חלום רטוב: שתי יפהפיות תוצרת חו”ל, אחת מעט יותר אלגנטית השניה יותר אתלטית, גמישות ומעוצבות. יש להן סטייל והן יושבות מעולה גם באימון וגם בבגדי ערב. חלום. אבל האם הקלאוד X (להלן האקסית) החדשה של ON היא שיפור של הקלאוד אקסית המיתולוגית? 

מאת: גיא חלמיש
עורך ומאמן RUNPANEL אימון ריצה אישי

הכירו את המיתולוגית שלי: Cloud X 

את און קלאוד X המקורית בחנתי בתחילת 2018, והתאהבתי. כתבתי אז שהאופן שבו הנעל עוטפת את הרגל ומגיבה לתנועה הטבעית שלה הוא מדהים ומתעלה על כל נעל אחרת שבדקתי, אולם הנעל אינה אוחזת ברגל חזק ומרגישה כמו נעל תחרות (218 גרם). בעיני רוב האנשים שאני מכיר לא כנראה שאין לה מספיק שיכוך, אבל אצלי דווקא בשל הרכות והגמישות הזו, כמעט מינימליסטיות, היא הפכה לנעל היום יום וההליכה העיקרית (פחות לריצה).

כבר עברו שנתיים וחצי מאז, הנעל עדיין מחזיקה אצלי, אבל סימני עייפות ראשונים מתגלים. הגיע הזמן כנראה להתחיל לחשוב על פרידה כי גם קלאוד Xית מיתולוגית מתישהו מחליפה את מקומה עם אחת חדשה.

ON shoes

ה ON Cloud X החדשה!

הקלאוד X הוא אחד הדגמים הכי פופולריים ב ON – דגם שמיועד לשימושי ספורט מגוונים. הוא יתאים לא רק לרצים ניטרליים בכביש אלא גם להליכה, לשימוש יום יומי עם בגדי אלגנט במשרד, וגם לאימוני כושר שונים בסטודיו או בחדר כושר. 

 • ייעוד: ספורט מגוון, חדר כושר וסטודיו, HIIT ופונקציונלי, קרוספיט, הליכה (מאוד חשוב) וריצה. 
 • בריצה: לייעוד כביש, מרחקים קצרים-בינוניים (עד 10 ק”מ בגדול). 
 • נחיתה ותנועה: נייטרלית 
 • רוחב: נורמלי (אמצעי- לא רחב ולא צר)
 • שיכוך: קשיח יחסית, פידבק חד וברור. 
 • משקל: 240 גרם
 • דרופ: 6 מ”מ
 • לקניה באתר ING Sport

ON running shoes

חילופי דורות וחומרים בנעלי ON

ON עוברת שינויים ואלה נכנסים גם אל הקלאוד X. השינוי הדרמטי ביותר באון הוא מעבר לחומר סוליה אחר מזה שהשתמשה בו לפני כמה שנים: ה Helion. על ההליון כתבנו לראשונה במבחן ה Cloudswit (דגם המיועד לשימוש עירוני, עם חיזוקים לאספלט קשוח). מאז ההשקה הדגמים שלה מקבלים את החומר הזה שמספק לדבריהם יותר ריספונסיביות (החזר אנרגטי) ונראה לי שהוא מעט יותר עמיד מהסוליות שהיו לפניו. עם הקו הזה גם החלק התחתון של הסוליה השתנה והוא כעת ®CloudTec שעוטף את העננים הידועים של און.Running shoesמה שלא השתנה הוא השימוש האופייני של און ב- ™Speedboard שהוא התשתית שבין הגפה לסוליה – מעין טרמפולינת שתי וערב שמשתתפת בשיכוך וגם מייצבת את התנועה בנעל. ומעל- הגפה עצמה מציגה כמובן שינויים אבל הגישה הכללית נשמרת: גפה יפהפיה, מרשת עדינה ברמות אוורור שונות וחיבורים שטוחים לגמרי עם אלמנטים עדינים ויפים כמו דגל שוויץ, לוגו מתוחכם ממחזיר אור, ופס מחזיר אור מאחור. לא השתנתה גם גישת און למעטפת הקרסול הדקה מאוד שמקבלת את צורת הרגל (עם כריות עדינות) והמדרס המושקע.ON

האקסית החדשה מעט יותר שרירית מהאקסית הקודמת

תראו אומרים שהאינסטגרם מסייע לשנות את תפיסת הגוף של נשים: הרבה יותר הצלחה לנשים אמיתיות, שאינן קולבים דקיקים בסגנון דוגמניות העבר. אנחנו מתרגלים לראות יותר נשים מתאמנות, עושות שרירים וכושר, תפיסת הגוף ומודל היופי משתנים מפשן לספורט ובריאות!

>> קבלו את RUNPANEL גם בטלגרם – אתר הריצה הטוב בישראל!ON Cloud Xמסתבר שהתהליך הזה עובר גם על הנעליים של און! האקסית הקודמת שלי לעומת החדשה, רזה יותר, צרה בהרבה, קלה יותר, גובה הסוליה בה היה נמוך יותר וגם תחושת הסוליה היתה גמישה יותר. האקסית, כלומר קלאוד X, החדשה היא רחבה יותר במיוחד מלפנים בקופסת האצבעות, גבוהה יותר בסוליה שמורגשת כעת יותר ומספקת קצת יותר שיכוך ולכן יותר מתאימה לריצה. היא גם בעלת מדרס יותר דומיננטי במרכז הרגל והלוק הכללי יותר גס מעט ופחות fine ממה שהיה קודם: כאמור שרירית לעומת קולבית!אקס קלאוד יתרונות וחסרונות

בספורט (ואני בכוונה לא אומר בריצה)

הנעל הזו היא נעל מגוונת. אני בכוונה לא כותב בריצה כי המטרה שלה היא לא רק ריצה. והמעט מסיביות הזו לגמרי משפרת אותה בכל מה שקשור בתחושת היציבות הכללית שהיא נותנת בתחום הכושר. הסוליה החדשה, על הקצף הפנימי שלה מההליון, החיצוני מהקלאודטק, והעננים שממשיכים מרגישה הרבה יותר יציבה. הרוחב מוסיף עוד דרגת יציבות, וכך כשאתם עומדים עם משקולות בידיים, או עושים תרגילי התנגדות למשקל גוף אתם מרגישים תשתית בטוחה.Cloud Xבריצה- הדבר הכי טוב ברוב נעלי און הוא הדרופ המדויק שלהם והפידבק המדויק. אני אוהב מאוד את הדרופ של 6 מ”מ והוא בעיני מושלם. אם יש משהו אחד שקונה אותי בכל פעם מחדש באון חוץ מהמראה זה זה. הנעל עדיין מהז’אנר של שיכוך קשה יחסית בעת שהטרנד הכללי הוא לכיוון הרך בימים האלה (לצד אלמנטים מייצבים פנימיים). רצתי איתה כמה וכמה ריצות של 10-12 ק”מ וזה בהחלט מצוין. הסוליה מצטיינת במיוחד באימוני העליות בהם אני רוצה סוליה קשה ותגובתיות ברורה לריצה קדמית דינמית, וגם ריצות טמפו קצרות על הסף האנארובי הנעל הזו מושלמת.

לגבי הרוחב המוגבר שלה, לרגל הצרה שלי זה פחות התאים אבל שוב- ללא ספק זה עונה על צורך רחב בשוק והעדפה של רוב האנשים שיהיה להם נעים ומשוחרר מלפנים.נעלי ריצה און

לסיכום

ON Cloud X היא נעל מגוונת לספורט: לריצה, הליכה, פיטנס וגם למשרד. יש לה עיצוב סולידי שישתלב עם ביגוד מכופתר – אגב, לזה במיוחד מסייעת העובדה שגם הסוליה עצמה היא בצבע שחור, כי סוליה לבנה על גפה שחורה תמיד נראית פחות טוב עם ביגוד אלגנט. היא מיישרת קו עם מגמת ההתרחבות ושחרור האצבעות, ומתאימה להמון ישראלים בשל כך. היא נוחה ומפנקת בהליכה, מאוווררת ומדויקת בריצה, ומספקת תמיכה ברורה לשימושי כושר כללי – ובשל כך (ואולי כדי לשפר עמידות) מעט הקריבה רכות ועדינות שאפיינו את הדגם הקודם. היא קצת פחות לריצות של מעל 10 ק”מ, ולאנשים שמחפשים סוליות ששוקעים בהן.

וברמה האישית שלי – ואם אתם שואלים האם החדשה ניצחה את המיתולוגית שלי? אז אומר שהן פשוט… שונות זו מזו. אני בטוח שאם תשאלו את און הם יוכלו להצביע על כך שמבחינת רוב האנשים מדובר בשיפור חד משמעי לצרכים שלהם (רוחב, חופש באצבעות, תחושת אחיזה ברורה יותר ועמידות חומרים) אולם מבחינתי? מיתולוגית זו מיתולוגית. מה ששלה-שלה, אני בטוח שגם אתם מחזיקים איזה מיתולוגית בזכרונות שלכם ועם מיתולוגיה נוסטלגית קשה מאוד להתחרות…

נעל ריצה רחבה

יתרונות

 • עיצוב מעודן גם ליום יום
 • יציבות עבור פיטנס
 • מרווח אצבעות מפנק
 • גפה איכותית ומאווררת

חסרונות

 • שרוכים ארוכים מדי
 • פחות עידון מהדור הקודם

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים