האם מכנסיים לריצת שבילים של חברת Bodycross שמתאים לאקלים האירופי יכול להתאים גם לאקלים שלנו? האם הביגוד הזה נוח כמו שהוא איכותי? האם באמת שווה להיכנס להרפתקה ולהזמין? על שאלות אלה ועוד ננסה לענות במבחן למכנסי ריצת שבילים של חברת Bodycross הצרפתית.

מאת: ודים לינצקי

על מותג צרפתי Bodycross סיפרנו לכם בכתבה הראשונה שבה סקרנו את חולצת ריצת השבילים שלה. כאן נמשיך עם מבחן נוסף של מכנסי ריצה כפולים.

מכנסיים קצרים כפולים לריצת שבילים 

כרטיס ביקור:

מכנס צמוד

לפי הגדרת החברה, מדובר במכנסיים המיועדים לריצות שטח ארוכות ולתחרויות. Onder הם מכנסיים כפולים – טייץ מאוד דק כשכבת בסיס ושכבה אלסטית חיצונית נוספת.  לכאורה, אפשר היה להסתדר רק עם טייץ ומדובר ביתירות- 2 זוגות מכנסיים במקום אחד, אבל יש מאחורי זה מחשבה מעניינת: בעוד ששכבת הטייץ נועדה להחזיק במקום את כל ה”מיטלטלין” של הרץ ממין זכר, תפקידה של השכבה החיצונית הוא לספק הגנה בסיסית נוספת.


מגזין הריצה הטוב בישראל גם בטלגרם

על פניו, 2 שכבות ינדפו זיעה פחות טוב משכבה אחת, אבל לא במקרה של Onder. שתי השכבות הן מאוד דקות וזו החיצונית בעלת 3 אזורים עם חורי אוורור ליצירת נידוף מוגבר – האחד הוא ברצועת המותניים האמצעית התחתונה ושניים נוספים הם בצידי הירכיים. הבד החיצוני של המכנסיים אלסטי, דק ונושם, ולמעשה, כמעט ולא עוצר נידוף זיעה. כבר אמרנו שמדובר בביגוד טכני?

גזרה

אין ספק שמי שתכנן את הגזרה למכנסיים, חשב על מבנה הגוף הממוצע של רץ צרפתי – צנום. הבוחן לא ממש נכנס להגדרת “צנום” ובנוסף לכך גם התברך ביריכיים של ספרינטר בוולודרום, כך שגם במידה XL המכנסיים יושבים צמוד והחלק החיצוני גם די מתוח. הייתי שמח אם החלק החיצוני היה קצת יותר משוחרר ופחות צמוד, אבל זה רק אני.

טייץ ריצהאיכות הבד, תפרים, פיצ’רים מיוחדים.

המכנסיים תפורים מ-2 סוגי בד – זה של הטייץ וזה של החלק החיצוני. הטייץ הפנימי בנוי מכמה פנלים לנוחות מירבית. כל התפרים – שטוחים ואף לו אחד מהם לא הציק במהלך הפעילויות. חייב לציין שבגלל מבנה הרגליים שלי מעטים הם המכנסיים שלא גורמים לי לשפשפות ועם רובם אני נאלץ להיעזר בוזלין (כן, אני אוהב את זה עממי). עם המכנסיים האלה לא הייתי צריך כלום. גם בריצות ארוכות ורטובות לגמרי (אחרי טבילות) לא נזקקתי לחומר סיכה. אהבתי מאוד!

מכנס צמוד

בחלק האחורי העליון של חגורת מותניים של Onder ישנו כיס עם רוכסן שיכול להחזיק בבטחה טלפון לא גדול, מפתחות, כרטיס אשראי וג’ל או בר קטן. חגורת המותניים, בניגוד לשאר המכנסיים, אינה צמודה ודי חופשית. כשהכיס האחורי מלא, ללא שרוך הידוק המכנסיים פשוט “ינזלו” למטה ולכן מומלץ להדק אותו (את השרוך) קלות לטובת החזקה יציבה יותר של המטען.

משקל המכנסיים – 169 גר’ והם מרגישים מאוד קלים. 

מכנס צמוד לריצהסיכום – מכנסיים Bodycross

גם על Onder לא ריחמתי ובחנתי אותם באמצע הקיץ הישראלי. גם ריצות שטח וגם ריצות בפארק, גם על יבש וגם על רטוב – הכל מהכל עבר עליהם והם עמדו בגבורה בפני כל האתגרים. כביסות מרובות (40°C כמו כולם) לא הצליחו לעשות נזק הנראה לעין לא מזוינת או להדהות את הצבע. המכנסיים מתייבשים מהר כמו החולצה, לא צוברים ריח. יחד עם הבדים והגזרה שלא גורמים לשפשופים הם היו פרטנר נהדר בכל הרפתקאות השטח שלי.

בפינתנו “המלצה אישית” אציין רק שהייתי מעדיף שינוי קל בגזרה שתתאים למבנה גוף פחות אתלטי עם בד קצת יותר הדוק ברצועת מותניים וללא צורך בשרוך הידוק שיכול לגרום לפעמים ללחץ נקודתי באזור ההידוק. 

 


אל תפסידו את כתבות הריצה הטובות בארץ: הניוזלטר השבועי שלנו איכותי ומעניין

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים