ב 7 במאי השנה – מוזנק הר לעמק, והפעם הוא הולך לשנות לגמרי את מוד הפעולה שלו: האם בשיא התקרב מספר הקבוצות באירוע פורץ הדרך הזה לקרוב ל-1500 קבוצות של 4 עד 8 רצות ורצים, ועמן קשיים לוגיסטיים, פקקים וביקורות, הרי שהפקת הלקחים בוצעה, והשנה רק 1000 קבוצות של 6 רצים יתפסו את הסלוט לאחד המרוצים האהובים בישראל. וזה לא השינוי היחיד!

מאת: הר לעמק
לאתר הרישום: http://bit.ly/harlaemek

מרוץ חברתי ללא מטרות רווח

הר לעמק הוא אחד המרוצים האהובים בישראל ופורצי הדרך שבהם. הוא מאוד ייחודי בכך שאינו למטרות רווח: הוא מופעל בידי עמותת חברים מהישוב תמרת בעמק יזרעאל, והוא אמור לסיים כל שנה במאזן אפס. כל התקציב, האנרגיות, ההשקעה והעניין – הוא בעצם פעולה של רצים למען רצים!

תנועת השליחים

הר לעמק יצר תופעה חדשה בישראל. עד ל 2009 כשהוזנק לראשונה לא ידענו מהם מרוצי שליחים. התופעה התעצמה כשלאורך השנים אימצו אותו מקומות עבודה וארגונים, צוותי חברים, וכולם ראו בו אתגר משותף של עבודת צוות. אחרי שהביא את הקונספט הוא זכה לחיקויים רבים בישראל, אבל הצליח לשמור על מקום מוביל כמרוץ השליחים הגדול ביותר. מדבקת ה M2V שלו הפכה לאחד מסמני ההיכר השקטים של קהילת הרצים. 

180 ק"מ מנקודה לנקודה

יש בו עוד ייחוד מאתגר: זהו מרוץ שטח מנקודה לנקודה. 180 ק"מ רצים המתחרים מאנדרטת האריה השואג בתל חי ועד לעמק יזרעאל דרך עמק החולה, נופי הכנרת, בקעת בית נטופה, הרי מנשה… כולל ריצות לילה לאור פנסים. 

השנה יתחלקו המקטעים בהם ירוצו הרצים ל 18 מקטעים, בממוצע 10 ק"מ שטח למקטע. נתיב הריצה משולט ומסומן באמצעות כ – 2,000 שלטי חצים מחזירי אור המוארים בלילה בתאורת לֶד. איכות הסימון פותרת לחלוטין את הרץ מהדאגה לניווט והתמצאות בשטח ביום או בלילה. כמובן שיש גובה מצטבר במסלול כזה, מה שאומר שלא כל הקטעים שווים ברמת הקושי שלהם.

6 אנשים? אתם צוות!

השנה הקבוצות יהיו בנות 6 אנשים. מרוץ הר לעמק הפך לתופעה שהיא מעבר לריצה. החיבור של צוות של אנשים למטרה אחת משותפת הוא סמל לשתוף פעולה, לביחד. לרצונות ומאווים משותפים. לרצון האנושי להתחבר ולפעול בקהילה. נוצרו קבוצות ריצה לזכר…, קבוצות גיבוש למנהלים, קבוצות של יחידות מיוחדות בצבא וכוחות הביטחון, להורים וילדים, למורים ולתלמידים, קבוצות העָצמה לנוער במצוקה, לבעלי צרכים מיוחדים עוד ועוד. הסתכלו סביבכם: עם מי הייתם רוצים לרוץ ומהי המטרה הנשגבת, הנוספת על ריצה שתסמל הקבוצה שלכם? 

קצת מנהלות- איך נרשמים? 

השיטה בנויה על רישום מהיר ותפיסת הסלוט בידי מנהל קבוצה. בתאריך ה 2/2 בשעה 19:00 יפתח אתר הר לעמק עבור רישום ופתיחת קבוצות ע"י ראש הקבוצה (עלות: 200 ש"ח) והיא תבטיח לכם את ההשתתפות. לאחר מכן, עם קצת פחות לחץ יירשמו כל שאר חברי הקבוצה (310 ש"ח לרץ). 

לאתר הרישום: http://bit.ly/harlaemek

http://bit.ly/harlaemek