מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי הוא אחד המרתונים המיוחדים בעולם. זה המרתון האחד עשר שמתקיים בעיר, והשנה: ב 17 למרץ. אם לא נרשמתם כדאי לכם לעשות את זה, כי יש מדרגות של התייקרות הרישום

לרישום לחצו פה
הודעה לעיתונות מאת: מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי

ב 22/12/2022 מתייקר הרישום

במרתון ווינר ירושלים הבינלאומי יש שלוש פעימות רישום, בסוף כל אחת מהן מתייקרת ההרשמה, ולכן כדאי למהר ולהירשם כעת! 

  • הפעימה הראשונה ובה הרשמה מוקדמת הסתיימה ב 22/12/2022
  • הפעימה השנייה- היא זו שאנחנו נמצאים בה כעת. זו תקופת ההרשמה הרגילה והיא מסתיימת ב 16/2/23
  • אל תחכו לפעימה השלישית היקרה יותר שמסתיימת ב 11/3/23 עם סגירת הרישום. 

מרתון ירושלים 2023

המקצים

עשרות אלפי המשתתפים בו רצים בעיר הבירה במסלול שחושף אותם למקומות מופלאים עם היסטוריה עתיקה. זה גם המרתון שמביא לישראל הכי הרבה תיירי ריצה מחו”ל. אם ירושלים נושאת היסטוריה עתיקה של עליה לרגל, הרי שהמרתון הפך אותה ליעד לעליה לריצה!

ורדי בכור שסיקרה את המרתון בעבר נתנה לו את הציון: מנצח המרתונים בישראל! הכי יפה, עם הכי הרבה אווירה והכי הרבה כיף:”את מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי גיליתי כמעט כל מקציו. אני זוכרת את ההפחדות מהעליות המאתגרות, בעיקר את זו שברחוב כובשי קטמון, שכל המקצים עוברים דרכה קצת לפני הסיום, אך גם את הניצוץ בעיניים שסיפרו לי עליו החובבים המושבעים: “זה משהו אחר”, “אוירה אחרת” “מירוץ ללא שעון”. כחובבת איסוף חוויות לחיי, ניגשתי אליו נטולת חשש, אם האווירה טובה אז אין קושי, רק ליהנות מהדרך.”

לרישום לחצו פה

המקצה היוקרתי ביותר הוא כמובן מקצה המרתון המלא: 42.2 ק”מ. אולם באירוע יש גם חצי מרתון, מקצה ל 10 ק”מ, וכן מקצים קצרים יותר של 5 ק”מ ומקצה משפחות. 

המרתון 

המסלול יתחיל בסמוך לכנסת ישראל ומשם דרך גן סאקר, נגיע לגבעת התחמושת ולהר הצופים שם נקיף את הקמפוס ונמשיך למרכז העיר ולעיר העתיקה ונסיים סמוך למנזר היווני העתיק בשד’ בן צבי.

מרתון ירושלים

חצי המרתון

המסלול יתחיל בסמוך לכנסת ישראל ומשם למרכז העיר ולעיר העתיקה, נרוץ ברובע הארמני ובכותל המערבי, נמשיך לעיר דוד ולשכונות העתיקות לבסוף, אחרי ריצה בטיילת ארמון הנציב נגיע לנקודת הסיום.

חצי מרתון ירושלים

עשרה קילומטרים

המסלול יתחיל במרכז העיר ומשם ימשיך לאיזור העיר העתיקה דרך הכותל, בריכת הסולטן ומשכן הנשיא.

10 ק״מ מרתון ירושלים

מרוץ משפחות (1.7 ק”מ) וריצת ילדים קהילתית* (800 מ’) 

המרתון בירושלים הוא הפנינג ענק המשלב בתוכו כל כך הרבה קהילות, משפחות וספורטאים. בתוכו – גם מקצה משפחות ייחודי. וגם: במרתון ווינר ירושלים יש מפעל מקסים- מקצה מודעות חברתית במפגש ספורטיבי בין משפחות, ילדים ומבוגרים, לבין חברי העמותות החברתיות השותפות למרתון ווינר ירושלים הבינלאומי. מספר שיא של כ-5,000 משתתפים הרצים למען הקהילה, העניק למרתון ווינר ירושלים את תואר המרוץ החברתי הגדול בישראל.

*ההשתתפות בריצה הקהילתית חופשית ואינה כרוכה בתשלום.


תוכנית האימון האישי של RUNPANEL לריצה תכין אתכם למרתון ירושלים הכי טוב שאשפר:
לקבלת פרטים על התמיכה המקצועית שלנו לחצו פה – ראנפאנל תוכנית אימון אישית