נפגשנו עם עידן דגמי מ MGS יבואנית מיזונו (Mizuno) לישראל ללמוד קצת על החברה היפנית שנחשבת לאחת מחברות הספורט המובילות בעולם ועל קו המוצרים שלה ל2019. את כל הנעליים של מיזונו אפשר לקנות בישראל ברשתות מגה ספורט, אליטל ובעוד כ50 חנויות ספורט מובילות.

הכירו את מיזונו וטכנולוגית Wave

מיזונו זו חברה יפנית שהוקמה לפני 111 שנה- ב 1906, כלומר היא מחברות ההנעלה הוותיקות ביותר שפועלות היום בעולם. זו חברה משפחתית שתפסה מעמד מוביל וראשון בכל עולמות ספורט ה Indoors – כדורעף, כדור יד, ומשם גם לריצה וענפים אחרים.

הגל שפה הוא גל טכנולוגי – השיטה של מיזונו (Mizuno) לנהל את העומסים והתנועה בריצה. זוהי לוחית מחומר שנקרא פיבקס Pebax – לוחית פולימרית שיודעת להחזיר אנרגיה בצורה מיטבית. ה Wave מעוצב בהשראת הטבע, ומשמש לכמה מטרות:

  1. פיזור אנרגיה- ה Wave מפזר את האנרגיה הנוצרת בנחיתה ובכך מפחית את העומס על הרגל ומשחרר אותו על שטח גדול יותר.
  2. תמיכה- הגל מתרומם באיזור הקשת של כף הרגל ובכך מייצר תמיכה לכף הרגל, ומסייע לתנועה כיוונית נכונה ושומר על הרגל במרכז הנעל לאורך כל מעגל הנחיתה והשחרור. מיזונו שולטת בעיצובו ובצורה זו יכולה לקבוע בדיוק מה רמת התמיכה הנדרשת, מנייטרלית ועד גבוהה עבור פרונצית יתר.
  3. תנועה וריספונסיביות- היות וה Wave הוא כמו קפיץ שנדרך והתכונות שלו הן של שימור צורה, כשהוא חוזר למקומו הוא מגביר את רמת החיות והריספונסיביות של הנעל ומייצר חוויה של תגובתיות מהעקב ועד האצבעות.
מיזונו

הגל של מיזונו

נעלי הריצה ל 2019

הדגמים של מיזונו מקבלים שם ומספר, כאשר המספר מבטא את דור הנעל. לדוגמא, ה Wave Rider 22 הוא המודל ה22 מאז שהושק הדגם הזה. בד”כ הדגמים היקרים יותר נהנים מ Wave ארוך יותר- לאורך כל הנעל. נסקור את הדגמים העיקריים שיש ל Mizuno בישראל:

נעל הקצה: 8 Wave Prophecy

זו נעל מיוחדת מאוד והדגם היקר ביותר של מיזונו (כ 1000 ש”ח!). הייחוד שלה הוא ב Wave כפול לאורך כל הנעל (Infinity Wave) שמייצר חללים פנימיים בסוליה. היא מאופיינת באיכות ייצור מאוד גבוהה, אולי מהטובות שיש בשוק היום, והיא מיועדת לריצות ארוכות. יש לה דרופ של 12 מ”מ והיא שוקלת 380 גרם. “נעל הקצה של מיזונו, הטופ שמגיע לארץ” אומר עידן דגמי.

mizuno

Mizuno Sky 2

דגם הסקיי שוקל 330 גרם ודרופ של 12מ”מ. זו נעל נייטרלית, עם שיכוך מאוד גבוה, מקסימלי ומתאימה גם לרצים בעלי משקל גבוה יותר ולרצים שעושים הרבה מאוד קילומטרים בשבוע.

היא מאופיינת ב Wave לאורך כל הנעל – לא רק בעקב אלא כזה שמגיע עד האצבעות. ולצדה שתי טכנולוגיות נוספות: U4ic ו U4icX (מבטאים “יופוריק”) – שמיועדות לייצר החזר אנרגטי גבוה ובלימת זעזועים, וכמו ה Wave שתי השכבות האלה נמצאות לאורך כל הנעל כשבדגמים אחרים של מיזונו נראה שהן נמצאות רק בעקב.  

Wave Rider 22 הכי נמכרת בישראל

“נעל הדגל של המותג, הנעל הכי נמכרת בישראל” אומר עידן. מתאימה לרצים אנרגטיים, תחרותיים ומהירים. יש לה Wave בעקב, דרופ 12, משקל של 283 גר’ והיא מגיעה בהרבה מאוד צבעים, כולל בגרסת מש סרוגה עדכנית.

את הנעל הזו בחנו כבר ב RUNPANEL- כנסו לקרוא עליה ולראות את הוידאו בפירוט פה.

מיזונו Ultima 11

נעל רכה ונעימה לריצה, במחיר מצוין (499 ש”ח במגה ספורט). זהו דגם מעט זול יותר מה Wave Rider אבל דומה לו מאוד. לנעל יש 12 מ”מ של דרופ, ומשקל של 320 גר’. הסוליה דומה ומכילה גם את ה Wave וגם את ה U4icX בעקב, וההבדל הוא רק בגפה (החלק העליון).

Wave Inspire 15

נעל מתקנת מאוד מהירה לרצים למרחקים ארוכים. יש פה שכבת Wave כפולה בצד הפנימי של הנעל מה שמייצר את התיקון. המשקל: 290 גרם, עם דרופ של 12 מ”מ כמו בשאר הדגמים. אפשר לאמר שזו גרסת התיקון של ה Wave Rider 22- עם חלק עליון זהה לגמרי לזה של ה Wave Rider 22, משקל כמעט זהה, ותוספת של ייצוב בסוליה.


אהבתם? הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים על כתבות חדשות:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים