במשך הרבה שנים חברת מ.מ.ס.י. לא התקשרה אצל רבים מאיתנו עם ביגוד ספורט בכלל וריצה בפרט, היה זה רישיון נהיגה בינלאומי שהביא אותנו לאחד מסניפי החברה, אבל היום היא רשת של ציוד וביגוד אאוטדור וספורט. לפני כשנתיים החברה רכשה זיכיון יבוא של מותג בריטי איכותי בשם Regatta והזמינה אותנו לבחון את חולצת הריצה Fingal Edition שלה.

קצת היסטוריה

חברת Regatta נוסדה אי שם באנגליה בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת והצטיינה בביגוד outdoor מאוד סולידי ולא זול בכלל. צבעים בוהקים ועיצוב אקסטרווגנטי בהחלט לא היו חלק מהקו המאפיין את מוצרי החברה. הכל שידר איכות ויוקרה. התפתחות טכנולוגיית בדים וחומרי טקסטיל הביאה איתה רוח חדשה ורעננה והחברה התחילה להציע מוצרי לבוש למגוון פעילויות ספורט – ריצה, רכיבת אופניים, טיולי שטח ועוד. ועכשיו, כשכל הטוב הזה גם מגיע במחירים נגישים, הסיפור של Regatta הופך להרבה יותר מעניין.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

חולצת ספורט Fingal Edition של Regatta – כרטיס ביקור

  • דגם: Fingal Edition 
  • משקל החולצה: 96 גר’
  • מחיר: 49.50 ש”ח
  • מידות זמינות: S, M, L, XL, XXL, XXXL

Fingal Edition

איכות הבד, פיצ’רים מיוחדים

הרכב הבד של החולצה הוא 100% פוליאסטר ואין לחולצה פיצ’רים בשמות מפוצצים. דווקא הסגנון המאופק הזה הוא מה שעושה אותה טובה בעיניי. לפעמים כל מה שצריך מחולצת ריצה זה בד נעים בצבע פרקטי שלא בהיר ולא כהה מדי, בלי הדפסים מיותרים שמתקלפים עם הכביסות ודוהים עם הזמן. הרי תפקידה של חולצת ריצה בסופו של דבר הוא להיות נוחה, פרקטית ובלתי מורגשת. כזאת היא החולצה במבחן. פשטות היא שם המשחק.

חולצת ריצה

בריצה

המבחן בוצע גם בימי קיץ לחים וחמים וגם בימי עונת המעבר, כשהבוקר קריר ונעים. בשני המצבים לא חוויתי גירויי עור או שפשופים. הדבר היחידי שמסגיר את העובדה שמדובר בחולצה לא יקרה הם התפרים. מדובר בתפרים כפולים, אבל לא שטוחים. כעקרון, תפרים לא שטוחים עלולים לגרום לשפשפות וגירויי עור, אבל לא כך הדבר עם הבד של החולצה שבמבחן. הבד מאוד דק, חלק ונעים ומזכיר משי. 

דבר אחד נרשם במחלקת תלונות הציבור וזה התג עם כל נתוני הבד והמלצות הכביסה (שלא פעם מגיע למימדים של ספר קריאה עב כרס). בחולצת Regatta התג אמנם לא גדול וניתן להסרה כירורגית יחסית טובה, אבל נשארת שארית קטנה.

Regatta

בכביסה

החולצה עברה מספר דו-ספרתי של כביסות במהלך המבחן. 40 מעלות עם ובלי מרכך ויחד עם בגדים אחרים. שום סימני בלאי או דהיית צבע לא העיבו על המראה החיצוני של החולצה. מה שחשוב עוד יותר – הריח שלה נותר נעים.

סיכום

מבחן החולצה בוצע בשלהי הקיץ המקומי, תקופה מאוד מאתגרת ששום בד, גם אם יש לו יכולות נידוף מהחלל, לא ממש יכול לה. כל ההבדל בין הבדים והחולצות יהיה כמה הם מציקים או מורגשים על הגוף כשהם ספוגים במים. למרות התפרים הלא שטוחים ותג-ספר-החולצה, היא עברה בהצלחה את המבחן. מפאת עדינות בד החולצה לא ניסיתי לרוץ איתה עם ווסט או תיק ריצה על מנת לא להרוס, אבל זה רק אני.

המחיר העממי והאיכות הגבוהה של הבד מעלים את החולצה למעלה בדירוג חולצות אימוני היום-יום אצלי. בחברות אחרות מה שבדרך כלל ניתן למצוא במחיר כזה הן חולצות ממש פשוטות עם בד גס ולא נעים למגע, מהסוג שמקבלים בערכות הרשמה למרוצים מקומיים.

מאת: ודים לינצקי
צילום: יוג’ין לויט