החורף נגמר ואנחנו עוברים לעונת הקיץ. לכל עונה היתרונות שלה, וגם הבעיות. אם בחורף עוד ניתן לשכוח ממה שהולך למטה בכפות הרגליים, בקיץ אין מנוס. לקחתי למבחן את גרבי השטח של Drymax האמריקאית לתחרות מול הגרביים של אינוב8 ויצאתי לבדוק איזה גרביים מיטיבים יותר עם כפות הרגליים.

מאת: עדן מאירוביץ’
צילם: אופיר סבר

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

אני רץ כבר מעל 6 שנים. בשנתיים האחרונות התחלתי להשקיע יותר בענף, במיוחד בציוד שאני קונה ומשקיע בו. גרביים, איכשהו, אף פעם לא היו ברשימת הקניות שלי. לחלקנו יכול להראות כאילו מדובר בפריט שולי, או שההבדל בין זוג גרביים פשוט לאחד רציני, פשוט לא מצדיק את המחיר.

גרביים

Drymax Lite Trail running

כרטיס ביקור

  • דגם: Drymax Lite Trail Run 1/4 Crew w/ Turndown
  • ייעוד: בעיקר ריצות שטח
  • משקל: 245 גרם (מוצהר יצרן)
  • מחיר: 14$ באמזון


דבר ראשון, כאשר מקבלים את הגרביים ניתן לחשוב שקנינו משהו יותר בכיוון של מכשיר חשמלי פשוט לפחות. כמות המלל וההשקעה שביצעו כאן היא באמת מרשימה (צריך להצדיק את המחיר בכל זאת). הרף די גבוה כבר בהתחלה. היצרן מתאר את הטכנולוגיה עליהם הרחבנו רבות בכתבה הקודמת בסדרה (לפרטים נוספים ניתן לקרוא את הכתבה הקודמת שביצענו עם גרבי DryMax).

דריימקס

מה שונה בגרסת השטח? הגרביים האלה מצוידים בשכבה נוספת של בד בחלק התחתון של הגרב בלבד. זה נועד לספק מעיין עוד “שיכוך” לריצה ולהקל על כף הרגל. בנוסף, DryMax הוסיפו קוו תפר קל בחלק העליון של הגרב. הוא מאפשר לקפל את החלק העליון של הגרב בצורה נוחה וככך אפשר לקצר את הגרב. שרטוב ובוצי מותחים עד הסוף וכשחם יותר, מקפלים. הסוגר העליון בעקבות כך כן נתפס על העור, אך יחסית הוא לא מהמהודקים ביותר שיש בסדרה.

גרבי ריצה

מבחינת פינוי זיעה, הגרביים עושים את העבודה שלהם. הרגל נשארת יבשה בצורה בולטת אל מול גרביים רגילים.

DryMax

בנוסף, עם הגרבים האלו הספקתי עוד לרוץ בתקופת החורף וגם הדרך שבה הם דוחים מים חיצוניים מאוד מרשימה. עוד דבר שניתן לזקוף לזכותם של ה-DryMax היא העבודה שהם קיימים בשלל רב של עיצובים וצבעים. אבל תכלס, מה כבר רואים? כמעט וכלום כנראה.

Speed Sock Mid – Inov-8

אינוב8

הinov יושבות בצורה מהודקת על הרגל, הרבה יותר מהDryMax לפחות. גם כאן הוסיפו טיפה יותר בד, הפעם בעיקר בעקב ובכף הרגל, אבל בגישה שמרנית יותר מהמתחרה. הגישה הזאת, בה המהודקת, הרבה יותר מתאימה לריצה מהירה וקשוחה, ודווקא את הסגנון הזה של הגרביים יותר הייתי רוצה לקחת כאשר אני מכוון לקצב מהיר או שינויי כיוון מהירים.

גרביים

בנוסף, פה יש הבדלה בן גרב ימין לשמאל, שזה מרגיש הרבה יותר טבעי על כל רגל ונחוץ במיוחד בגלל שהגרביים יושבים חזק יותר.

גרבי ריצה

מההתחלה ניתן לשים לב כי הגרביים טיפה יותר “לוחצים” מבדרך כלל (increased compression). הדבר אמור להגביר את זרימת הדם והסירקולציה ולמנוע נפיחות. חשוב להגיד שלא הרגשתי נפיחות שכזו, אבל אולי זה אני שלא נתקל בבעיות שכאלה.

inov8

עוד דבר שחשוב לציין זה שזוהי לא באמת גרסת השטח של החברה, אבל לפי חוות דעת של המוכרים וגם מקריאה מהירה באינטרנט, ניתן להסיק כי ההבדל בין הגרסה הזו לגרסת השטח כמעט ולא מורגש.

גרביים

לסיכום – DryMax יבש ומרופד, Inov-8 הדוק ואוורירי

תחרות קשה! אין ספק, שני זוגות הגרביים מעולים והם שדרוג משמעותי ל”סתם” גרבי ריצה שכנראה רובנו רצים איתם. ה-DryMax בהחלט מותאמים יותר לריצת שטח, והמסיביות שלהן טיפה יותר מחממת את הרגל.

ה-inov8 דקיקים יותר ויושבים חזק מאוד על הרגל. הדקיקות בהחלט מתאימה יותר למזג האוויר הישראלי. המנצחים שלי יהיו גרבי הDryMax, רק בגלל שאני לרוב מעדיף לרוץ בשטח והם מקלות טיפה על כף הרגל. למרות זאת- בחודשי הקיץ הלוהטים אעדיף את הזוג של inov-8, שכן לקיץ הישראלי סטנדרטים משלו. בכל מקרה, ממליץ לכל אחד מאיתנו להחזיק באחרון כמה זוגות איכותיים יותר של גרביים.

מאת: עדן מאירוביץ’
צילם: אופיר סבר

עדן הוא סטודנט להנדסת מכונות בבאר שבע. המוטו שלו: “אם על ההר יש שביל אפשר לרוץ בו, וגם אם אין אפשר” ואתו הוא מבלה סביב ה 100 ק”מ בשבוע ומתחבר חזק לעולם האולטרה מרתון. כשהוא לא בבאר שבע הוא מבלה על הסינגלים (Trails) הביתיים בהם גדל: בהרי ירושלים ליד ביתו בשורש – גן עדן לחובבי עליות וריצה טכנית.