האמירה המוכרת ש”אין מזג אוויר שאינו מתאים לריצה אלא לבוש לא מתאים” כנראה נכונה, אז כדי לא למצוא תירוצים לוותר על ריצות בתחזית, קפצתי לסאקוני לבדוק איך הם מנרטלים לי עוד סיבה לא לצאת לרוץ מחר, ובחנתי טייץ ארוך וחולצת ריצה לחורף שלהם.

עוד מהילדות הקור הוא לא משהו שאני מתמודד איתו בצורה מוצלחת. חורף ואימונים זה פחות אני, וללא ספק לא מעט קוראים מזדהים עם הקושי הזה. הבעיה עם הקור היא שהוא ממש עומד ביני ובין ההנאה מהאימון, ואם אני לא נהנה, לא בא לי לעשות את זה! מתוך הכרת החשיבות של להתייצב לאימונים בכל תנאי כולל כשקר, אנחנו חייבים אמצעים טובים להתארגן כמו שצריך לריצה בקור.  


לחץ/י כאן לערוץ whatsapp של ראנפאנל

חולצת ריצה לחורף של Saucony על גבול הסווטשירט

ביגוד מאפשר לייצר ממש שליטה די רציפה בין דקיק וקצר לעבה ומסיבי. לצד חולצת הריצה המנדפת הקצרה יש לי חולצה מנדפת דקיקה אך ארוכה שמכסה קצת יותר, אבל אינה עבה. החולצה שפה במבחן היא רמה אחת למעלה בעובי ובמסיביות: כמעט סווטשירט – ויכולה לתפקד גם כשכבה שנייה כמו כל סווישטרט סטנדרטי. אז אני בוחן אותה בשתי צורות: הן כשכבה ראשונה והן כשכבה שנייה מעל חולצת ריצה. 

 • דגם Saucony Challenge 
 • רוכסן קצר
 • עיבוי לקור
 • משטחי מתיחה בכתפיים לתנועה חופשית
 • מחזירי אור ברוכסן ובלוגו
 • פתח אגודל בקצה השרוול
 • מחיר: 250 ש”ח
 • יבואן: סאקוני ישראל

ביגוד ריצה לחורף

חולצת ריצה סאקוני בלי שכבת בסיס 

האמת שלא הייתי חושב על זה בכלל לולא המוכר בחנות היה מספר לי שהוא אוהב לצאת עם הדגם הזה ככה. וואלה? בגלל המרקם הרך, הבד, והעובי היחס הטבעי והראשוני שלי למוצר הזה הוא כאל שכבה שנייה אבל נתתי לזה צ’אנס. 

היות וזו בכל זאת חולצה מעט עבה יותר, בחרתי בה ליום קר מאוד, ולריצה קצרה יחסית. היה עד כדי כך קר, שהרגשתי את הצורך לשים עלי גם כובע ריצה צמוד ומפנק אזניים וראש. עוד מעלה אחת למטה וגם כפפות היו מצטרפות לאימון. מתחת למה שהיה שם גם כפפות יהיו הכרחיות עבורי (אני בכוונה לא מתיחס פה לטמפרטורות במונחים מספריים כי התאור הסוביקטיבי נכון יותר למגוון קוראים. עבורי ב 8 מעלות כבר צריך דרגת חימום גבוהה בעוד שלמישהו אחר, אותה התיחסות תגיע ב 3 מעלות בלבד…). 

ככל שהריצה ארוכה יותר כך הצורך בשיטת בצל עולה, וצריך אפשרות לשחרר שכבה. כאשר יוצאים עם חולצה כזו ללא שכבה תחתונה, זה מייצר מחויבות להישאר איתה כל הריצה, ולכן ההתאמה היא בעיני לריצות קצרות (בין חצי שעה לשעה) ולא מעבר. 

הופתעתי לטובה: היה נעים מאוד לרוץ איתה, לא קר באף נקודה. התחושה על הגוף לא הגבילה, זאת למרות שהגזרה אינה מתנפנפת מדי. לא היתה פתוחה מדי הקור היה חודר פנימה בקלות. במקום זאת, הצליחו בסאקוני לייצר גזרה מדויקת שמכניסה מעט אוורור לפי שליטת הרץ: יש רוכסן קצר בחלק העליון שנשאר סגור בתחילת הריצה, וככל שהתחממתי פתחתי אותו עוד. לקראת סוף הריצה כאשר כבר הייתי חם, נהנתי ממעט תנועת האוויר שנוצרה במעבר מלמעלה למטה כתוצאה מהפתיחה הזו, מה שאפשר לי לאזן את החום עם הקירור הנדרש. אם רציתי קצת יותר אוויר שיכנס, תנועה קטנה באיזור מפתח הלב של משיכת החולצה ינקה עוד קצת קירור ונידוף פנימה.

בצד החיסרון לגישה הזו של ריצה ככה עם כמעט סוויטשירט על הגוף אומר שלא היה לי נעים מהחולצה על ההזעה לתוכה. כאילו שמול סוויטשירט עבה וסופג מעט יותר, אתה צריך להתנצל קצת על הרטיבות, בעוד שלחולצת רשת דקיקה ומנדפת מותר לך להתייחס ככה…  אחרי שהזעתם בחולצה כזו יש להניח שהכביסה תצטרך להיות אמיתית יותר, ולכן כל אותם הרצים שאוהבים פשוט לזרוק את הביגוד לקצת מים עם סבון ולייבש במקום לכבס ממש בכל ריצה, אלה יצטרכו להחזיק יותר מאחת כדי להספיק לקבלן לריצה הבאה מהייבוש.

חולצת ריצה לחורף עם רוכסן

חולצת ריצה כשכבה שנייה

טוב, היה יותר טבעי לי, האמת. למרות שמדובר בדגם מאוד דקיק ומאוד נעים, אני מעדיף את בד הרשת על הגוף באימונים ולא בד צפוף ועבה יחסית. כחולצה לחימום היא פשוט מעולה! יושבת טוב, לא מגבילה את התנועה, קולית לאללה. 

מתאימה בול להתחלת אימון באצטדיון או להקפות חימום ראשונות סביב הבית כשאפשר לשחרר אותה אחרי 20 הדקות הקפואות הראשונות ולהמשיך עם קצר. בד”כ הבעיה עם רוב הסווטשירטים לצורך הזה הוא שהם כבדים מדי, עבים מדי, מתנפנפים יותר והעובדה שהחולצה הזו בגזרה מתאימה לריצה ודי צמודה גורמת לה להיראות נכון יותר לתחילת אימון.

יותר מזה, בגלל שהיא נראית כל כך טוב, מעוצבת בעדינות, ברגוע ובדיוק, אפשר בקלות להשתמש בה כסווטשירט יומיומי של אנשים ספורטיביים במתחמי עבודה או קז’ואל עם אפיל של “הביוקר” (לעומת פוטרים רגילים). תאמת, הייתי משקיע בזה גם אם זו המטרה העיקרית שתצטרכו את זה- זה פשוט נראה טוב על ספורטאים. 

בצד החיסרון כשכבה שנייה נאמר שפה יש איזה יתרון מסוים לחולצה דומה בדיוק, רק עם רוכסן מלא בשביל ללבוש ולהוריד, וגם כדי לנהל בקלות יותר את כמות האוורור מעל חולצת ריצה פנימית.

מבחן חולצת ריצה לחורף

טייץ ארוך

הצורך בטייץ שלם בישראל די נדיר. בחורף אני עובר לטייצים משום שהם מחממים טוב יותר ומאפשרים לכסות את כל הרגליים. לימים קרירים טייץ עד אחרי הברך, ולימים קרים טייץ שלם אותו בדקתי הפעם. ברוב המקרים גם אם קר מאוד, שלושה רבעים מספיק ונראה טוב יותר. 

 • טייץ סאקוני ארוך מדגם Bell Lap
 • פס מותן רך ונעים
 • שרוך הידוק
 • מחזירי אור בקצה הרגל
 • כיס רוכסן אחורי
 • כיס רשת לג’ל בצד
 • מחיר: 250 ש”ח
 • לקנייה באתר סאקוני ישראל

טייץ ריצה ארוך

טייץ Soucony – אופי המוצר הפעם

גמיש ולא הדוק במיוחד. המידה פה התבררה כגדולה יחסית ולקחתי את הסמול הכי קטן בחנות. עדיין התחושה היא של מכנס צמוד אבל גמיש ולא צמוד מעיק. יש רצים שיראו בזה יתרון ויש רצים שיראו בזה חסרון. אני מעדיף גישה יותר נוכחת וצמודה של מכנסי טייץ מזו, אבל למי שקשה עם גישת מוצרי הלחץ, זה יהיה המוצר עבורו.

מאחור- כיס קטן למפתח, והיתרון לעומת טייצים אחרים שבחנתי, שפה יש מקום גם בצד לג’ל בצד – זה מצוין לריצות מתארכות אל מעבר לשעה ראשונה, אז צריכים השלמת אנרגיה. שילוב של השקית מאחור עם זו בצד יאפשר לכם לכסות את כל הטווח שתצטרכו כמעט, למעט ריצות ארוכות במיוחד של שעות. 

האיכות הכללית מרגישה גבוה מאוד, וניכר שזה מוצר מושקע, תפור הייטב, ומוצדק. ממליץ לכם לשקול קנייה של מידה אחת מתחת למה שאתם בד”כ רגילים כדי לקבל את האפקט הצמוד והמחבק של טייץ שיושב טוב בלי לנזול מטה.

לסיכום

סאקוני שרובכם מכירים אותה מנעלי הריצה המוכרות שלה, היא גם חברת ביגוד ריצה מצוינת. המוצרים שנבחנו – טייץ וחולצת ריצה לחורף, מראים איכות והקפדה על הפרטים וגם אם אינם זולים, הרי שהם מספקים חווית ריצה מצוינת.

אולי תתעניינו גם בכתבת המבחן לנעלי Saucony אנדורפין

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים