אתם מגיעים לחנות המותג המדהימה של סלומון בנמל תל אביב, או נכנסים לאתר המותג (קבלו קוד הנחה: , ורוצים להיות מוכנים- להכיר את הדגמים השונים ולדעת מה מאפיין כל אחד מהם ולמה הוא מיועד? הנה מדריך קצר שיהפוך אתכם למומחים:

סלומון, שמיובאת על ידי חברת קל-גב, (מהמובילות בתחום האאוטדור בישראל), החלה לפעול בארץ ברצינות בשנתיים האחרונות. היא השקיעה בחנות ייצוגית, מדהימה כמו בחו”ל, והביאה מתוך קהילת הריצה את איתן הירשפלד לנהל את המותג. בקרוב יהיה גם מרתון ים המלח שהוא מרתון על דרכי כורכר, ונעל החסות שלו היא הנעל המושלמת לריצת כורכר: אולטרה גלייד 2. 

קבלו קוד 20% הנחה באתר ובחנויות סלומוןRNP20 

אמנם Salomon מובילה לריצות שטח, אבל לחברה כמה דגמים לכביש והיא צוברת אוהדים גם בתחום הזה – מייד נכיר את כולם. (הערת מערכת: החלטנו לא לשים מחירים, היות ובעקבות המלחמה יש מבצעים משמעותיים של עד 40%, וגם, זה משהו שיכול להשתנות. בגלל המצב, בתקופה הקרובה כדאי מאוד להגיע לחנות, להתרשם, למדוד ולהחליט). 

סלומון AERO GLIDE –איירוגלייד – כביש נפח אימונים

הנעל היפה הזו היא נעל הכביש של סלומון המיועדת לריצות יום יום ואימונים. רואים שיש לה שיש לה סוליה גבוהה מאוד ומפנקת (37.4 מ”מ בעקב, ו 27.4 מלפנים). הדרופ שלה גבוה (10 מ”מ) מה שהופך אותה לבחירה הראשונה של כל מי שיש לו העדפה למנח קלאסי לא שטוח מדי או לכל מי שיש לו רגישות באזור האחורי של העקב. עוד רואים שרוכים קלאסיים לקשירה ולא את מנגנון השריכה המהירה המזוהה של סלומון. מה שמפתיע הוא המשקל האטרקטיבי שלה: 254 גרם שה מצוין לנעל אימונים!

סלומון PHANTASM 2 – פנטזם 2 – כביש תחרותי עם לוחית בסוליה

נעל אימונים ותחרות מהירה ומגיבה. לוחית ה Energy Blade מהמשולבת בסוליה קדמת תכונות דינמיות מוגברות, קפיצית וריספונסיבית. מתאימה לרצים נייטראליים עם כף רגל צרה יחסית, והיא משלימה את האיירוגלייד לאימוני טמפו ואינטרוולים ולמירוצים.  

גובה הסוליה גם גבוה יחסית והיא עבה: עם 35 מ”מ מאחור ו 25 מלפנים, יש לה דרופ 9. גם פה דרופ קלאסי גבוה יחסית הוא הבחירה של סלומון. המשקל שומר על תחרותיות עם 255 גרם. 

סלומון ULTRA GLIDE 2 – אולטרה גלייד 2 – כביש ושטח לייט

האולטרה גלייד דור שני היא הנעל החשובה ביותר בישראל עבור סלומון: נעל אימונים שהיא השילוב של נעל כביש עם נעל שטח שצריכים רוב הרצים. לא מדובר על שטח טכני אלא על דרכי עפר, דרכי אדמה, מסלולים של פארקים עירוניים, ואפילו המקטעים האלה של שוליים לצד הכביש בהם עדיף לרוץ כדי לא להסתכן. זהו דגם שכתבנו עליו לעומק במבחן ראנפאנל

הצטרפו לניוזלטר – פעם בשבוע בלבד עם תכנים מעולים מהפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

זו גם נעל הדגל של מרתון ים המלח שמתרחש כמעט כולו על דרכי עפר כבושות לתוך הים. היא נעל מגוונת ונוחה גם ליום יום והליכה ואם יש נעל אחת בודדת שהקצבתם לכם לקנות מסלומון, היא תהייה הבחירה הבטוחה.

השיכוך שלה מורגש עם 32 מ”מ מאחור, ו 26 מ”מ מלפנים זו לא סוליה גבוהה בצורה קיצונית והדרופ שלה גם הוא ממש באמצע הסקאלה ומתאים כמעט לכולם (6 מ”מ). שוקלת רק 260 גרם. 

סלומון PULSAR TRAIL – פולסר טרייל – שטח חצי חצי 

גם זו נעל שמשלבת התאמה לריצות על אספלט ביחד עם ריצות שטח שאינו טכני מדי (תנאים מעורבים). יש לה את לוחית ה Energy Blade משולבת בסוליה ולכן היא מתאימה לגישה קצת יותר תחרותיות מהאולטרה גלייד, מערסלת יותר את הרגל. היא מאוד מאווררת ואפשר לראות שכבר יש לה את פטנט השריכה המהירה של סלומון (Quicklace®) אין צורך לקשור שרוכים! 

היא שוקלת 280 גרם, ויש לה סוליה בגובה 32.6 מ”מ מאחור ו 26.6 מ”מ מלפנים – כלומר גובה דרופ של 6 מ”מ.


סלומון SENSE RIDE 5 – סנס רייד 5 – נעל שטח מאוד אמינה

סוס עבודה. זו נעל שאיתן אומר עליה שהיא “לא נפתחת לא נקרעת, מגיעה למרחק ארוך!” אז אם אתם שוחקים סדרתיים של נעליים אתם מוזמנים לבדוק אותה לקילומטרים רבים. היא נעל שטח מגוון לא טכני מדי- זורמת בדרכי עפר עד סינגלים וריצות אולטרה ארוכות בזכות מבנה תחתון All Terrain Contagrip® שמיועד לכל תוואי דרך. אפשר לראות את זה גם על הלאגים שלה, שהם בעומק של 3.5 מ”מ.  

הסוליה שלה נמוכה יחסית: 29.6 מאחור ו 21.3 מלפנים (דרופ 8) והמשקל הוא 293 גרם, אופייני לנעלי שטח אבל קל יחסית לנעל שמצליחה לתת אמינות גבוהה.

THUNDERCROSS – תנדרקרוס – קשוחה לשטח קשוח

נעל קשוחה לשטח קשוח, עם סוליה בטווחי גובה 31-27.2 מ”מ (דרופ 4). מתאימה לריצת שבילים בשטח מאוד טכני, לסקייראנינג ולמרחקים של עד 30-40 ק”מ. יש פה לאגים עמוקים, אגרסיביים של 5 מ”מ למסלולים מאתגרים שצריכים בהם עזרה לאחיזה. שוקלת 290 גרם. 

גלו את הווצאפ השקט שלנו:
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

סלומון

סלומון SPEEDCROSS 6 – ספידקרוס – נעל הדגל הכי מוכרת של סלומון

 “הנעל שמזוהה עם סלומון” – יש לה סוליה בגבהי 32-22 (דרופ 10) שלרוב לא משתנה. היא קשוחה, עם לאגים עמוקים של 5 מ”מ ולכן הפכה להיות הנעל מועדפת על מטיילים רבים כנעל הליכה. היא מצוינת בבוץ, על סלעים חלקים, ונותנת הרבה יותר אחיזה ויציבות, על חשבון פחות גלגול וגמישות. בטיולים ובהליכה, במיוחד עם תיק ומשקל על הגב, זה מה שצריך! שוקלת 298 גרם.

דגם התחרות: S-lab אס-לאב 

הכי תחרותי לשטח, קליל מאוד, צר, לרצים מתקדמים שצריכים נעל תחרות. היא שונה בתחושה ובסגנון שלה- יש לה דקיקות בחלק העליון של מעטפת העקב (אבל יש ריפוד פנימי), היא כל כך קלה ומהירה שתצטרכו גלאי רדאר… זו הנעל החגיגית שלכם שתוציאו כדי לייצר את התוצאה הכי טובה שאפשר.

שוקלת רק 178 גרם! גובה הסוליה בין 24.5-18.5. נמוך – לתחושת קרקע ברורה ומדויקת, עם לאגים של 2.5 מ”מ בלבד, לגלגול ושחרור מהירים מאוד תחת רגליהם של רצים טכניים מיומנים. 

מאת: סולומון ישראל