אדידס… כן זה לא רק נעליים, אלא גם אקססוריז, ובמקרה הזה: משקפי ספורט שלאחרונה חזר ייבוא סדיר שלהם לארץ. אגב, לא על ידי אותו יבואן של הנעליים, אלא על ידי חברה נפרדת, שאפשר להגיע אל אתר המכירות הישירות שלה פה: https://sport-eyewear.co.il/. קיבלנו מהם 3 זוגות ראשונים להתנסות ברכיבה ובריצה והרושם המתקבל מרשים. הבה ונצלול לפרטים.

מאת: גיא חלמיש
צילום: תומר ממן, יוג’ין לויט, גיא חלמיש
הכתבה פורסמה במקור במגזין האופניים BIKEPANEL.

Evil Eye

משקפי אדידס – נעים להכיר!

משקפי השמש של אדידס מיוצרים על ידי חברה אוסטרית בשם “סילוואט”. יש להם כמה מאפיינים מעניינים שחוזרים על עצמם בכל הדגמים שנכנסו למבחן (חוץ מלוגו הפסים המוכר) והעיקריים שבהם:

 1. שתי מידות – זוגות המשקפיים שהגיעו לידינו מגיעים כולם בשתי מידות! כלומר יש מידה לפנים גדולות ולפנים צרות יותר ברוב הדגמים. זה כיוון מעולה כי לא פעם מגלים משקפיים יפים אבל פוסלים אותם על התאמה למבנה פנים אחר. פה הסיכוי שזה יקרה, לפחות מבחינת הגודל והרוחב- קטן.
 2. 3 זוויות למשקף על הפנים – ניתן לבצע התאמה של הזווית של ידיות המשקף על ידי בחירה באחד משלושה מצבים (עליון, אמצעי, תחתון) המגדירים את זווית העדשה והמשקפים ביחס לפנים.
 3. התאמה של רוחב האפון – האפונים ברי כיוון ל2 מצבים – רחב או צר, גם פה באמצעות קליקים ברורים.
 4. עדשות מתחלפות – הנכנסות בקלות למקומן ומוגנות באמצעות נצרת הסטה (היכן שנמצא הלוגו) שנועלת אותן למקום בצד המשקף.
 5. כיסוי רחב מאוד, וסוגר מאוד – כל המשקפיים שנכנסו מספקים תחושה של כיסוי משמעותי רחב, ואוטם יחסית מכל הכיוונים.
 6. אופציה ייחודית של מגן זיעה ספוגי- בחלק מהדגמים יש אופציה למגן זיעה שיושב על החלק העליון של המשקף צמוד למצח, מרחיק אותו מעט מהמצח וגם משמש כעוצר זיעה.
 7. יש קליפון – פנימי לאלה שצריכים עדשות מרשם.  Evil Eye

דגם המבחן הפעם: Evil Eye Pro

 • דגם: Evil Eye Pro
 • עדשות: התקבלו 2 זוגות – אדומות בהירות לימים מעוננים, וחומות כהות לימים שמשיים יותר, עם ציפוי מראה עדין.
 • מחיר: ₪1,049.00
 • משקל: 28 גרם
 • משווק ואתר קניות בישראל: https://sport-eyewear.co.il/

אם לא לחצתם על ה Play למעלה – הנה הסרט:

מקדם חרמנות וסקסאפיל (עיצוב)

בסוף זה עניין אישי, ועניין של טעם והתאמה לפנים. הדגם הזה יושב עלי טוב ואני אוהב את איך שהוא נראה.  מהז’אנר הספורטיבי עם מראה מלוכסן מעט לצדדים בגישת מסגרת עליונה פתחה ושתי עדשות – זו קלאסיקה של משקפי ספורט מבחינת התבנית הכוללת, אבל לתוכה הכניסו באדידס כמה פיצ’רים מיוחדים.

המסגרת העליונה לא דומה לשום דבר אחר בהיותה כפולת קורות, כשבין הקורות האלה פתחי האוורור והגשרים בין הקורה העליונה לתחתונה. כל הטאצ’ השקוף משולב בכחול הוא ייחודי, וכמובן שהספוג העליון מייצר אופי שונה לגמרי למשקפיים האלה מכל זוג אחר שעבר אצלי. למראה והסקסאפיל תורמות גם עדשות המראה והעדשות האדומות שקופות, והלוק ספורטיבי ומוצלח.

ברמת איכות החומרים העדשות מצטיינות במיוחד – עוד נדבר על זה בחלק האופטיקה. איכות החומר עצמו והגימור היא טובה, אבל זה מרגיש כמו פולימר שאינו מתוחכם או עמיד במיוחד. Evil Eye

תחזיקו חזק (אחיזה והתאמה)

הפנים של רצים ורוכבים רבים צרות – ואלה המשקפיים המושלמים עבורם. מדובר במשקפיים הכי אוחזים שנתקלתי בהם כבר זמן רב, וזה כולל גם את ה Tralyx Slim של רודי שבחנו לאחרונה. אין מצב שיזוזו לכם מהפנים – מדובר באחיזה מלאה וחד משמעית, גם בריצה וגם באופניים. אני אוהב את זה ומרגיש איתם מעולה ובטוח. תורמים לכך כמה היבטים של קיסטום שיש במשקפים האלה – האפשרות לכוון את ידיות המשקף מעלה או מטה ולהתאים את כל המשקף בכך לפנים, קצות הידיות עם הגומי, וכיוון האפון שמצאתי אותו נוח במיוחד.  

גם הריפוד העליון שנצמד למצח משחק פה תפקיד ייחודי: המשקפים מכילים את אותה רצועת ספוג לאורך הקשת העליונה שלהם שבאה במגע עם המצח. למעשה – זו נקודת עיגון נוספת על האפון והידיות, וזה תורם לייצוב משמעותי ללא תזוזות. התוספת הפונקציונלית של זה היא גם איטום מפני טיפות זעה שיגלשו לעיניים שלכם (ויביאו איתן שאריות קרם שיזוף שורף…).Evil Eye בתלות במבנה הפנים שלכם – לאורך שעות ארוכות, אם הפנים שלכם לא צרות, זה יכול להיות קצת מורגש מדי – אולטרהמרתוניסט של 200 ק”מ (ריצה) סיפר לי לאחרונה שחש צורך להוריד אותם אחרי הרבה שעות של ספורט (ממש הרבה!) – למקרים כאלה דגם הזוניק הלבן שמצולם פה למעלה של אדידס יתאים יותר. לי כאמור, בפעילויות של עד 5 שעות זה היה מצוין. חסרון מסוים של תנועת הידית מעלה מטה התגלה כשתוך כדי פעילות ידית אחת זזה בעוד השנייה נשארה במקום והם תפסו זווית, אבל מתקנים את זה בשנייה – זה לא קורה כמעט והפטנט עמיד בהחלט וחזק מספיק.

Evil Eyeעטפו הייטב (כיסוי ואטימה)

אני אוהב משקפי שמש שמכסים את העיניים לחלוטין. הסיבה היא שבסופו של דבר זו מטרת משקפי השמש – להסתיר את השמש, ואם יש פתחים היא חודרת מהצד, ביחד עם רוח ולפעמים אבק, וההגנה פחות טובה. יש תנאים בהם זה פחות קריטי אבל במצבי ספורט קיצוני, ובמיוחד בטריאתלון ונג”ש שם התנוחה רכונה ואתגרית למשקפי השמש, הכיסוי המלא חשוב. המשקפיים האלה הצליחו לעמוד בדרישת הנג”ש הקשה אבל רואים את המסגרת העליונה (רק משקפיים שעוברים עם העדשה אל מעל לשדה הראייה יכולים לעמוד בביצוע טוב יותר בזה).image6

בריצה יש גם היבט של כיסוי בחלק התחתון – בהיותנו זקופים יותר מברכיבה, אם העדשות לא מכסות ונצמדות, הקרקע מחזירה הבהקי אור מתחת לעדשות אל העיניים, והכיסוי התחתון חשוב גם הוא.  הכיסוי פה טוב ונובע מההצמדות הכללית של המשקפיים האלה לפנים (שלי לפחות). הקרבה הזו מאפשרת להם להשיג אפקט של אטימה למרות ששטח העדשות לא אימתני. אותו פיצ’ר של כיוון הידיות מסייע פה מאוד. כדי להצמיד את העדשות בחלקן התחתון לפנים הורדתי כלפי מטה את זווית הידיות והאטימה השתפרה על מבנה הפנים שלי.  שוב פה יש הבדל מסוים בין הדגמים האחרים שנכנסו למבחן לבין זה בכך שה Evil Eye מעט צר יותר, ושטח העדשות שלו קטן יותר מזה שבשני הדגמים האחרים. לכן רמת הכיסוי שלו פחות מלאה מאשר של ה Zonyk, אולם הוא בהחלט מכסה היטב. Evil Eyeיש לי ביקורת על החלקים השקופים במסגרת – אני מעדיף מסגרות צבועות לגמרי ולא שקופות, שכן במצבי תאורה קדמית מסוימת, יש מצבים בהם השמש עוברת דרך פלסטיק השקוף לעיניים במה שלפעמים אפילו נראה כמו אפקט זכוכית מגדלת שמגביר סינוור.

Evil Eyeתנו מבט (עדשות ואופטיקה)

פה ההפתעה הגדולה ונקודת ההצטיינות הגדולה של המשקפיים האלה, וגם הדגמים האחרים של אדידס שהגיעו לידינו – מדובר בעדשות מעולות! הן ללא ספק מהטובות ביותר שבחנתי לאחרונה. ימים ארוכים בשמש קופחת ביליתי איתם, וגם ריצות ורכיבות במצבי עננות ומתחת עצי היער – שתי העדשות המסופקות עם הדגם הזה ענו על כל הטווח חוץ מחושך מוחלט.

המשקפיים מגיעים עם זוג עדשות כהות בגוון חום בעלות ציפוי מראה כסוף ועדין (רואים קצת דרכו), ולצדן זוג עדשות נוסף בצבע חום-אדום בהיר לימים מעוננים, בוקר מוקדם מאוד או רכיבה בצל. העדשות מגיעות עם שקיק קטן נפרד שאפשר להכניס לכיס – בתאורה חזקה החלפתי את העדשות באמצע הרכיבה שהחלה עם אור ראשון ונמשכה אל הצהרים. את ההחלפה בין המשקפיים קל מאוד לעשות – מקפלים את הידית, מסיטים את הניצרה – לשונית הפלסטיק עליה מודפס הלוגו של אדידס, ומשחררים את העדשה שנתפסת שם בחורים קטנים, ובמסילה בצד האפון. לאחר החלפה הניצרה והמסילה שומרות על העדשות שלא יצאו בצורה בלתי רצונית.  

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

העדפת צבעים זה עניין אישי ויש מגוון ב Adidas. אני אוהב מאוד את הצבעים החומים והאדומים ובמיוחד בתנאים מעוננים או בכאלה שהתאורה בהן חלשה. פה באה לידי ביטוי העדשה הבהירה האדומה שממש חזקה את היכולת להבחין בין אלמנטים בסביבה – בסינגלים ביער, ובבוקר מוקדם. מדובר בהשפעה בטיחותית של ממש שמשפרת את היכולת שלכם לשים את הרגל במקום הנכון בריצה או להבחין בקפלי קרקע באופנים במהירויות גבוהות. גם העדשה הכהה יותר מעולה ומאוד נעימה לפעילויות ארוכות.

Evil Eyeסיכום: משקפי Adidas מדגם Evil Eye

בשורה תחתונה מדובר במוצר טוב מאוד שמרגישים שתוכנן הייטב לספורט. למעט העובדה שיש חסרון מסוים למסגרת שקופה מול השמש, ושהחומרים מרגישים פשוטים יחסית, הם הצטיינו, והאופטיקה ממש מוצלחת. האיכות האופטית של העדשות והעובדה שמגיעות שתיים כאלה באריזה, עם טווח שימושיות נרחב בין כמעט חושך לאור קייצי מלא היא מצוינת.

האחיזה שלהם אבסולטית, ויש להם כמה וכמה פיצ’רים ייחודיים – מגן זיעה, התאמת זווית המשקף/ידיות על הפנים ומראה ספורטיבי מגניב. זוג האדידס האלה מתאימים לבעלי פנים צרות, שרוצים משקף ספורטיבי ואוחז.

מאת: גיא חלמיש
צילום: תומר ממן, יוג’ין לויט, גיא חלמיש
הכתבה פורסמה במקור במגזין האופניים BIKEPANEL.