משקפי שמש במחיר נגיש זו אחת הבעיות בתחום הספורט. נכון יש את המותגים המוכרים והיקרים יותר כמו Rudy, אוקלי ואחרים, אבל עבור איכות גבוהה ומיתוג משלמים. הפעם נכנסו למערכת שני זוגות מחברה איטלקית קטנה בייצור מלא באיטליה ולא בסין, במחיר של 299 ש”ח בלבד. הדגם שבמבחן הוא ה Storm – משקפי שמש לריצה ולרכיבה וספורט כללי ונשאלת השאלה- האם זו פשרה או שיחוק? בדקנו:

מאת: גיא חלמיש, עורך האתר ומאמן RUNPANEL אימון אישי

הכירו את Neon

זוהר רובין הוא ספורטאי וותיק, מאמן אופניים ויבואן. הוא מביא עוד כמה מוצרים בתחום האופניים והריצה. הוא תמיד מכוון ל Value For Money. הדגם שבמבחן נקרא Storm והוא מגיע עם שתי עדשות בקופסא ושקיק בד ניקוי (אולם ללא נרתיק קשיח). הדגם באתר היבואן פה.

זוהר עובד הרבה שנים באיטליה עם הרבה אנשים וחברות בתחום האופניים. מחובר לאנשים נכונים ומקבל המלצות טובות. כמאמן ורוכב הוא בוחן את הדברים בעצמו, וכשהדברים מתאימים לו, ולהערכתו יתן Value for money לצרכן הישראלי הוא ישקול להביא אותם. הוא עובד בעיקר ישירות מול הקבוצות הגדולות שעושות אצלו גם את ביגוד הקבוצה. הוא מחפש את החברות החדשות, המתפתחות, עם המסורת האיטלקית שיודעות לייצר איכות גבוהה במחירים טובים, ושלאו דווקא שמעתם עליהם בפרסום הגלובלי הסטנדרטי. 

החברה עצמה היא חברה משפחתית בצפון איטליה לא רחוק ממילאנו. האיזור הזה נותן מענה גם לרוכבים ולספורטאים אחרים, וגם חזק מאוד בסקי וזה תחום מאוד חזק אצלם. העובדה שגם הייצור הוא 100% איטלקי חשובה. “זה הוכיח את עצמו באיכות, בסטייל ובמוצרים החדשים שהם משיקים” הוא מספר. 

עיצוב

הדגם שפה מיועד לריצה וגם לרכיבה וספורט בכלל. מבחינת עיצוב הם נראים כי לוקחים השראה מהקו הקלאסי של אוקלי, בעדשת משקף אחד המחוברת לקשת עליונה בלבד. העיצוב הזה של קשת עליונה הוא העיצוב הנפוץ והמוכח בתחום הספורט, והיתרון שבו הוא שהוא מאפשר להוריד משקל מסגרת למינימום אפשרי. את השאר עושה העדשה.

“אנשים לא מחזיקים מוצרים 5 שנים והאופנה משתנה במהירות- אז רבים רוצים לראות את מה שנראה טוב ולא להגזים עם המחירים” אומר זוהר על השאלה האם להשקיע בעיצוב מודרני ויקר מאוד או בעיצוב מודרני במחיר של 299 ש”ח לצרכן בלבד.

Neon Storm – הגנה

המשקפיים האלה מגנים מעולה. בהתחלה חששתי שהמבנה הצר שלהם יפחית את רמת ההגנה וההסתרה מרוח ושמש, אבל יש להם עיצוב נפלא שגם התגלה כמשתלב מעולה עם קסדה, בלי להציק באף נקודה. 


RUNPANEL גם בטלגרם – אתר הריצה הטוב בישראל!


האוורור מצויין 

בזכות חורי אוורור ברורים בחלק המרכזי העליון משני צדי האף, נקודת מעבר אוויר די רחבה בשני צדי העדשה (היא מעודנת לקשת בשלוש נקודות צרות יחסית והצדדים שלהן הם פתחי האוורור. גם המבנה הפתוח שומר על זרימת האוויר. 

בחבילה: גם עדשת לילה שקופה

התאמה אישית ואחיזה מפתיעה

רמת האחיזה הייתה מעולה לא פחות מכך. היות ואין פה במוצר הזה שום דבר שמתאים אישית למשתמש – כמו במשקפיים שמאפשרים לכוון את רוחב האפון או זוויות הידיות באוזניים, חששתי בתחילה שרמת ההתאמה האישית והאחיזה יפגעו. זה לא קרה – והאחיזה פה ממש מעולה. המשקפיים פשוט התיישבו להם במקום בזכות הגמישות של הקשת והאחיזה שלהן היתה מצוינת, גם באפון למרות שאני באופן מסורתי מחפש להקטין אותו ולא יכולתי פה. זה פשוט עבד מעצמו. 

איכות החומרים 

המשקל של Neon Storm טוב מאוד והוא לא כבד: רק 27 גרם (במד משקל דיגיטל שלי). צריך לשלם מחיר איפשהו כדי לקבל מוצר פחות יקר והייתי מגדיר את רמת החומרים ואיכות המוצר בתחושה סוביקטיבית ביד כסבירה, אבל בהחלט לא ברמת קצה. פה כבר ניתן לחוש בהבדל ממוצר של 1000 ש”ח ויותר – משהו בתחושת הצירים של הידיות מרגיש פשוט יותר, והפלסטיק עצמו אינו כמו מוצרי קצה. אבל הוא בהחלט ברמה טובה.

עדשות ואיכות אופטית

כמו בכל חברת משקפיים אפשר להניח שיש רמות שונות של עדשות לחברה, אבל אני מתייחס פה רק לשני הדגמים שהועברו. גם פה התחושה היתה של רמה טובה, ובמיוחד: מתאימה למחיר. עדשות אופטיות ברמה מאוד גבוהה יכולות להיות מאוד יקרות. רבים לא מרגישים את ההבדל אבל מי שרגיש, מרגיש אותו. מה שיש פה אינו קצה של הקצוות ואם התנסתם בבהירות והקונטרסט שכאלה עדשות יכולות לייצר תרגישו את ההבדל. היתרון המשמעותי פה הוא קבלת עדשה נוספת שקופה, לשימושי לילה (בעיקר לרכיבת אופניים), עם גוון צהבהב עדין. 

זוהר היבואן מספר: “את העדשות הם מייצרים בעצמם בטכנולוגיה מאוד מיוחדת שהם קוראים לה Tronic והיא בלעדית להם לכל סוגי העדשות. היא מסננת גם את ה UVA אבל מונעת גם קרינה אולטרה סגולה. לפי דבריהם רוב העדשות האופטיות בשוק חוסמות רק חלק מהאולטרה סגולה, ולדבריהם הטכנולוגיה הזו מסננת 100% מהקרניים האלה. בנוסף יש אופציות של צבעים נוספים רבים למסגרות ולעדשות”.

כבוחן אני מחפש כמה פרמטרים בעדשות 

 • צבעים שאני אוהב- זה מאוד סוביקטיבי וכל ספורטאי אוהב צבעים אחרים. הצבע בעדשות האלה ניטרלי למדי, לא קר מדי לא חם עם נטיה עדינה לירקרקות. אישית מעדיף הטיה קלה לצבעים חמים שהופגנו בדגם אחר של החברה הזו שבחנתי במקביל. 
 • מראה מגניב מבחוץ- יש להם ציפוי מראה כחלחל ומגניב. 
 • קונטרסט- פה מדובר על היכולת של המשקפיים ל”חדד” לי את מה שאני רואה כשאני נכנס למצבי צל, עננות. שגם כשהתאורה מוגבלת, הצבעים והעולם נפתחים כך שנעדיף לשים משקפיים על פני להורידם, גם בצל. נכון שמשקפי שמש נבחנים בעיקר בשמש אבל גם ביכולת ההתמודדות במצבים אחרים, כי אלה החיים ובספורט אנחנו לא תמיד באותה רמת קרינה. במשקפיים עם קונטרסט טוב אתה מרגיש כאילו “פתחו” לך תאורה מדויקת במצבי צל (ביער למשל) ואתה מבחין באלמנטים טוב יותר. לא חשתי הצטיינות רבה בהיבט הזה במשקפיים האלה, והעדפתי להוריד אותם בעננות. 
 • צלילות- כששמים על העיניים עדשה מעולה יש איזה תחושה שהריאות השתפרה. דמיינו את ההבדל בין יום קיץ הביל לבין יום חורפי קר עם ריאות מדהימה, שכאילו ניקו בו את האובך מהאוויר…  עדשה מעולה מספקת את הדבר הזה. לא קרה פה. 

Neon Storm – פשרה או שיחוק?

ה Neon Storm מאוד נוחים ומאוד קלים שגם נראים מצוין, ונותנים פתרון נדרש מאוד למי שרוצה עיצוב ספורטיבי מצוין ואפקט, במחיר קליל. יש פשרות, זה לא שהן לא קיימות, אבל המחיר מנטרל אותן לא רע. במיוחד עבור מי שממילא לא רגיש כ”כ לפרטים האלה. אתם מקבלים פה מוצר מתאים לגמרי לרמת המחיר שלו, ולא תרגישו שפמפמו לכם מחיר ללא הצדקה. 

 

יותר

 • מחיר מצוין 
 • משקל נמוך 
 • אחיזה מצוינת
 • רמת נוחות גבוהה
 • עדשה נוספת לשימוש בלילה

פחות

 • מגיע ללא נרתיק קשיח
 • יכולות אופטיות סטנדרטיות
 • תחושת החומר
 • מגיע ללא נרתיק קשיח

הגעת עד פה? התקבלת לדיוור השבועי שלנו שבטוח יעניין אותך:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים