רוקלייט 275 הוא דגם לריצת שטח משתנה, קל משקל בעל טכנולוגיות שלא רואים  כל יום בשוק הנעליים. האולר השוויצרי של נעלי ריצת השטח לפי תיאור החברה.

הוא לא מתאים לכל אחד, בהחלט לא. אבל לאותו קהל רצים שרץ בשטח, בסינגלים, בבוץ, ונלחם באתגרים של אמא טבע הנעל מהווה כלי נשק אידיאלי וכאשר תזדקקו לו, הוא לא יאכזב.  

נעל ריצה

Inov8 אינובייט

זו חברה בריטית במקור, שהיום היא חלק מחברה יפנית בשם Descente (למוצרי ספורט). למרות המקורות הבריטיים אינם הרריים במיוחד, היא מצהירה על עצמה כמושפעת מכל הפסגות האחרות בעולם. היא בעלת הטיה לשטח ב DNA שלה, ובהתאם הצהרת הערכים שלה מדברת על החשיבות של האינטראקציה עם הסביבה כדבר החשוב ביותר לתכנון מוצרים ואז חיבור לאתלט. הגישה הזו מובילה לתכנון מוצרים שההגדרה שלהם מדייקת ומפרקת את הייעוד לתתי קבוצות רבות: כביש, עפר, בוץ, שטח גס וטיפוס, ועוד.

כרטיס ביקור 

  • חברה: inov8
  • ייעוד: ריצת שטח
  • דגם: roclite 275
  • טכנולוגיה: (graphene grip (G-Grip
  • משקל: 275 גרם
  • דרופ: 8 מ”מ
  • מחיר: 525 ש”ח
  • לקנייה באתר Proruner

Inov8עיצוב

בדפדוף קל באתר החברה אפשר להבין שעיצוב נעליים אופנתיות זה לא הצד החזק שלהם, הרבה דגמים בעיצובים די פשוטים אך בעלי צבעים צבעוניים וזוהרים. הרוקלייט מגיע בצבעי כחול אפור או אפור שחור די משעממים לטעמי ועיצוב שמרמז על הייעוד- אני פה בשביל לעבוד לא לדגמן, נראה כאילו לכל מאפיין בעיצוב יש מטרה ברורה פונקציונלית בעיקר.

גרפן (graphene) בנעליים?  

במרדף של Inov8 אחר סוליית נעלים שתאפשר גמישות ואחיזת קרקע טובה אך גם עמידות, חוזק ותחושת קרקע טובה, הם יצרו שיתוף פעולה עם חברה שמתעסקת בגרפן. זהו חומר עדכני ומעניין עשוי אטומי פחמן המסודרים בצורות משושים בעובי של שכבה אטומית אחת, המהווה חומר החזק פי 200 מפלדה. הוא דק, קל, גמיש ובגדול בעל פוטנציאל אדיר למוצרים. 

אינוביט טוענים שהם יצרו סוליית נעלים בעלת אחיזה, עמידות, משקל, וחוזק גדולים יותר מכל המתחרים והם מפרסמים שעל פי מחקרים הסוליה שלהם חזקה, גמישה ועמידה  ב50% יותר מהסוליות הרגילות בשוק. איך זה מרגיש באמת? תצטרכו להמשיך לקרוא בשביל לדעת…

חלק עליון (גפה)

רשת עליונה – החלק העליון הקדמי (תיבת האצבעות) עשוי רשת קלילה ומאווררת היטב, במהלך הריצה אפשר להרגיש אפילו אוויר שנכנס מהרשת ומאפשר “נשימה” לכף הרגל. אף על פי שהרשת מאווררת היטב זה לא פוגע בעמידותה כנגד מים, רצתי עם הנעל מספר פעמים בגשם קל ובעשב גבוהה רטוב ולא היתה חדירה של מים לפנים הנעל.

אזור האצבעות מוגן בחיזוק גומי שמיועד להגנה קלה כנגד חצץ קטן, כלומר אם תתקעו את הרגל בתוך אבן איתנה, תרגישו זאת טוב טוב.

Inov8 רוקלייט 275

רוחב נעל – תיבת האצבעות בנויה בטכנולוגיית Adapterweb המאפשרת את התרחבות הנעל לרוחב כף הרגל של אותו רץ. זה מיועד בעיקר לריצות ארוכות בהם הרגל “מתנפחת”. ההרגשה היא מאוד מרווחת ונוחה גם לבעלי רגל צרה (כמוני).

אינובייט רוקלייט 275

מנגנון שריכה ולשון- משני צידי הלשון ישנם ארבעה פסי גומי שמספקים חיזוק למבנה הנעל. לפעמים אפשר להרגיש בנעליים אחרות שכל תוספות החיזוקים מגבילים את גמישות הנעל ומוסיפים משקל רב כאן בדיוק ההפך- הנעל גמישה מאוד והחיזוקים נותנים תחושה של יציבות והגנה.

לשונית הנעל עבה וגדולה כנהוג  ב Inov8. מנגנון השריכה פשוט אך שרוכי הנעל דקים מאוד ומחייבים כמעט תמיד שריכה כפולה למניעת שחרור הקשר.

נעל ריצה Inov8

העקב הכחול- אזור העקב חזק ויציב כמצופה מנעל לשטח, פה לא תמצאו ריפוד מפנק או אחיזת עקב גדולה. אזור העקב כמעט ולא מרופד כלל, ואצלי בשביל שהעקב לא יחליק בכל צעד הייתי חייב לשרוך בחור הנוסף מה שפתר זאת לגמרי. היתה חסרה לי לולאה בעקב להכנסת הרגל לנעל בצורה קלה ונוחה.

נעל ריצה

I feel good

הנעל מרגישה מעולה, יש הרבה מקום בתיבת האצבעות והנעל עוטפת את הרגל בחיזוקים מעולים ומספקת הגנה והרגשה יציבה. מערכת השריכה דורשת כמה ניסויים של התאמה עד לשריכה נוחה וחזקה מספיק. האוורור בקופסת האצבעות מעולה וממש מורגש במהלך הריצה אך זה המקום היחיד בו קיים אוורור בנעל.

נעל ריצה

סוליה מרכזית ושיכוך ב Inov8 

Powerflow- הסוליה המרכזית מצוידת בטכנולוגיית זו שעל פי טענת החברה מספקת 10% ספיגת זעזועים ו15% יותר חזרה אנרגטית ביחס לסוליות ללא טכנולוגיה זו. אולי, בכל מקרה אני לא הרגשתי זאת, בריצה על משטח קשה (אספלט, בטון) השיכוך מינימלי ולא נוח בכלל. זה משתפר כשעוברים למשטח קצת יותר רך (כורכר, אדמה מהודקת) הרגשת השיכוך בהחלט טובה יותר. זכרו שזו נעל שטח וככזו, לטעמנו הדגש צריך להיות על שליטה ודיוק ופחות על שיכוך מקסימלי ברוב משטחי השטח (היות והקרקע רכה יותר מקרקע של אספלט או בטון).

ריצה

גובה וגלגול- עובי הסוליה הוא 16 מ”מ בעקב ו8 מ”מ מלפנים – דרופ של 8 מ”מ, הסוליה הדקה וצמודה לקרקע נותנת תחושה שטוחה ומחוברת לשטח. בריצה הנעל מרגישה מהירה וללא זווית גלגול אפשרית בכלל, היא מאפשרת יציבה חזקה בקרקע גם בשטחים רטובים, חלקים, בוציים וסלעיים. היא בהחלט מרגישה בבית בשטח מאתגר ומשתנה ומאפשרת הנאה ותחושת ביטחון גבוהה.

נעל ריצה Inov8

תחושת קרקע- הפידבק מהקרקע הוא מעולה, שוב צריך להבין שהיא נעל לריצת שטח והיא עושה זאת בצורה מעולה. אבנים קטנות ושורשים כמעט ולא מורגשים בזכות טכנולוגיית Meta-Plate שמעניקה הגנה מהקרקע. הגנה חזקה מן הקרקע בסוליה דקה ישר מובילה לחשוב לסוליה קשה וחסרת גמישות אך לא פה, הנעל גמישה ומאפשרת עבודה מלאה של כל כף הרגל.

סולייה

Inov8 – סולית הגרפן מעולה

כמו שנאמר בתחילת הכתבה הסוליה התחתונה עשויה מגרפן אבל איך זה מרגיש באמת? 

לסוליה אחיזה ברמה מטורפת, רצתי איתה בסינגלים ביערות של אוסטריה בבוץ, עלים רטובים, סלעים חלקים, שורשים ועוד חלקי שטח קשים והאחיזה הפתיעה אותי בכל צעד מחדש. הנעל לא החליקה פעם אחת ונתנה לי תחושת ביטחון שבהחלט צריך בריצת שטח. הסוליה מצוידת בהרבה זיזים בעובי 6 מ”מ שבהחלט תורמים לאחיזה הפנומנאלית. במהלך ריצות בשטח חולי האחיזה היתה טובה ונתנה הרגשה של “חפירה” בקרקע בכל צעד. הסוליה נראית עמידה מאוד ולא נראית שום שחיקה במהלך כל התקופה שהיא אצלי. 

סולייה Inov8

רוקלייט של Inov8

חשוב להבין שהרוקלייט היא נעל לריצת שטח, והיא מזכירה לך את זה כאשר רצים איתה בכביש. היא לא נעל מפנקת עם שיכוך מרבי ותחושת “ענן” כשרצים איתה אבל זה גם לא היעוד שלה, הנעל הזאת צורחת שטח. בריצה בשטח רטוב מסולע ובוצי היא לא תאכזב ותספק אחיזה מעולה בכל צעד, הגמישות והקלילות מאפשרות עבודה מלאה עם כל כף הרגל.

ריצה

הבד שלה נותן מספיק אורוור אבל גם מאפשר ריצה בשטח לח ללא כניסת מים לנעל ונותן הגנה מספקת סביב כל הרגל. מאוד נהנתי מכמה שהסוליה דקה ומדביקה אותך לשטח, היא מאפשרת שינויי כיוון מהירים ללא סכנה לעיקום הקרסול. הייתי רוצה שרוכים אחרים ואולי קצת יותר “בשר” בריפוד העקב שיכולים לשפר את אחיזת הנעל עם הרגל. 

מאת: עידו דסה – בן 21 סטודנט להנדסה. מנצל כל הזדמנות לקראת אתגר חדש, רץ אולטרא וכל הזמן מחפש תחרויות ריצה יוצאות דופן ושוברות שגרה. בטבע מרגיש בבית וחובב אנדרנלין מושבע.
הצטרפו לניוזלטר השבועי

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

ציון ראנפאנל
אוורוראחיזת קרקעתחושת קרקעהגנות לכף הרגלתיבת אצבעות מרווחת
שרוכים דקים שנפתחים ללא שריכה כפולהעיצוב
86%Overall Score
אחיזת חלק עליון85%
שיכוך 80%
גלגול 95%
ניתור 85%
תמורה 90%
אוורור 90%
תחושת קרקע90%
עיצוב75%