דגם ה Keyblade של Rudy Project הוא דגם החסות של מרתון ים המלח. לקראת האירוע רודי ישראל הוציאו צבע מיוחד חדש לתחרות ואריזה חדשה ואף הגדילו להציע אותו במחיר מיוחד ממש משתלם.  

הנה המבחן שלו שערכנו כשהדגם הושק. התמונות בכתבה עודכנו לדגם של ים המלח 2024 למעט תמונות הכותב, שהן עם דגם המבחן המקורי, וכך גם המבחן עצמו – לפי המוצר המקורי. Keyblade הוא בעל עיצוב קלאסי, עדשות מצוינות (במבחן – עדשות Multilaser Blue) והתאמה לשימושים מגוונים: אופניים, ריצה, אאוטדור וגם יום יום ונהיגה.

לפני שממשיכים – הצטרפתם כבר לניוזלטר?

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

Keyblade – תקציר מנהלים

 • ייעוד וחזון- משקפי ספורט לכל הענפים במבנה קשת פתוחה ועדשות מתחלפות.
 • עדשות Multilaser Ice –  ציפוי מראה חיצוני, צבע חום פנימי. העברת 19.3% מהאור אל העיניים 
 • פיצ’רים- אפון מתכוונן, ידיות מתכווננות, עדשות מתחלפות בקלות, מבנה קשתי לכיסוי ספורטיבי נוח, חורי אוורור עליונים, מקבלים קליפון, ברי התאמת עדשות ראייה ישירות למסגרת. 
 • משקל- 32 גרם.
 • מחיר- הדגם והעדשה במבחן זה- 890 ש”ח 445 ש”ח לדגם מרתון ים המלח (עד גמר המלאי, טל”ח). 
 • שורה תחתונה: עדשות מעולות ומאוד נעימות, עיצוב יפה מאוד עם ציפוי מראה ומראה מונוכרומטי, ונוחות רבה. אחד הדגמים המוצלחים ביותר בליין של רודי פרוג’קט!
 • לעמוד המוצר לקנייה באתר רודי פרוג’קט

הדגם המיוחד בצבע עבור ים המלח

עיצוב

העיצוב הוא בהחלט הצלחה למרות שהוא די שמרני. אין פה הפרעת אישיות, אלא מוצר שלוקח את הסגנון המוכר של רודי עוד מהריידאון, ובונה עליו. אלה משקפי רודי קלאסיים, שמרגישים חלק מהמשפחה והשפה העיצובית של החברה. הידיות עודכנו לסגנון החדש שלהם מהדגמים האחרונים, מעט עבות יותר בחלק המתקרב לציר ויש בהן פתחי אוורור ולוגו גדול יחסית בסגנון שראינו לראשונה בדגם לרוכבי שבילים Syntrix, וכך גם במרכז הקשת מלפנים. 

דגם ים המלח: חורי אוורור בחלק העליון ואפונים מתכווננים

צבע המט אחיד יחסית לאורך כל המסגרת, והחיבור של צבע המסגרת עם צבע העדשה: הכל באותם צבעים, בעדינות, בלי שינויי צבע קיצוניים בין החלקים השונים. בפשטות- זה נראה טוב. השילוב של אלמנטים בידיות, בלוגו ובחלק העליון מעודן ותומך. 

Guy Halamish

גיא הבוחן עם הדגם שנבחן במקור (אותו מוצר בצבע מעט שונה)

טאץ’ חם בעדשות מפתיעות

ה Keyblade הגיעו עם עדשת מולטילייזר- אותו ציפוי מראה עדין של העדשות בצבע כחול שכאמור השתלב מצוין עם המסגרת הכחולה-אפורה ומייצר מראה אחיד והרמוני. הן בדרגת כהות 3 המעבירה 19.2% מהאור. לעדשות של רודי יש עמידות רבה וגמישות. האיכות האופטית טובה מאוד.

אבל ההפתעה בעדשה הזו הוא שמבפנים אין שום קשר לכחול. ההפך- אם כחול הוא צבע קר יחסית, הרי שבמבט אל העולם עם העדשה הזו מקבלים טאצ’ מאוד מעודן של צבע חם- לכיוון חום או אדום מאוד עדין, וזה הדבר העיקרי שמשאיר את המשקפיים האלה על העיניים שלי חלק ניכר מהזמן- למרות שברשותי לא מעט משקפיים. 

לצבע המעט חמים הזה יש רק יתרונות. הוא מחזק קונטרסטים בצורה בולטת ממש, והוא מחזק את הצבעים באורח מובהק. הקיץ הישראלי והאור הים תיכוני מאופיינים פעמים רבות במעין טאצ’ מהוה, פחות צלול מהאור האירופאי ואני מוצא את הגוון הזה כמעין פילטר אינסטגרמי שמכניס חוזק לצביעים- השמים מעט יותר כחולים, הירוק מעט יותר ירוק, והגוון הכללי מאוד נעים.

האריזה המיוחדת למרתון

כיסוי, הגנה, אוורור

ההגנה מצוינת ומספקת מאוד גם בחלק העליון וגם בחלק התחתון. עוד היבט מוצלח בעדשות הוא חלק משינוי שדומה שזז ברודי לאורך עוד דגמים- והוא הגדלתם מעט כלפי מטה והוספת פס אוורור בחלק התחתון. מגמה שמגדילה את שטח הפנים והכיסוי.

זה לא כיסוי מוטרף בסגנון משקפי הרתכים ורוכבי האופניים כמו ב Defender אבל זה כיסוי מספק בהחלט לאופנים, ריצה ושהות ארוכה בשמש. באמצעות ההתאמה האישית עליה אפרט מייד ניתן גם להפחית השפעות אדים. המבחן היה בקיץ כך שהיבט זה לא נבדק הפעם. 

Keyblade – אחיזה והתאמה אישית

השיטה של רודי מוכחת, וממשיכה בכל המוצרים שלהם כמעט: שני אלמנטים המייצרים מגע הם ברי כיוונון והתאמה אישית: 

אפון גמיש- אפשר לא רק להצר ולהרחיב אותו לפי רוחב האף, אלא גם להשתמש בו לקירוב והרחקה של העדשות מהפנים. זה מאוד משמעותי וממש מבדל ביחס לרוב המשקפיים בעולם, שכן לא פעם זה מה שמייצר התאמה לאדם. לפעמים העדשות נוגעות בלחיים, או המשקף גבוה מדי ומייצר מעט מדי כיסוי בחלק התחתון. ההתאמה הזו מאפשרת לדייק את המנח. בימים קרים בהם הפנים מייצרים אדים ניתן להרחיק מעט את המשקף מהפנים ולהכניס יותר אוורור.

ידיות גמישות- חצי מהידיות עשוי פולימר קשיח והקצה השני שבאזור האזניים עשוי חומר גמיש בר התאמה למבנה הפנים. גם פה יש לשיטה יתרונות מוכחים: ההתאמה מאפשרת למנוע תנועה של המשקפיים קדימה באמצעות הקשתת הידיות מאחורי האוזן- כל אחד בדיוק בנקודה ובמרחק שמבנה הפנים שלו מגדיר. עוד כיוון הוא סגירה כלפי העורף. 

הידיות לא עבות כמו ב Defender (מה שיכול להפריע בדיפנדר לחלק מהמשתמשים) ולא דקות כמו ב Rydon- איפשהו באמצע, כאשר באיזור הקריטי בנקודת המגע עם הראש הן דקות למדי, שזה טוב מאוד.

שני האלמנטים האלה, ביחד עם משקל נמוך מייצרים את ההתאמה הספציפית של Rudy Project לספורטאים- אחיזה חזקה לספורט אקסטרים, מניעת קפיצות מעלה מטה על האף בריצה, ומניעת נזילה איטית קדימה ולמטה בתנוחה הרכונה של רכיבה. 

דגם ים המלח – נראה טוב!

חסרונות ל Keyblade

אני ממש משתדל להביא חסרונות במבחנים, אבל הדגם הזה פשוט מאוזן, מדויק, ומביא לידי ביטוי את כל מה שרודי למדו בשנים האחרונות. ניסיתי לחשוב על חסרונות ברורים כדי להכניס למבחן – אולי הצבע החום של העדשות יכול להרגיש מוזר לחלק מהקוראים (רוב האנשים מעדיפים אפור). אבל מגוון העדשות והצבעים מבטיח שגם מי שאוהב אפור סטנדרטי ללא פילטרי אינסטגרם במשקפיים יקבל את מבוקשו. המחיר הוא תמיד נקודה שתפריע למי שמחפש מוצרים בתקציב (וסטייל) נמוכים יותר. 

נרתיק חדש קשיח מפלסטיק ממוחזר

סיכום: ים המלח ייראה טוב יותר

בזכות כל מרכיבי המבחן של משקפיים- הכיסוי, הידיות, אפון והאחיזה, האיכות האופטית וההתאמה האישית, וכמובן העיצוב, המשקפיים האלה נכנסים כעת למקום גבוה מאוד ברשימת ההמלצות שלי ברודי. יש להן באמת התאמה רב שימושית לכל סוגי הספורט, בוודאי לאופניים, ריצה ואאוטדור, וגם בזכות מראה לא מוגזם מדי ואחיד יחסית בצבעים, גם ליום יום. 

יתרונות

 • דגם נוח מאוד ומלא בפיצ’רים
 • עיצוב בצבעים עדינים ויפים
 • אחיזה שהיא מהטובות שיש
 • עדשת מראה נעימה
 • השירות של רודי פרוג’קט ישראל

חסרונות

 • במחיר המיוחד לים המלח? קשה למצוא!
 • אין חנות יבואן בדרום (יש בת”א, אבן יהודה וביקנעם)- אבל בים המלח יהיה אפשר לקנות
מאת: גיא חלמיש
גלו את הווצאפ השקט שלנו: הצטרפו לקבוצות ראנפאנל