ביום הריצה הבינלאומי שהתקיים בראשון ליוני, יצאנו: אתר הריצה RUNPANEL בשיתוף פעולה עם סאקוני ישראל, לתחרות קטנה לתיאור משמעות הריצה בקרב קוראי האתר. היו מלא תגובות מרגשות אך נבחרה רק אחת.

קראנו את כל התגובות כמה פעמים והמלאכה לבחירת התגובה המנצחת לא הייתה קלה. כל אחד עם הסיפור האישי שלו והמשמעות שהריצה הכניסה או שינתה בחייו. אנחנו יותר מבטוחים שמאחורי כל סיפור קטן, מסתתר סיפור הרבה יותר גדול ועמוק. גם המקרה של המועמד הנבחר לזכיה, חשף בפנינו משהו הרבה יותר עוצמתי מכמה שורות תגובה בפייסבוק.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

התגובה: “חזרתי לילדות” 

״בזכות הריצה כדברי הקאוץ׳ שלי, בניתי את מכונת הזמן. הורדתי 20 קילו, החזרתי אנרגיות, פרקתי לחצים ומתחים והאמת – חזרתי לילדות. אין כמו להתחיל את היום בחמש בבוקר ולספוג את האנרגיות של הזריחה בשדות. כאב לשלושה ילדים, עם סדר יום מטורף, הריצה מהווה את הפינה האישית שלי. בה יש לי את הזמן לסדר מחשבות או לרוקן אותן לגמרי, לטעון מצברים או לפרוק אותם לגמרי, לשמוע מוזיקה בווליום חזק באוזניות או להנות מהשקט, לרוץ בשדות, להתחרות במירוצים בארץ ובשאיפה גם בעולם – זה המקום שלי״

סאקוני

הכירו את ירון סדן

בן 40 מרמלה, נשוי לנטע פלוס שלושה ילדים מקסימים. התחלתי לרוץ בצורה רצינית רק לפני שנה. זה לא שעולם הריצה זר לי אבל יש רגעים בחיים, שמשנים את המסלול לגמרי ממה שאתה רגיל אליו. במקרה שלי, אשתי חלתה בסרטן השד. מאותו הרגע החיים שלי השתנו: במימד המשפחתי כהורה וכבעל, במימד תעסוקתי בקריירה ועיקר השינוי הוא ההזנחה של עצמי. שלוש שנים של מרדף אבל עברנו זאת בהצלחה. עם סיום הפרוצדורות, אשתי (נטע) הצטרפה לקבוצה ״גמאני רצה״ המאופיינת כקבוצה ריצה חברתית לנשים המתמודדות עם סרטן השד. הריצה עשתה רק טוב וניסיונות דרבון מצידה לחזור לרוץ רק העלו הילוך.

גם מבחינתי, לחזור לאהבה ולתשוקה של פעם בעולם הריצה לא פסקו ולקחתי את התוכנית ריצה הבסיסית. הייתי שופך מנוע אחרי 30 שניות ריצה, אבל לא ויתרתי. לאט לאט העלתי קצב, העלתי מרחק ואחרי חצי שנה ירדתי 20 קילו במשקל. זה השלב שהבנתי שאפשר לתרגם את התהליך למשהו יותר מדויק ורציני – נרשמתי לתוכנית אימונים מקצועית אצל מאמן ריצה. ישר הצבתי לעצמי מטרות ויעדים – ריצת 10 ק״מ אבל בזמנים שהייתי עושה בשיא הכושר אחרי הצבא. פה מכונת הזמן נכנסת לתמונה. כן כן ריצה היא סוג של מכונת זמן מודרנית ואפילו שברתי את השיא של האני הצעיר. זה לא נעצר פה וכל פעם יעד חדש עלה ונכבש.

בדיקת ריצה סאקוני

המפגש בחנות סאקוני

פגשנו את ירון ואשתו נטע בסניף סאקוני שוהם עם מנהל המותג יניב ומנהל הסניף משה. הם התגלו כזוג חינני במיוחד עם מלא אנרגיות של אושר בכל פעם שהם מוקפים במשהו הקשור לעולם הריצה. זה כבר חלק משגרת החיים שלהם ואי אפשר לקחת את זה מהם. 

המסלול לבחירת נעל בסאקוני מקצועי ויסודי. עולים על מסלול ריצה המתועד על בסיס מצלמה ומערכת ניתוח תנועה. בודקים את רמת התנועות של הרגליים ואם אין מצבי קריסה קריטיים. לפי נתונים אלו מתאימים את דגם הנעל לרגל ממבחר דגמים ופיצ׳רים שכל רץ אוהב. בחירת נעל, זהו תהליך לא פשוט. חלקנו לוקחים את זה לקצה, כמו לבחור את הבת הזוג החדשה שלך ל 300-400 קמ הקרובים.

סאקוני

הבחירה

לירון היה קשה להחליט משני מועמדים לכלת הקיץ. דגם הטריומף האגדי שאף פעם לא מאכזב או הרייד 15. שני הזוגות די דומים אחד לשני עם שוני ברכות והמשקל. כמובן שגם על יופי והעדפה עיצובים אישית לא פוסחים וירון בוחר את רייד כדגם השותף שלו לריצה  לקילומטרים הבאים.
גם נטע זוכה בזוג נעליים ובשונה מזוג אופייני כשגבר מחכה לאישה בבחירת פריט לבוש, במשפחת סדן זה אחרת. נטע ללא היסוס אחרי מדידה אחת, בוחרת את האחות התאומה מבחירתו של ירון – דגם גייד הותיק.סאקוני

סיכום

אפשר לראות עד כמה הענף הזה מקסים ומלא בסיפורים מעוררי השראה. הריצה היא הרבה יותר מריצה. מאחורי כל אחד יש את המסע שלו, הסיפור שאיתו הוא חי והריצה מהווה לו עמוד התווך. שמחנו בראנפאנל לפנק את הקוראים שלנו ביחד עם סאקוני. להתראות בדרכים!

צילום: יוג׳ין לויט