ה-Veridis Desert Challenge צמח ב-24 שנות קיומו מתחרות אופניים קטנה במדבר בשם “סובב סדום” לפסטיבל ריצה, אופניים, ספורט וכיף מדברי, עם פניה חזקה למשפחות, וכמות מדהימה של מקצים ואפשרויות. הנה כל מה שצריך לדעת על חלק הריצה באירוע החוויתי ב- 20-22 בדצמבר.

בפסטיבל ספורטבע הגדול בארץ הזה, תגלו מתחם קמפינג מפנק, חניון קראוונים, פאב ספורטאים, הופעות מוזיקה חיות, הפעלות לילדים, EXPO ענק, מסעדה, מקלחות חמות ועוד. זו הזדמנות להביא את המשפחות לקמפינג מדברי-ספורטיבי, אולי כמה חברים או קבוצות ריצה שלמות שיהפכו את זה לעוגן חברתי ואימוני. 

ה Moon Run

ריצת הלילה הוותיקה מושכת אליה כל שנה מאות רצים, והיא מקצה הריצה הראשון שהתווסף לאירוע שהיה סביב אופניים בתחילתו. הריצה, שמחייבת אבזור לריצת לילה (בעיקר פנסים) מתבצעת על שבילי אדמה רחבים וטובים, והמסלול מסומן לכל אורכו בצורה מוקפדת עם חצים זוהרים, פנסי לד ומרשלים.

בתחרות ה Moon Run ישנם 4 מרחקים, והיא מוזנקת ביום שישי בערב בין השעות: 17:30 ל 20:00 (המקצים הארוכים מוזנקים ראשונים ומקצה ה5 ק”מ מוזנק אחרון).

ה Day Run בשישי בבוקר

לשומרי שבת ולאלה שרוצים להתמקד בריצת שטח אחת איכותית בשישי בבוקר, הוסיפו בפסטיבל שני מרחקי יום:

  • ריצה שטח קלאסית של 10 ק”מ במסלול נוח – המרוץ יוזנק ביום שישי בשעה 7:00 בבוקר, והוא מתאים לרצי כביש ואינו טכני במיוחד. תרוצו בנופים היפים של אזור נחל סדום ונחל פרצים עם מאות רצים נוספים. חוויה מדברית ייחודית. זמן ממוצע לריצה הוא כשעה, ויש לצאת עם מים (למרות שיש תחנות הזנה בדרך).
  • ריצת שטח טכנית של 27 ק”מ עם עליות – קהל הולך וגדל בישראל נכנס לריצות הטרייל וריצות שטח טכניות יותר ועבורם נועד המסלול הזה. המירוץ יוזנק ביום שישי בשעה 6:30 בבוקר, ויוביל אתכם במסלול חדש אל נחל פרצים עליון (שמעולם לא רצו אותו באירוע) ומשם אל נחל פרצים, מערת הקמח, עליה אל מישור עמיעז וחזרה דרך המסלול המפותל של נחל סדום אל המחנה.
    במסלול מספר עליות קצרות אך תלולות, ריצה בתוך ערוץ נחל מבולדר ומעבר בקניונים האייקוניים של פרצים וסדום. זמן ממוצע הוא כ-3 שעות לריצה זו, והיא מיועדת לרצים עם ניסיון בינוני ומעלה.

Desert Challenge

הקטגוריה המשלבת ריצה ואופניים: Ultimate Challenge

אפשרות נוספת לרצים היא לשלב בין ריצה לרכיבה במקצה מיוחד הנקרא אולטימייט צ’אלנג’ והוא למעשה דואתלון שטח קשוח שמתפרס על יומיים עם זמני התאוששות אתגריים, בשלושה מרחקים (פרוט בתמונה מטה). מקטע האופניים הראשון מוזנק ביום שישי בבוקר, ובערב מצטרפים לריצות ה Night Run במרחקים השונים. למחרת בבוקר שוב יציאה לאופני הרים עם מקצי מרתון אופני ההרים של שבת בבוקר. מדובר באתגר שמתאים מאוד לטריאתלטים במרחקים הקצרים ולאנשי ברזל במרחקים הארוכים יותר- אבל כאלה שהם מנוסים גם ברכיבת אופני הרים. אתגר משמעותי, מרשים, המחייב רב גוניות ויכולת התאוששות מהירה בין מקצה למקצה.

Desert Challenge 2018

להרשמה לאירוע לחצו פה