מפרידים בין הטרייל לאולטרה! ריצת שבילים יכולה להתאים לכל אחד- וגם למרחקים שרבים יכולים להשלים. בסדרת המסלולים המומלצים שלנו בחסות נעלי ריצת השטח Columbia Montrail, נזמין אתכם להתנסות בכמה מסלולי שטח נפלאים, קלים יחסית, כולם מתאימים לריצה של שעה עד שעה וחצי – שמתאימה לרוב הרצים. המרחקים? סביב 10 ק”מ בד”כ.

מאת: גיא חלמיש

 

ריצה מגניבה וקצרה ביער חורשים

יער חורשים נהנה מיתרונות אדירים ובעיקר: מהקרבה למרכז. בהיות בדיוק בקצה כביש 531 ודקה מכביש 5 ממש על כביש 6 הוא נגיש מאוד לכמות אדירה של רצים בטווח של פחות מחצי שעה נסיעה אליו. ככזה- הוא יעד מושלם לאימוני טרייל ראנינג בלי הרבה זמן מבוזבז מסביב לריצה.

הפעם רצנו מרחק של כמעט 10 ק”מ עגולים, שרובם ביער. היה שם חימום ושחרור קצר על אספלט, כניסה לסינגלים, גובה מצטבר חמוד ביחס למרחק (290מ’), והרבה אוויר טוב, שקט של יער, טיפות של אחרי הגשם וכיף!

המקום ונקודת ההתחלה

המקום נמצא בצמוד למתן ואורנית סביב נחל קנה הזורם ממזרח אל הירקון. הוא מאופין בשני רכסים משני צדי הנחל, ובעמק שבינהם. יש יותר סינגלים בצדו הדרומי של הנחל, אבל יש גם מצפון לו.

אני אוהב לחנות ברחוב הראשון של מתן- ולצאת משם בצמוד לכביש. איכשהו יש לי תקווה שביישוב סיכויי הרכב שלי להשאר עם שמשות שלמות גבוהים יותר מאשר בחניה הקרובה יותר ליער, שליד בית הקברות של חורשים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

אופי הסינגלים- לעתים טכני ותלול

סינגלי יער חורשים ידועים כטכניים יחסית. אחת הסיבות לכך היא שהם נוצרו בידי רוכבים פיראטיים ברובם ולא על ידי קק”ל הפורמלית, שכל הסינגלים שלה חלקים, לא תלולים, וקלים יחסית- בדומה לסינגל תל חדיד שביקרנו בו בכתבה קודמת.

עוד סיבה היא אופי התכסית של המקום: יש סלעים, בקיץ יש דרדרת, בחורף מעט בוץ. ובעיקר: הגבעות די תלולות. המשמעות היא שזה מקום חביב לצבור גובה מצטבר טוב למי שרוצה להתמקד בכך ולעשות קצת רונדלים על הוורטיקל. כמו כן העובדה שהמסלול קצר יחסית אינה אומרת שהוא קל…

כמו במקומות אחרים, כשמדובר בסינגלים, נמליץ לכם לשים לב לרוכבים סביבכם שמגיעים מהר יותר, וראוי לתת להם זכות קדימה בריצה, כיוון שהעצירה שלהם איטית יותר, הגמישות שלהם בתנועה הצידה מהסינגל קטנה יותר, ועבורם עצירת הזרימה ברכיבה היא פחות נעימה מדילוג זריז של רץ הצידה.

בטוח תתעניינו גם בכתבות הבאות: