מאז ומתמיד הייתה לי חיבה אפלטונית למוצרי ספורט שמקורם בצרפת. הם נראים טוב ואלגנטי (על אנשים אחרים) ובד”כ מאוד איכותיים ומיוחדים. יחד עם זה, אם לא מדובר במבצעים מיוחדים, המחיר שלהם לא תמיד מתאים לכולם. החלטתי הפעם לקחת את החיבה האפלטונית צעד אחד קדימה ולבחון מקרוב על מה מדובר. האם זה מרגיש כמו שזה נראה. האם זה אכן מיוחד כמו שזה לא זול?

מאת: ודים לינצקי

על מותג צרפתי Bodycross סיפרנו לכם בכתבה הראשונה שבה סקרנו את חולצת ריצה השבילים שלה. כאן נמשיך עם מבחן נוסף של מכנס ריצה קצר.

מכנס ריצה קצר Oury

Oury הוא דגם מינימליסטי של מכנס ריצה שיתאים גם לריצות עירוניות וגם לשטח. המכנס לא כולל לא טייץ וגם לא רשת פנימית ולכן, לדעתי, על מנת לא לגרום נזק ל”מיטלטלין” הגברי, תצטרכו ללבוש אותו מעל תחתון ריצה מנדף או טייץ. לי לא היה אומץ לנסות אותו ללא אחד מהשניים. 

 


מגזין הריצה הטוב בישראל גם בטלגרם! לחצו:
RUNPANEL בטלגרם

כרטיס ביקור

מכנסי ריצה

איכות הבד, תפרים, פיצ’רים מיוחדים.

המכנסיים תפורים מ-4 פנלים של אותו בד ויחידת כיס אחורי. בד המכנס כל כך דק שלרגע נדמה שמספיק ענף שורר אחד או אפילו איזה שיח פטל קטן וכל הדבר העדין הזה פשוט יתפורר לגזרים. למעשה מדובר בבד חזק וגם נמתח קלות שהמראה שלו מאוד מטעה. בקדמת הירכיים ישנם חורי אוורור בחיתוך לייזר מדוייק שיגבירו עוד את מעבר האוויר מבעד המכנס.

מכנס ריצה

כל התפרים הם שטוחים וכל החיתוכים מאוד מדויקים וישרים. במספר מקומות יש שילוב מאוד עדין ומדויק של פסים צהובים שספק מודבקים, ספק תפורים. לטובת נראות משופרת בחושך, ב-3 מקומות הודבקו אלמנטים רפלקטיביים (בשני צידי הירכיים ומאחור ברצועת המותניים). הכל מאוד עדין, דק ומדויק.

RUNPANELברצועת מותניים האחורית ישנו כיס מאוד קטן עם רוכסן שיכול להכיל ג’ל/בר קטן, מפתחות וכרטיס אשראי. אף טלפון מהדור הנוכחי לא יכנס לתוכו וטוב שכך. היום כבר לא צריך לסחוב טלפון לא בשביל ניתור הפעילות וגם לא בשביל מוזיקה – כל אלה כבר נמצאים בהרבה מדגמי שעוני הריצה.

מלבד אזור הכיס האחורי, שאר חגורת המותניים ב- Oury בנויה מגומיה מאוד רחבה שמונעת לחץ נקודתי. בד החלק הפנימי של הגומיה הוא עדין יותר וזהה לזה של ריפוד הכיס האחורי. בנוסף, ישנו גם שרוך להידוק עבור מי שזה נחוץ לו.

בודיקרוסבשימוש

אחרי התלבטויות קצרות, החלטתי להשתמש במכנס דווקא באימוני הקרוספיט ולא בריצה. אלה מתבצעים באולם אימונים ללא מזגן עם אוויר מסוחרר ע”י מאווררים – בקיץ עלול להיות מקום לא צונן במיוחד. אם כבר להזיע – אז במשהו מינימליסטי. המכנס לא מגביל אותי בתנועת הרגליים בשום תרגיל ומספק הגנה מספקת בכל תרגילי “הריצפה”. אישית אני מעדיף ביגוד מינימלי בחלק הזה של הגוף באימוני קרוספיט, למרות שרוב המתאמנים דווקא הולכים על הגרסה הקלאסית של מכנס אימונים שמגיע כמעט עד הברכיים. תחתונים מנדפים סוגרים אצלי את פינת החזקת המיטלטלין.

סיכום

Oury הוא מכנס/תחתון ריצה מאוד איכותי שמתאים להגדרה של “להיות עם ולהרגיש בלי”. בזכות היעדר שכבה פנימית הוא מקבל אצלי הסבה מקצועית ושימוש משלים – מריצה לאימון פונקציונלי. מצד שני – היה מאוד נחמד אם חברה הייתה מוציאה דגם עם תחתון רשת פנימי מובנה וכך לא היה צורך בשום תוספת אחרת.

כמו שני קרובי המשפחה, גם Oury עבר בהצלחה את מבחן הכביסות ונשאר ללא ריחות לוואי לאורך כל המבחן. לא איתגרתי את בד המכנסיים בריצות טכניות בשיחים. למעשה, די ריחמתי עליהם בשימוש, אבל לא בכביסות. לא נצפו פגיעות לא בצבע ולא בבד.

הדיוור השבועי

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים