לא משנה אם רק התחלתם לרוץ או שאתם רצים ותיקים, בטוח עברה לכם המחשבה האם להצטרף לקבוצת ריצה, נכון? אנחנו בראן-פאנל בשביל לעזור לכם בזה: השקנו את לוח הקבוצות והמאמנים, ואת סדרת התוכן על קבוצות הריצה- שבה אנו מספרים לכם בכל פעם על קבוצה אחרת בישראל, רצים איתה ומביאים את הסיפור שלה. והפעם: עם קבוצת הריצה והטריאתלון 4Fitness של דן קוני ונמרוד אלימלך:

מאת: גיא חלמיש
צילום: נתנאל ליבוביץ וגיא חלמיש

4fitness קבוצת 4Fitness!

הקבוצה המרשימה הזו היא אימפריה צפונית. היא פועלת באזור הקריות בהובלתם של דן קוני ונמרוד אלימלך ויש מאות ספורטאים וכמה מאמנים. לא מדובר בקבוצת ריצה בלבד, אלא בקבוצת שחייה, טריאתלון, אופניים וחוויה כוללת של אורח חיים בריא וספורטיבי.

4fitness

חוץ מהצפון יש לה עוד כמה מוקדים נוספים: מספר קבוצות ריצה (3 בקריות- מתחילים, מתקדמים, ופרו), קבוצות ילדים מגיל 6-11 וקבוצת נוער 12-18. יש קבוצת ריצה בעכו שמאמן תומר מאירי. בישוב עדי מאמנת מיכל בן שעל. יש קב’ בקריית אתא שמאמנים דן קוני וגל הדרי, ועוד 2 קבוצות בנופית- שם מאמן נמרוד אלימלך. יש ל 4Fitness גם קבוצות במוסדות (מקורות- באימון אדרי, יונידרס באימון אורן הוז, בטמבור מאמן עידן אדרי). יש גם קבוצות שחייה וטריאתלון. את הנוער מאמנים יוחאי אבו, אורן הוז, ורועי פלדמן. סה”כ מדובר בכ 500 רצים!

4fitness

צוות המאמנים – רקע אישי

העסק החל לפני 8 שנים כשנמרוד ודן נפגשו בתואר ראשון בחינוך גופני. יש ביניהם חלוקה ברורה כשדן בחלק המקצועי ונמרוד מנהל את החלק האדמיניסטרטיבי. נמרוד מעדיף להיות פחות באור הזרקורים ודן הוא הדמות הייצוגית הספורטיבית של הקבוצה.

דן קוני

מימין: דן קוני, גיאחה, נמרוד אלימלך

יש כל הזמן שאיפה לפתוח עוד קבוצות ולקדם את הקיימות. “בעוד זמן קצר אנחנו משיקים מועדון ריצה מקצועי, עם 90 מטר מרובע וניתוח תנועה ביומכני, וציוד מקצועי, כולל נקודת מכירה של ציוד וביגוד מקצועית. משם תהייה נקודת ריצה לרצים עם מקלחות, שירותים וקפה” מספר דן קוני שהתראיין לכתבה הזו.

4fitness

הגישה והתפיסה בקבוצה

“יש לנו תפיסה שכל אחד יכול: “פעילות גופנית כדרך חיים”. הפעילות הזו היא לא רק לתחרויות ואליפויות עולם. אנחנו רוצים לתת גם מענה לדן קוני ורועי פלדמן שרוצים להגיע להוואי וגם לחבר’ה מתחילים, פחות ספורטיביים שנמצאים בצעד הראשון- אנחנו רוצים לתת את המענה לכולם כדי שכולם יוכלו להתאמן, ובכל השעות. מתחילים משעות מוקדמות מאוד, ועד אימונים שמתחילים אחה”צ בשלוש. אפשר להתאמן איתנו בכל שעות היממה.

4fitness

החלק האימוני

דן מספר לי שהגישה שלו היתה בעבר בעיקר סביב הדופק, אבל: “לאחרונה התחלתי לשלב את כל שיטות האימון עם דגשים על דפקי מטרה, והמון אימונים מתוקשרים למתאמן על בסיס זמן ולאו דווקא על מרחק. זמן ריצה וזמן פעילות זו דרך עדיפה, והיא הורידה את רמת הפציעות למקסימום 5% – מי שמקפיד על התוכנית אין שם פציעות כמעט!

בניית האימונים במקום במונחי מרחק אלא במונחי זמן פתרה בעיה: חלק מהמתאמנים רצים את אותו המרחק שעה ואחרים שעתיים ומאבדים בכך את התועלת באימון. היכולת לתקשר עם כמות גדולה כל כך של אנשים על בסיס היכולת האישית שלהם שופרה כעת.

אנחנו עושים הרבה מאוד טסטים של סח”ח, דופק מנוחה ודופק מקסימלי, ולפי זה מקבלים את טווחי האימונים (ה Zones)- ועובדים איתם.

4fitness

ברמה הטכנית דן מספר: “יש לנו אתר אינטרנט פעיל ודרכו מקבלים את כל התוכניות. לכל קבוצה ולכל אדם עם יעד, יש תוכנית אימון. למשל כעת זו תקופת המרתונים- יש למתאמנים את תוכנית האימונים למרתונים של 2019, מבוססת על טסט, דופק ובד”כ על זמן, וכך אף אחד לא מגזים. לדוגמה: הארוכה שלנו היא שעתיים וחצי, ולא “30 ק”מ”” מספר קוני.

4fitness

עוד מאפיינים לגישתו כמאמן: “אני דוגל בחימום ארוך מאוד ואיטי- של 6:30 עד 7:00 ד’ לק”מ. אחרי כן נכנסים לעבודה לפי קצבים ודופק.”

“כולם אצלנו מחוברים לסטראבה, ואני עוקב אחריהם- ומשם אפשר לראות את הנתונים. אם אני רואה חריגים אני נכנס פנימה ונותן את התיקון וההתייחסות שלי. יש גם קבוצה של כ 25 חברה שמקבלים תוכנית אימונים אישית”.

4fitness

רשמים מהאימון הספציפי שהיינו בו

את הראיון פה עשינו ממש לאחרונה קרוב לפרסום הכתבה והתמונות צולמו באימון בו הייתי בשנה שעברה. זה היה אדיר: אימון הפוגות ובו סשנים של ריצה חזקה ומהירה במדרג משתנה של זמנים (פירמידה). אם אתם רואים פה חיוכים, כנראה שהחברה בכושר ממש טוב… האווירה מעולה, צחוקים וכיף, לצד אימון רציני ודחיפה קדימה של המאמנים.

 

אימון של שעה שבד”כ אני עושה עם עצמי בקושי ובסבל (בכל זאת -אינטרוולים, חומצת חלב, קשה…) הפך בקבוצה לכיף שנגמר מהר מדי – וזה היתרון הכי מדויק ומשמעותי שהרגשתי כשהצטרפתי ל 4Fitness הפעם. רק למה ב 5:20 בבוקר? הערתם את הציפורים מהשינה!

חו”ל? אירועים קבועים? מחנות אימון? אקסטרות?

דן מספר: “יש ערבי קבוצה, ימי עיון והרצאות שאני מעביר בד”כ. מחנות אימונים יש בעיקר לענף הטריאתלון בסוף דצמבר לקראת הישראמן של 4 ימים – אנחנו באילת כל שנה וזה מאוד מאוד מוצלח, במלון ספורט, ואנחנו מפיקים את כל האימונים במסלול של הישראמן, ומתרגלים את הריצה בירידה, תזונה, וכל מה שצריך כדי להגיע מוכן.

במאי יש עוד מחנה אימונים דומה, בד”כ בכינרת, לקראת עונת אנשי הברזל בחו”ל- השנה ניסע להמבורג. בשנה שעברה הגיעו 40 אנשים לאילת ו 55 משתתפים בישראמן. ובאוסטריה היינו 24 משתתפים וכולם היו במחנה האימונים.

היינו לאחרונה במרתון באמסטרדם, קבוצה של 18 חברה, ובשנה שעברה היינו בברלין, והשנה בתוכנית מרתון פראג.

איך מצטרפים?

ממלאים פרטים פה ויחזרו אליכם:

Error: Contact form not found.