אם אתם מטיילים רציניים, בטח יש לכם איזה סיפור על נעלי Scarpa שלא מתפרקות כבר 20 שנה… מי שמכיר את המותג וגם רץ שטח, טרייל, ריצת הרים, ישמח מאוד לקרוא את ההודעה הזו מגרביטי ישראל: 

Scarpa- המטיילים בשטח כבר מכירים…

סקארפה Scarpa היא חברת נעליים מוכרת מאוד בעולמות מטפסי ההרים, ההליכה, ובאלפיניזם בכלל. היא לקחה את כל הנסיון העשיר שלה בציוד הררי, וצרפה אליו את מרקו דה-גספרי, 6 פעמים אלוף עולם בריצת הרים / סקיי-ראנינג. הוא אגדה בתחומו, והוא הדמות המייצגת והמייעצת לחברה בפיתוח הדגמים שלה לריצה. היא בולטת גם בכך שלכל הדגמים שלה יש גרסת נשים ייעודית.  

את סקרפה מביאים לארץ גרביטי ישראל- חברה ותיקה עם מותגים נהדרים לצד סקרפה בעיקר בעולמות הטיולים, אך גם בעולם הכלבנות (רתמות) ותחומי אאוטדור נוספים. 

סקארפה

איפה אפשר למדוד? 

חנויות שמחזיקות את הדגמים:

  • טרקומניה – דרך העצמאות 53, חיפה
  • ווק אין – דרך רמתיים 30, הוד השרון
  • אורחה – רחוב הלל 31, ירושלים
  • דרך ארץ – רחוב המוסכים 5, ירושלים
  • גרביטי ישראל – רחוב ברקת 1, קדימה צורן

הצטרפו לקבוצה השקטה של ראנפאנל בווטסאפ:
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

סקארפה

הדגמים המובילים: 

Scarpa Golden Gate

הגולדן גייט היא הנעל הורסטילית של סקרפה. היא נעל אימונים יום יומית, המתאימה להרבה רצים בישראל שלאו דווקא מתמקדים רק בשטח קיצוני. זו נעל למרחקים בינוניים וארוכים שיכולה להתאים גם לריצת כביש, גם לדרכי ג’יפים, אדמה, וגם ריצת טרייל פה ושם. 

המשקל שלה הוא 290 גרם. הסוליה בין גובה 28 מ”מ בעקב ל 24 מ”מ באצבעות, כלומר דרופ 4 מ”מ. יש לה לאגים (בלטים) של 4 מ”מ. הסוליה החיצונית PRESA היא מחומרים בפיתוח מקורי של סקרפה שכן הם רצו לשלוט באיכות ובתוצר הזה בצורה מלאה.

מחיר בישראל: 599 ש”ח.

נעלי

Scarpa Golden Gate

Scarpa Spin Planet

זו נעל האולטרה: בעלת השיכוך המשמעותי יותר, למרחקים ארוכים ונוחות. יחסית לעובדה זו גם היא קלה יחסית, עם 290 גר’, דרופ 4 על סוליה של 28-24 מ”מ. היא מתאימה לרצים שנכנסים לעולם ריצת השטח במרחקים קצרים וצריכים נעל נוחה ואוחזת, ועד למקצוענים שצריכים נעל לאימונים הארוכים שלהם. הקטע העיקרי פה: נוחות. 

היא בולטת בכך שמדובר בנעלי ריצת שבילים שחלקה העליון עשוי ב 100% מחומרים ממוחזרים, הסוליה המרכזית ב 45% ממוחזר, והסוליה התחתונה החיצונית ב 30% ממוחזר.

בסדרה הזו אפשר לראות “הסלמה” לפי מרחקים, כאשר שני הדגמים שיגיעו לארץ הם: 

  • ספין אולטרה- עם דרופ של 6 מ”מ, לאגים של 4 מ”מ במרחקים גדולים אחד מהשני. יותר הגנה ושיכוך למרחקים ארוכים למי שמבלה בשטח כל היום וצריך קצת יותר רחמים לכף הרגל ובידוד לאורך שעות. היא מאוזנת בין הטכני, יציב לבין השיכוך וההגנה. החלק החיצוני עשוי מ Vibram.
  • ספין אינפיניטי – נעל למרחקים הארוכים ביותר. השם מרמז על ריצות אולטרה ארוכות במיוחד. לעומת האולטרה- היא גבוהה יותר (יותר שיכוך): 28-24 גובה הסוליה, 4 מ”מ דרופ של סוליה עם שתי רמות קושי ב EVA המרכיב את הסוליה. החלק החיצוני עשוי מ Vibram.

מחיר בישראל: ספין אולטרה : 679 ש”ח , ספין אינפיניטי: 699 ש”ח. 

נעלי

Scarpa Spin Planet

Scarpa Ribelle Run 

נעלי ריצת טרייל קלה (280 גר’) שמיועדת למרחקים קצרים ובינוניים בשבילים טכניים וריצת סקיי ראנינג. יש לה דרופ 4 מ”מ, על גובה סוליה של 24.5-20.5 מ”מ. החלק העליון עשוי רשת מאווררת במיוחד. 

היא חדה ומדויקת ואפשר לראות בה סוג של נעל תחרות להרים בריצה טכנית. פחות נעל לריצה באיזי למרחקים ארוכים, אלא למקטעים התלולים, משטחים מגוונים כולל לריצה טכנית שמספקת גם רמה מסוימת של שיכוך. יש לה הגנות יפות המולחמות בצדדים והגנה שעוטפת את כל החלק התחתון של הנעל. 

נעלי

האחיזה של הנעל נובעת מבלטים (Lugs) של 4מ”מ על סוליה חיצונית PRESA שהיא מחומרים בפיתוח מקורי של סקרפה שהיה חשוב לה לשלוט הפעם בהרכבו ללא Vibram, ולטענת סקארפה, הסוליה החיצונית הזו היא הטובה בתחומה. 

מחיר בישראל: 679 ש”ח

נעלי

Scarpa Ribelle Run

אם אהבת את הכתבה שלנו, התודה הגדולה ביותר היא שיתוף שלה, ממש כאן: