כמה פעמים חזרתם מאימון עצים והרגשתם נקודה כזו בשריר שהציקה. אבל אז הבטתם בשעון ועל הלו”ז המתוכנן לאותו היום, התקלחתם והמשכתם את יומכם. הנקודה הזו נשארה שם, תפוסה. למחרת היא קצת הטרידה בריצה, ואתם לא שמעתם מה היא מנסה לסמן לכם. בסוף היא הקרינה לכאב, משיכה ובמקרה הטוב רק לכמה ימים של מנוחה, קביעת תור לעיסוי ותסכול. יצאתי לבדוק מוצרי עיסוי עצמי של RAD.

RAD

מוצרי עיסוי עצמי של חברת Rad Roller

האם הם יכולים לגרום לכם לקחת את את נושא המתיחות והעיסוי ברצינות? חברת Rad Roller האמריקאית רשמה פטנט על מוצרי עיסוי בעזרת מומחים לביומכניקה טריאתלטים ורצים. החזון שמוביל אותם הוא יצירת תנועת גוף, תחושת חיוניות וכלים ולמידה חדשנית. האתר שלהם מזמין את קוראיו להצטרף לחזון על ידי רכישת ערכות המוצר המוצעות והסמכת המשתמשים מדריכים מורשים ושגרירי מוצר. אתר החברה אומנם מכירתי עבור המוצרים ועבור קורסים לשימוש במוצרים. אך גם מעניק ללא עלות מידע מקיף לגבי שימוש במוצרים. ואם עדיין לא מצאתם את העיסוי הנכון לשריר שמציק לכם, יוטיוב ישמח לעזור.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הערכה שקיבלתי כוללת שלושה מוצרים, RAD Rod, RAD Helix ו- RAD Roller. שמטרתם לשחרר מתח ביעילות, לשפר את טווח התנועה והגמישות, הקלה על כאבים ושיפור זרימת הדם. הרשת מלאה בסרטונים והמלצות לגבי מתיחות, עסויים עצמיים והחשיבות שלהם. אבל כמה מאיתנו באמת עושים את זה?

מסאז' עצמי

RAD ROLLER – עיסוי מוט

מדובר במוט קשיח המסתובב על צירו בעזרת שתי ידיות מסתובבות המחוברות אליו. דומה מאוד למערוך ביתי רק עם מעט ריפוד למגע נעים יותר על הגוף, ובקוטר די קטן.

כשהשתמשתי בו לראשונה, זה היה אינטואיטיבי לחלוטין ללא קריאת ההוראות. וזה עבד מצויין. הוא לא כבד וקל מאוד לתפעול. הרולר מיועד לקבוצת השרירים הגדולה והחברה מציעה גם כמה תרגילים שניתן לעשות בזוג כדי להגיע לכל קבוצת השרירים האחורית בגב העליון.

אם בכל זאת, אינטואיטיביות היא מכם והלאה, על האריזת הרולר ישנן כמה דוגמאות לעיסוי יעיל וכמובטח באתר החברה הוראות נוספות כולל סירטון הדגמה.

ניגשתי לעסות את שירירי הרגליים ועבדתי בעיקר על איזור ה ITB שמועד לפורענות. ה ROLLER עבד בהתאם לכוח שהפעלתי כנגד. הרגשתי שהוא מעורר את השריר ומרפה אותו. בעבר סבלתי מדלקת ITB שלא רצתה לעזוב אותי וגרמה לי להשבתה ארוכה מריצה, אחד מחבריי המליץ לי לעסות את צידי הרגליים במערוך ביתי ואכן כך עשיתי. ההבדל שהרגשתי בניסיון הראשון עם הרולר הוא במשקל. המערוך הביתי שלי כבד יותר מה ROLLER, מה שהקשה עליי להשתמש בו לאורך זמן לאותה קבוצת שריר ובכלל.

בזמן העיסוי, התחושה נעימה, לא כואבת ולחוצה מידי ומאוד תלוייה ברמת הכוח שאני מפעילה עליו נגד הגוף. בסוף העיסוי, הרגשתי שזרימת הדם משופרת והרגליים רפויות יותר ונינוחות. בשל גודלו הצר והמשקל הנמוך ניתן להכניס אותו לתיק ולהשתמש בו בכל עת. וזה יתרון גדול למי שלוח הזמנים שלו לא מאפשר עיסוי שבועי אצל מעסה.

המוצר באתר Prorunner

Massage

הוא רק נראה תמים הגליל הזה…Rad Helix

לפני אספר על המוצר, אחד הדברים שכדאי להקפיד עליהם בעת שימוש המוצר הזה ובכלל בעת מתיחות ועיסויים הן הנשימות. אנחנו נכנסים לעיסוי מכווצים מאוד וזה יכול לכאוב כל עיסויי הכיף האלה. הדרך הכי יעילה להתמודד עם ה”כאב” הזה הוא לנשום עמוק לתוכו בעת הלחיצה ופשוט להיות שם ולשחרר את האוויר בעדינות ולחזור על הפעולה. הנשימות ירגיעו את הגוף הנכנס אוטומטית לסטרס כי קצת פחות נעים לו אך מנשימה לנשימה ירפה את עצמו וירגע.

Rad Roller

חזרה ל Helix, בניגוד לגלילים שאני מכירה ומשתמשת הוא דק יותר ומעוצב במיוחד לאזור השכמות והגב, שרירי ירך אחורי ושרירי ישבן. ה Helix מעוטר בחריצים ולפי חברת Rad נעימים מאוד על העור ולא נתפסים ומאפשרים שימוש ללא חולצה או עם חזיית ריצה. ולפחות לפי הניסיון שלי, היה הרבה יותר נוח להשתמש במוצר עם חזיית ספורט לגופי וללא חולצה שנתפסה בגליל ומידי פעם הייתי צריכה לעצור ולסדר. ההבדל הגדול שמצאתי בינו לבין הגליל שברשותי הוא במידת הקשיחות והקוטר. ה Helix רך יותר מהגליל שלי (של נייקי) אך לא רך מידי כמו הגלילים המוצעים בחדר הכושר שאותו אני פוקדת. הוא לא גמיש אך מצד שני, מספק מידתיות לרמת העוצמה בה הוא מעסה.

רולר

מי שמעדיף מוצר קשיח יותר ועבודה יותר אגרסיבית ה Helix פחות מתאים לו. אני מקפידה לשלב שימוש בגליל לעיסויים עצמיים ומעדיפה משהו לא קשה מאוד אך ורסטיליים יותר. בשל אורכו הקצר של ה Helix לא יכולתי להנות מאחד מעיסויי הגב האהובים עליי. אני נוהגת להניח את הגליל הארוך לאורך עמוד השדרה כולל הנחה של הראש על הגליל לעטוף את הגליל עם השכמות שלי ולהרפות את הגב והשכמות. ואם לא ניסיתם את הפוזיציה הזו, לכו על זה הנאה מובטחת.

ניתן לשלב שני המוצרים Helix  ו ל ROLLER יחד על ידי הכנסת המוט לתוך הרולר ובכך להשיג עוד אפשרויות לעיסויים.

המוצר באתר ProRunner

Rad Rod

RAD Rod

צמד כדורים מחוברים עשויים סיליקון דחוס שמטרתם לתת דיוק לנקודות כאב ספציפיות. הסיליקון הוא חומר גמיש ועל אף דחיסותו הם לא קשים כמו כדורי טריגר פוינטס אחרים. אך גם לא רכים כמו כדורי טניס בהם אני משתמשת.

מדד הנוקשות הרצוייה במוצר כזה היא אינדיבידואלית. יש כאלו שיעדיפו חומר קשה יותר אך אני מצאתי מידת הנוקשות שלהם נעימה לי. החיבור של שני הכדורים דווקא מעניין, מצד אחד הוא יכול לתרום לעיסוי יציב יותר ולחלוש על שני אזורים במקביל אך מאידך גיסא יכול להיות בעייתי כשרוצים לדייק את העיסוי על נקודה אחת. ומהסיבה הזו הייתי מצטיידת גם בכדור בודד בנוסף לצמד הזה.

גודלם וחיבורם אחד לשני פותח אפשרויות עיסוי רחבות למגוון שרירים כמו שרירי הצוואר, שרירי הזרועות והאמות וכמובן, שרירי כף הרגל החייבים עיסוי בשל הנחיתה התדירה בריצה. כך מצאתי את עצמי יושבת מול המחשב שכף הרגל שלי מתגלגלת עליהם. או שוכבת על הגב כשהם מונחים מתחת לבסיס הגולגולת שלי ומרפים את האזור. אחד השימושים הטובים שמצאתי בהם לאור פציעת כתף ועומס באזור השכמות הידיים הוא הקלות שבה אפשר להניח אותם על השולחן לעסות את שרירי הידיים האחוריים כמו גם את האמות שפועלות ללא הפסקה בשל תנוחת ההקלדה במחשב. תוכלו לקבל רעיונות בקישור הזה.

עיסוי עצמי

משתמש נוסף שבדק אותם ציין ש”הם רכים בהרבה מכדור הפיזיו הקשיח שאצלו, מה שהפחית אפקטיביות של הצמד הזה בחדירה נחושה לתוך נקודות כואבות. החיבור של שני הגלילים דווקא מעניין, לפעמים הוא מקל על העבודה ולפעמים מקשה על הדיוק של הכניסה לתוך נקודה כואבת ספציפית. זה לא תחליף בעיני לכדור בודד, אבל מצוין כעוד פריט כשרוצים משהו יציב יותר (מכדור בודד רגיל שיכול לזוז לכל הכיוונים בקלות) מול המשטח שעובדים עליו, אבל שעדיין נותן תועלות “כדוריות”.

גודלם מאפשר לקחת אותם בקלות לכל מקום. וכנראה שאם תעסו את עצמכם תוך כדי ישיבה בעבודה, תצטרכו לחלוק אותם עם הסקרנים סביבכם. אני ניצלתי את ימי החופשה ונסיעות החג הרבות ועסיתי את שריר הארבע ראשי שלי במהלך נסיעה ברכב. אל דאגה, לא נהגתי.

לסיכום

לדעתי, אין תחליף לעיסוי או טיפול אצל בעל מקצוע, אך שגרת היום הממוצעת עמוסה. בסוף רק מעטים מכניסים את העלות והשגרה של עיסוי מקצועי קבוע. פה- עלות המוצרים נעה בין 119 ש”ח- 225 ש”ח למוצר בודד. בעיניי עלות הוגנת גם ביחס לעלות אם מזמינים מחו”ל וגם כי הוא שווה ערך לעיסוי בודד. בעוד אלו ימשיכו לשרת אתכם.

לא משנה מה גורם לכם לכם לוותר על תחזוקת הגוף הזו, אך אם בכל זאת ויתרתם, אני ממליצה על מוצרי העיסוי האלו וגם על התחליפים הביתיים שציינתי בכתבה. לגוף הזה, המשרת אותנו שעות רבות מגיע לקבל פינוק. המוצרים האלו נותנים פתרון טוב, זמין, נגיש וקל. הדבר היחיד שהם לא נותנים הוא תזכורת לעשות. זה עליכם ועל רמת הקשיבות שלכם לגוף שלכם.