הפעם בחנו את נעל ריצות הכביש של סלומון איירוגלייד Aeroglide, מדובר בדגם קלאסי עם מנח גבוה ומשקל נמוך – שילוב שיתאים לרצות ורצים רבים

אחרי היכרות ראשונית עם נעלי הריצה של סלומון במהלך המבחן לנעלי הכביש שטח Ultra Glide 2 שהצליחו להמחיש את היתרונות בנעל המותאמת גם לריצת שטח, חזרתי לסביבת הנוחות שלי: האספלט, עם מבחן לדגם כביש קלאסי. האיירוגלייד הוא דגם המיועד לריצות כביש יומיות, בעיקר למי שמחפש ריצה יציבה ובטוחה בנעל עם דרופ גבוה של 10מ”מ 37.4 מ”מ בעקב, ו 27.4 מלפנים. משקל הנעליים 254 גרם בהחלט מרשים ויתקבל גם בקרב יבנני המשקל הקשוחים.  

איירוגלייד

גם עבור המבחן של האיירוגלייד ביקרתי בחנות הדגל המרשימה של סלומון בנמל תל אביב. מזג האוויר החורפי גרם לי לשכוח לרגע מהמשימה המקורית ולהקדיש זמן לפרטי הביגוד הארוכים האיכותיים שקרצו מכל עבר והזכירו חופשות סקי באלפים. צוות החנות המתין בסבלנות עד שסיימתי את הסיור בחנות והתפנתי לאגף הנעליים לצורך מדידה של האיירוגלייד והתנסות ראשונה. במהלך המדידה הראשונית ניתן לבצע ריצת מבחן קצרה על מסילת הריצה בחנות, שאצלי עברה בהצלחה.

לפני שממשיכים, מצטרפים אלינו לניוזלטר השבועי של הפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

תראו אותה בוידאו באינסטגרם של ראנפאנל

ותוסיפו לנו עוקב!

איירוגלייד – קווים לדמותה

 • נעלי כביש קלאסיות לריצות יום יום 
 • נייטראלית
 • רמת שיכוך גבוהה
 • רוחב כף רגל סטנדרטית, שפע מקום בחלק הקדמי
 • סוליה בגובה 27.4-37.4 מ”מ ותחושת שיכוך נדיבה בעקב
 • דרופ: 10 מ”מ
 • משקל: 254 גרם (נתוני יצרן) כל נעל
 • צבעים: 4 בדגמי גברים, 2 בדגמי הנשים 
 • מחיר: 749 ש”ח (מחירון, לפני הנחות) – לעמוד איירוגלייד באתר סלומון
 • לקוראי ראנפאנל: קוד 20% הנחה בחנויות המותג ובאתר סלומון: RNP20 (ללא הגבלת זמן)

איירוגלייד

מה סלומון מספרת על הנעליים 

סלומון מייעדת את הנעליים לריצה יומיומית קלה לרצים של 2-3 ריצות בשבוע – כלומר רוב הרצים החובבים. המשקל 254 גרם לנעל. בנעל הזו יש ריפוד רך מסביב לקרסול ובלשון, ודרופ של 10 מ”מ. טכנולוגיות עיקריות: 

 • Energy foam בסוליה – קצף הסוליה המרכזית של סלומון (EVA בעיקר)
 • Contagrip – החלק החיצוני הפוגש בקרקע.
 • Reverse camber – מבנה “גלי” למעבר מהיר בגלגול מהנחיתה לשחרור. 
 • אזור מאוד מרופד במעטפת העקב והלשון. 

לחצו להצטרף לערוץ הווצאפ של RUNPANEL: הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

עיצוב קלאסי התואם לתכונות הנעל

הזוג שנבחר למבחן הגיע בצבעי אפור שחור צהוב ובאנגלית Ghost Gray / Lemon / Blac.  באתר החברה ניתן להתרשם מעוד 3 צבעים נוספים לדגמי הגברים ול 2 צבעים בדגמי הנשים. האלמנט הבולט והמגניב בנעליים האלה בצבע שנבחר הוא הסוליה הצהובה. סוליה צהובה מגניבה, עבה והיא שמקרינה את הנוכחות העיקרית של הנעל. בגפה לעומת זאת הלכו על הרגעה – צבעים ועיצוב מיועדים להשלים את הנוכחות הכריזמטית של הסוליה עם סולידיות, אין צבעים זוהרים, לוגו בולט או תוספות. ישנן נגיעות קטנות של צבע אדום על הגפה העליונה והן מצליחות לשבור קצת את הקו הסולידי, אבל אין פה מטרה להלהיב או לבלוט. שם החברה כמו ברוב נעלי סלומון מופיע בצד אחד של העקב ושם הדגם בצידו השני וגם על מרכז הלשון.

איירוגלייד

מידה ומשקל

מידת הנעליים מדויקת – אצל רוב היצרנים אני קצת מעל מידה 45  וכך גם הפעם, מדדתי את הנעל במידה 45.3 שהתאימה. את מבדק השקילה הראשונית האיירוגלייד עברו בהצלחה, הנעל מרגישה קלילה ובמשקל מוצהר של 245 גרם מדובר ללא ספק בנעל קלה, במיוחד לאור גובה הסוליה המשמעותי שלה. 

סלומון

גפה עליונה

הלשון מרופדת במידה בינונית ובמרכזה לולאה דרכה מושחלים השרוכים המסייעים לשמור על הלשון ממורכזת. הרגל החליקה בקלות פנימה ולאחר המדידה האצבעות נהנו משפע מקום שהתאפשר בזכות החלק הקדמי הרחב שמתאים גם לבעלי כף רגל רחבה. אזור העקב מחוזק בבד קשיח, על מנת לנעול את הקרסול. החלק הקדמי של הסוליה רחב ונועד לתת יציבות מוגברת בעת הבעיטה קדימה. 

 

מאחור סלומון בחרה לוותר על לולאות משיכה בעקב ובלשון שניתן למצוא בדגמים רבים להקלה בהכנסת הרגל. היא אפילו בחרה להשתמש בשרוכים רגילים לקשירה ולא במנגנון המהיר המזוהה איתם. במסגרת המבחן הקודם של האולטראגלייד 2 מאד אהבתי את מנגנון הרכיסה המיוחד Quicklace® , אבל אני מסכים לגמרי עם הבחירה בשרוכים רגילים בדגם הזה כדי לשמור על העיצוב והיעוד הסולידי.

נעלי ריצה

סוליה תחתונה ושיכוך

הסוליה היא האלמנט העיצובי הכי בולט בה עם עובי מודגש של 37.4מ”מ, בהתאם לסגנון מודרני שמאוד נפוץ  – נעלי ריצה בעלות שיכוך גבוה. בחורף הנוכחי נאלצתי לחכות כמה ימים טובים כדי לרוץ במזג אוויר יבש להתרשמות מהנעל ללא צורך בדילוג מעל שלוליות או ריצה בנעליים רטובות. כשהשמש זרחה, האיירוגלייד קיימו את מה שהבטיחו, אבל הוסיפו טוויסט קטן. העקב הבשרני הורגש מיד במפגש עם הקרקע, תוספת הרוחב בחלק הקדמי העניק את היציבות הנדרשת, בעיני מדובר בשילוב חשוב לנעל בעלת דרופ גבוה שבלעדיו נחיתות על העקב יכולות להיות פחות יציבות. הסוליה החיצונית התחתונה – עשויה מגומי שחור קשיח עם זיזים קטנים שנועדו ליצור חיכוך ולמנוע החלקה. לא ברורה הסיבה לשימוש בגשר הגומי בין החלק הימני לשמאלי באזור העקב של הסוליה. 

איירוגלייד

הטוויסט לאורך תנועת הגלגול בריצה

הטוויסט הגיע מהתחושה הקשיחה בחלק הקדמי, ציפיתי שהסוליה העבה תייצר נעל רכה ותחושת שקיעה במהלך כלל המגע עם הקרקע. האיירוגלייד הצליחו להפתיע: תחושת השיכוך הנדיבה בעקב מתחלפת בזמן הצעד בקשיחות בחלק הקדמי. גלגול הרגל על הקרקע מייצר מעבר בין מגע רך לקשיח שמבחינת המתכננים כנראה נועד לשמר את היציבות והביטחון בצעד אותם חיפשו, על חשבון רכות מלאה והחזר אנרגיה. מפרט הנעל באתר כולל גיאומטרית רוקר שאמורה לסייע בגלגל הרגל קדימה אבל זה לא הורגש בצורה חזקה ביחס לדגמים אחרים המתגאים ברוקר מודגש ומודרני.    

איירוגלייד

מתאימה לריצות קלות באורך בינוני

רצתי עם הנעליים מעל 100 ק”מ, בעיקר ריצות קלות באורך של 10-12 קילומטר. הנעל שמרה על תכונותיה ללא סימני בלאי בסוליה או בגפה העליונה. אני רץ שפוגש את הקרקע עם מרכז כף הרגל ופחות “נהנה” מהשיכוך הנדיב של האיירוגלייד באזור העקב. אין ספק שרצים הפוגשים את הקרקע עם העקב יזכו להנות מכל 37.4 המ”מ של הקצף בסוליה. בעת הגברת הקצב הבדלי השיכוך בין חלקי הנעל הפריעו לתחושת ריצה חלקה. באיירוגלייד היציבות בצעד נשמרת גם בפניות וסיבובים ומגיעה על חשבון הרכות והחזר האנרגיה.

איירוגלייד

כפי שקורה ברוב נעלי הריצה, עם הזמן הנעל “נפתחת”, תחושת הקשיחות בחלק הקדמי התמתנה מעט והריצה הפכה חלקה יותר בעת הגילגול על הקרקע. יצאתי לבדוק את הנעל גם בדרכי עפר בהן התחושה נשארה מהנה ויציבה. ימי הגשם הרבים בחודש האחרון העניקו את האפשרות לבחון את הנעל בתנאי רטיבות, האיירוגלייד נשארו נוחות, הרגל נשמרה עטופה ללא שפשופים בסיום הריצה. הסוליה הצליחה לאחוז בקרקע ושמרה על צעד בטוח. אישית אני מקווה לעוד הרבה ימי גשם ותנאי קור, שירחיקו כמה שיותר את הקיץ החם והלח.

איירוגלייד

סיכום: יציבות ובטחון בצעד 

דגם הכביש של סלומון יכול להתאים לרצים ורצות רבים. מדובר בדגם קלאסי עם שיכוך נדיב בעקב, במשקל נמוך. אני יוצא עם הנעל לריצות קלות למרחקים של עד 10 ק”מ על משטחים קשים. הנעל תתאים במיוחד למי שמחפש קודם כל יציבות, תכונות הסוליה יחד עם תוספת הרוחב בחלק הקדמי מענקים תחושת ביטחון בצעד גם כשגובה המשטח משתנה או בעת ביצוע פניות. הדרופ הגבוה יחסית גם מרמז שאם יש לכם רגישות באזור גיד אכילס או התאומים, היא תתאים לכם יותר. זהו דגם לא יומרני, שאינו מיועד לרצים תחרותיים במיוחד, אלא לשימוש רגוע ויום יומי לרצים של פעמיים שלוש בשבוע שיקנו אותו עבור הנוחות. 

מחיר: 749 ש”ח (מחירון,לפני הנחות) – לעמוד איירוגלייד באתר סלומון

לקוראי ראנפאנל: קוד 20% הנחה בחנויות המותג ובאתר סלומון: RNP20 (ללא הגבלת זמן)

יתרונות

 • שיכוך בחלק העקב
 • נוחות ויציבות
 • משקל מצוין וקליל
 • שפע מקום לאצבעות

חסרונות

 • חוסר בקפיציות והחזר אנרגיה 
 • חלק קדמי קשיח

מאת: עמית נבון

אגב, שמתם לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? שתפו: