לא משנה אם רק התחלתם לרוץ או שאתם רצים ותיקים, בטוח עברה לכם המחשבה האם להצטרף לקבוצת ריצה, נכון? בסדרת כתבות ב RUNPANEL נצטרף בכל פעם לקבוצה אחרת בישראל, נרוץ איתה ונספר לכם עליה. והפעם עם קבוצת הטריאתלון זן מאמנים לחיים.

מאת: גיא חלמיש

איזור הפעילות: צפון ת”א

הביקור התרחש בפארק הירקון באימון החלפות של קבוצת הטריאתלון החיובית הזו.  הם מתאמנים בצפון תל אביב מפארק הירקון, ראש ציפור, גבעת המופעים ועד לחוף הצוק בימי שישי. בשבתות הרכיבות מרחיקות מעט לאזור הכבישים הרגועים יותר המתאימים לרכיבה: עינת, טרומן, לטרון נחשון, עמק האלה והטיפוסים לכיוון ירושלים. יש גם שיתוף פעולה עם קאנטרי נווה שרת- שהופך את החבילה של חברי המועדון לכמעט אינסופית: שם עושים את אימוני השחיה וחיזוקי הסטודיו.

זן מאמנים

תפיסת עולם: ספורט הוא כלי לעשיית טוב

“אנחנו קבוצת אימון ייחודית, אוסף של חברים עם הרבה חלומות. לכולנו הרבה אהבה לאדרנלין. באימונים, בקו הזינוק, לתחושה המשכרת בקו הסיום ובעיקר לדרך… בריצה, רכיבה שחיה ובשילוב ביניהם” אומרים המאמנים.

הגישה המובילה: “את החלומות אצלנו מגשימים בהנאה, נהנים מכל רגע, גם כשמזיעים בדרך לשם”…

“הספורט הוא כלי מאוד טוב לשיפור ההרגשה הפיזית והוא גם כלי מנטלי- להרגיש יותר טוב עם הגוף שלך, ולהיות חיוני, מסוגל – הויטאליות היא משהו שהספורט הוא כלי לתת אותו. יש עוד דברים שעוזרים לאדם להיות שלם, הוליסטי וטוב עם עצמו: זה בד”כ בא עם תחביב ועשייה. בזמן האחרון התווסף אצלנו עניין חברתי מאוד חשוב- נוספה לפעילות גם שכבה של גיוס כספים ותרומות לטובת עשייה חברתית שמתחברת לתחרויות. כל הפעילות הזו גורמת לאנשים להרגיש יותר טוב.

זן
צוות המאמנים

בצוות שלושה מאמנים מובילים: אסף כהן, ארי תדהר ודני בן דרור- כולם מאמני טריאתלון , ריצה, שחיה בים ורכיבה. הם אומרים: “כולנו בתוך הקרביים שלנו בתוך הנפש והרצונות האישיים של כל אחד מהספורטאים”.

אסף כהן: “במועדון זן מאמנים, נכון להיום, רק מאמני טריאתלון מוסמכים בעלי נסיון של הרבה שנים בתחום. כולנו מעל גיל 40 ואני מרגיש שאחרי הרבה מאוד שנים הצלחנו לגבש הרכב מאמנים שבאים לתת מעצמם. שלושתנו מלאי תשוקה להדרכה ולאקסטרה מייל שבהעברת האינפורמציה. מעבר לתוכן האימון והשיפור, אנחנו רוצים גם להשפיע ולהפוך להיות אנשים טובים יותר בעזרת הספורט. להיות יותר אדיבים: אם פעם שמעת ספורטאים צועקים במסלול הרכיבה “ימינה, ימינה”, היום אנחנו אומרים “בוקר טוב”.

זן מאמנים לחיים

אסף מספר שהוא “חי את הספורט מגיל 3-4! כנער אם הייתי עצבני, כועס או מאוכזב זה היה בא לידי ביטוי בריצה”. לטריאתלון נכנס ב 2004 כדי להתמודד עם השחייה. “משם זה התגלגל: התגברתי על אתגר המים, והשתפרתי מהר באופניים. ב 2008 בעזרת אורי סלע, החל המועדון ומשם בגלגולים שונים הוא הגיע למועדון שהוא היום”. אסף מתחבר לצד המתחיל של ספורטאים: “אני מבין מה הם מרגישים, ואת האתגר שלהם לעמוד לצד ספורטאים מנוסים. ממתחיל שחושש ומתקשה להאמין לעצמו, דרך מתחילים שמציבים לעצמם מטרות גדולות, ועד לספורטאים מנוסים שרוצים לשפר תוצאה טובה יותר באיש ברזל, ושצריכים ניתוח עמוק כדי להוציא מהם את המיטב”.

דני בן דרור- הוא טריאתלט הרבה מאוד שנים והוא התמחה מאוד בתחום האופניים בשנים האחרונות ויש לו המון מה להעביר לספורטאים. הוא מנהל תחום הרכיבה במועדון.

ארי תדהר- הוא מקצוען. כל דבר שהוא נוגע בו הוא נכנס לעומק, מאמן טריאתלון מוסמך, מתעסק בטריאתלון הרבה מאוד שנים, והוא פשוט אוהב את מה שהוא עושה. עזב משרה בהיטק כדי לעשות את מה שהוא אוהב- קשר עם אנשים, ספורט. הספורטאים מצביעים ברגליים ומרגישים שיש אנשים שרוצים לתת להם.

זן מאמנים לחיים

“כולנו פוגשים את כל הספורטאים כל הזמן- כולנו יכולים לאמן את כל האימונים במחנה אימונים. אין פיצול שבו מאמן הריצה לא פוגש את הרוכבים או השחיינים. זה חשוב כי המאמנים מכירים את הספורטאים בצורה מלאה ושלמה, והם רואים את התמונה המלאה של כל מסגרת האימונים ותוכנית האימונים. מקצועית זה חשוב ומשפר מאוד את העבודה”.

zen

הדינמיקה החברתית

“יש אנשים שמתאמנים במועדון זן מאמנים לחיים ולא רשומים לאף תחרות ויש כאלה שצריכים את התחרויות כדי לייצר מטרה.

אופי הקבוצה מאוד מגוון, וכמות האימונים הגדולה במשך השבוע מאפשרת את זה. יש אימונים שהם יותר בעלי אופי של מתחילים בריצה, ויש כאלה שהם יותר מלאים (רביעי בבוקר, או שישי בוקר). אלה שפחות מנוסים נשתדל להפנות אותם לאימונים האינטימיים יותר.” מספר אסף.

להתרשמותי האישית – האווירה נראתה מצוינת, נעימה ולא מאוד תחרותית. פגשתי אנשים שבאו לעשות ספורט לא קל, קיצוני אפילו (טריאתלון ואיירונמן), אבל האופי והחוויה היו נעימים. התחושה היתה שכל אחד יכול להצטרף לפה והמאמנים יביאו אותו בסבלנות ובמקצועיות אל התחרות. האווירה תאמה תחושה של מקום מאוד נעים, ומקבל עם סוג של רוגע שיש בו הגשמה של שם הקבוצה: Zen.

קבוצת ריצה

חווית האימון בו ביקרנו

הביקור הספציפי הזה היה באימון החלפות בפארק הירקון, והטיפים היו מעולים! היה מעבר מאוד מסודר על כל התהליך, ועיסוק ותרגול של “מקרים ותקלות”.

טריאתלון

למשל – כשבאים לשטח ההחלפה ומגלים שנעלמה נעל… אסף הפתיע אותנו באחת ההחזרות ופיזר את הדברים. כעת- לאחר האימון הזה, כשחברי הקבוצה יגיעו לשטח ההחלפה, ההתמודדות המנטלית והמעשית עם מקרים כאלה (שקורים הרבה!) תהייה להם הרבה יותר קלה.

triathlon

תוכנית אימונים וקשר עם המאמן

בקבוצת זן מאמנים לחיים עובדים עם תוכנית קבוצתית, רק שיש הרבה מאוד תוכניות בהתאם למטרות העונתיות. יש תוכנית אימונים לישראמן ולטריאתלון אילת וכו’. הכלי שעושים בו שימוש הוא ה Training Peaks – והיא מנגישה את תוכנית האימונים לספורטאי. “אנחנו מייצרים תוכנית אימונים קבוצתית ליעד מסוים והספורטאי רואה אותה כתוכנית אישית. הספורטאי מקבל את האימונים במונחי טווחי דופק. האימונים מסתנכרנים עם השעונים והאפליקציה- וכך המאמן רואה את הפעילות באופן אישי. יש תמיד ספורטאים שאוהבים להיות על הקצה, או דוחפים חזק מדי: אנחנו נראה את זה בתוכנה ונוכל להעיר לו על זה.”

יש ספורטאים שמבקשים תוכנית תפורה אישית והם מקבלים את זה- לפעמים בגלל אילוצי לו”ז וקושי להתייצב באימונים, או שהיעד שלהם הוא לא יעד קבוצתי. זה פותח פתח לסטות מהשגרה הקבוצתית הכללית ולעבוד ברמה אישית וליווי אישי.

זן מאמנים

האימונים במהלך השבוע

“יש כ 15 אימונים שבועיים המותאמים לכל אחד ואחת מהספורטאים במועדון לפי רמת היכולת שלהם, ההתאמה לחיים הפרטיים (לוגיסטיקה אישית) וכן בהתאם למטרה שנקבעה” אומר אסף.

זו לא רק קבוצת טריאתלון – גם ריצה ושחייה בנפרד: “יש מסלולים שונים לשחיינים, רוכבים ורצים. יש אימונים למתאמנים שמשלבים את המקצועות בטריאתלון ויש אנשים שבאים להתאמן במועדון גם בלי אף אחת מההגדרות האלה- והיעד שלהם הוא ריצה, חיזוקים ופעילות ספורטיבית.”

זן מאמנים לכושר

אסף מספר על החיבור של המועדון זן מאמנים לחיים לקאנטרי נווה שרת: “”כשאתה חבר בקבוצה אתה יכול לקבל גם מנוי בקאנטרי נווה שרת במחיר מאוד מיוחד. רצינו מקום ממוסד לאימוני חיזוקים בסטודיו, ובריכה כדי שיהיה אפשר לעבוד על השחייה לא רק בים. רוב הספורטאים שלנו ויתרו על המנויים שלהם במקומות האחרים ועברו לנווה שרת וביחד חסכו כסף על ההוצאה הכוללת”

המחירים נעים בטווח של החל מ- 180 ש”ח בחודש ועד 680 – לפי אופי האימונים והמטרות. רצים בלבד למשל משלמים פחות מטריאתלטים, ויש גם הנחות לתהליכי אימון של טווח ארוך.


אירועים מיוחדים

האירועים המיוחדים לאורך השנה מגוונים מאוד- יש מחנות אימונים לפחות פעמיים בשנה, יש מסעות רכיבה (דוג’ – שלושה ימי רכיבה לירושלים, לכינרת ומשם חזרה לת”א בשלושה ימים). יש נסיעות לחו”ל למרתונים פעם או פעמיים בשנה, לתחרויות חצי איש ברזל ואיש ברזל, ועוד כל מני אירועים מיוחדים בהתאם לביקוש: כמו רכיבות באיטליה.

zen

ליגת הטריאתלון הישראלית תמיד מהווה שלד תחרויות לטריאתלטים של המועדון וזו יחד עם הישראמן נותנת עונת טריאתלון מגוונת. לוח תחרויות הריצה בישראל גם הוא עשיר ומספק לא מעט יעדים. למשל כשביקרנו בקבוצה, היא התכוננה למרתון תל אביב, מרתון וינה או פריז, חצי איש ברזל ישראמן, גן שמואל ועוד.

זן מאמנים


 

מעוניינים להצטרף לקבוצת ריצה? מלאו פרטים ויחזרו אליכם:

    לקבלת פניה ממאמן

    אנא צרו קשר

     

    קבוצות המעוניינות לפרסם אצלנו ב-RUNPANEL – צרו עמנו קשר מהפייסבוק שלנו