו גרסה אנגלית, אבל אין משהו שיכול לעמוד בדרכו של google translate.

לחברה מבחר נאה של דגמים, צבעים וגזרות של חולצות ריצה, מכנסיים בכל האורכים וסוגים ואפילו של ביגוד ארוך וחם יותר. אנחנו החלטנו להתמקד במוצרים עבור ריצת שבילים לאקלים המקומי הפחות צונן ובחרנו 3 מוצרים כמדגם מייצג:

  1. חולצה לריצת שבילים (trail running) מדגם Mile
  2. מכנס קצר לריצת שבילים מדגם Onder
  3. מכנס ריצה קצר מדגם Oury

חולצת ריצה

חולצה לריצת שבילים (trail running) 

כיאה לחברה צרפתית, יש ל- Bodycross דגמים מיוחדים לריצת שבילים המאופיינים בבד קצת יותר עבה וחזק שיספק הגנה מרוח, שיחים וענפים שוררים ושאר תחלואי השביל. החולצה פה היא ללא ספק בעלת עיצוב מיוחד ואחר. תבלין העיצוב הצרפתי מככב כאן בגדול ומזמין שאלות מפרגנות משותפים לדרך. החולצה קצת צמודה לגוף וגזרתה תפרגן ללא ספק יותר לבעלי קוביות בבטן (וקצת פחות לבעלי קוביה אחת או כרס בירה).


מגזין הריצה הטוב בישראל גם בטלגרם
RUNPANEL בטלגרם

כרטיס ביקור:

דרייפיט

איכות הבד, תפרים, פיצ’רים מיוחדים

החולצה תפורה מלא פחות מ-4 סוגי בדים (באבחנה בעין לא מזוינת). כל סוגי חומר הבד סופר נעימים למגע ומאוד חלקים (בעלי חספוס מאוד עדין ורך). ישנם 3 מקומות אסטרטגיים בהם השתמשו בבדי רשת להגברת האוורור: מתחת לבתי השחי, שם הבד דומה במרקם וקצת יותר דק מזה העיקרי. בבית החזה יש בד רשת מאוד דקה וצפופה. 

למרות שהחברה לא מכריזה על כך רשמית, לדעתי, אלמנט הרשת מאחורי חצי רוכסן בבית החזה מספק הגנה נגד מעופפים קטנים כגדולים. אחת הבעיות בחולצות עם רוכסן ללא הרשת – המעופפים נוטים להיכנס פנימה בזמן הריצה, להידבק לחלק החשוף של בית החזה בעודם חיים וזזים או להסתבך בשיער למי שיש באזור. למרות שהייתי מאוד סקפטי לגבי יעילות הרוכסן והרשת, נוכחתי לדעת שהפטנט אכן יעיל ועובד – מאפשר נוחות תרמית מקסימלית יחד עם הגנה בסיסית. מה שהיה הכי חשוב ומפתיע לטובה – אלה קצוות הרוכסן שלא הורגשו כלל ולא הפריעו בתנועה של החולצה על הגוף בזמן הריצה. 

bodycross

התפרים של החולצה שטוחים ונותנים נוחות והגנה מיטביים על העור מפני גירויים. יש לחולצה לא פחות מ-3 כיסים. שני כיסים בגב התחתון, מימין ומשמאל, סגורים בחפיפה ללא רוכסן – יכולים לכלול כל אחד 2 ג’לים, או בר אנרגיה/חלבון לדרך. כיס עם רוכסן (השלישי במספר) שממוקם באמצע הגב התחתון, יאפשר לשאת חפצים כמו מפתחות, כרטיס אשראי או כסף.

לטובת נראות טובה יותר בשעות החשיכה, אלמנטי עיצוב רפלקטיביים עדינים מודבקים על הגב ועל השרוולים.

משום מה, החולצה מוגדרת עבור אימונים ותחרויות במזג אוויר יבש. לא מצאתי שום מגבלה לבצע איתה ריצות שטח עם טבילות במים או כל פעילות רטובה אחרת (רק לא לשכוח להוציא מהכיסים את מה שפחות מתאים למים). דבר אחד כן קצת הציק לי לאחר טבילות עם החולצה – המשקל שלה. בד החולצה, מעצם היותו קצת יותר עבה (בואו לא נשכח שמדובר בכל זאת בדגם שטח), נוטה קצת יותר מהרגיל לצבור נוזלים ומשקל. העניין די מהר מסתדר בגלל יכולת הנידוף הטובה, אבל לעומת חולצות אחרות באותה רמה, זה מורגש.

bodycross

לאחר הרבה כביסות (40 מעלות עם ובלי מרכך) אף אחד מחלקי הבד לא הראו סימני בלאי או דהייה בצבע. 

עוד פרמטר מאוד חשוב שנבדק במהלך המבחן – הריח. רוב בגדי הריצה הרגילים שלי אחרי חצי שעה-שעה של פעילות אינטנסיבית, מתחילים להפיץ ריח ולא מהסוג הנעים. במקרים קיצוניים, אחרי פעילות ארוכה במיוחד, עוצמת הריח יכולה להספיק לפיזור הפגנה קטנה וממש להציק לי. לפעמים הריח לא לגמרי נעלם מחלק מהבגדים שלי, גם הממותגים ביניהם, וגם אחרי כביסה. חייב לציין שהבדים של החולצה במבחן אכן עמדו בהבטחת החברה והיו נטולי ריח, גם אחרי פעילות של מספר שעות בשטח וגם אחרי הכביסה. אהבתי!

חולצת ריצה

שימושיות מקומות אחסון

אחד האתגרים בריצת שטח בארץ הקודש רוב השנה (מלבד 3-4 חודשי שפיות “חורפית”) הוא נשיאת מים. ברגע שזמן הריצה עובר שעה וחצי (לפחות אצלי), אפילו אם זה לפנות בוקר בחודשי הקיץ, צריך להתחיל לחשוב על מנשא מים. ברגע שמנשא מים (תיק, פלאסקים, חגורה עם בקבוקים) נכנס לתמונה – הוא גם יכול לפתור את רוב סוגיות האחסון ואז גם אין צורך בהם בחולצה. במידה ומדובר במנשא מים ממש מינימליסטי (בד”כ חגורות ריצה עם בקבוקים) ללא יכולת אחסון של דברים יותר גדולים (טלפון ואוכל לא טכני) – אז הכיסים בחולצה ישלימו את החסר. אם מדובר בריצה במעגלים לא ארוכים, או ריצה עם תחנות הזנה ושתיה מאורגנות – גם כאן הכיסים בחולצה מאוד יועילו. בכל שאר המקרים לא מצאתי צורך אמיתי בהם ובמחשבה שניה, הייתי בקלות מוותר עליהם לטובת כיסים צמודים יותר במכנסי הריצה. דברים גדולים וכבדים, כמו טלפון, אוהבים יותר כשהם ממש צמודים לגוף ומוחזקים היטב ולא מתנפנפים בחולצה.  

ריצת שטחסיכום

מבחן החולצה בוצע באמצע הקיץ המקומי – תקופה מאוד מאתגרת ששום בד, גם אם יש לו יכולת נידוף מהחלל, לא ממש יכול לה. כל ההבדל בין הבדים והחולצות יהיה כמה הם מורגשים/מציקים על הגוף כשהם ספוגים במים. מלבד מספר נקודות בודדות שציינתי, החולצה עברה בהצלחה את המבחן. בפינת ה”המלצה האישית”  אמליץ להשתמש בחולצה הזו דווקא בחורף הישראלי ואם צריך – ללבוש אותה בתור שכבה חיצונית מעל שכבת בסיס דקה. יש לבד שלה גם יכולת לא רעה לחסום רוח ועדיין לתת לגוף לנשום.

 


אל תפסידו את כתבות הריצה הטובות בארץ: הניוזלטר השבועי שלנו איכותי ומעניין

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים