מרוץ אולטרה מרתון סובב עמק הינו מרוץ שטח אתגרי אשר מתקיים בנופים המדהימים של הרי מנשה. המסלולים חוצים הרים וואדיות, עוברים ביערות ובשדות, חווית שטח מדהימה ומאתגרת

סובב עמק הינו מרוץ שטח אשר המקצים בו מאפשרים למנעד רחב של רצים להנות מריצות בטבע במגוון מקצים החל מ 6, 12, 21, 33, 42, 66, 100, ועד 166 קילומטר ובנוסף מרוץ שליחים. למרחקים השונים מצטרפים טיפוס גובה מצטבר הנע בין מאות לאלפי מטרים במקצי האולטרה. השנה הופק המרוץ על ידי חברת גולדפיש ובחסות הוקה. אחרי שרצתי את מסלולי האולטרה במירוץ, השנה בחרתי לרוץ במקצה ה 21 קילומטר.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

בוקר טוב 

כבר בדרך אל מתחם ההתכנסות רואים את רצי האולטרה חוצים את הכביש המטפס אל קיבוץ עין השופט. אצלי זה מעורר זכרונות מלאי אדרנלין. ההזנקה של מקצה ה 21 נקבעה לשעה 7 בבוקר. הגעה למתחם בשעה 6:00 פוגשת מתחם התכנסות אשר פעל כל הלילה למען רצי האולטרה והתחיל להתמלא לקראת אור ראשון ברצי המקצים ה 42, 33 ו 21. בכניסה למתחם מחכה לרצים עמדת חלוקת הערכות אשר פועלת בסדר וביעילות. אציין כי בנוסף על הערכה הסטנדרטית פונקו הרצים גם בגרביים שהיוו תוספת נחמדה לערכה. הראשונים בריצות הבוקר יצאו בשעה 6:30 רצי ה 42, אחריהם בשעה 6:45 רצי ה 33 ובשעה 7:00 בדיוק מופתי הוזנקו רצי ה 21.

סובב עמק

בדרך ל….

אחרי תדריך בטיחות קצר של מוביל הסובב אורן צדקיהו, הובטחה לנו עלייה מפנקת בחצי המסלול. אנחנו יוצאים לדרך בליווי קולות העידוד האנרגטיים של הכרוזה יעל מקל. המסלול התחיל בריצה לאורך גדר הקיבוץ. המסלול אשר תוחם בסס”ל וגדרות היה קצת צר מלהכיל את כמות הרצים, דבר אשר עודד את חלקנו לעבור לצידו השני ולרוץ על הכביש ההיקפי עד ליציאה לשטח. שם נגלו לעינינו נופים מדהימים של הרי המנשה לאורה של הזריחה וצילה של עננות הקלה.

הריצה מתבצעת על שביל לבן אשר עולה ויורד בין הוואדיות והרכסים של הרי מנשה בדרך המתפתלת בין שדות וכרמים, תחושה של טוסקנה ישראלית. הסימונים לאורך המסלול ברורים ומכוונים את הרצים באופן מדויק בפניות ולמקצה אותו הם רצים. במקומות בהם נדרשה תשומת לב למכשולים התווספו שלטי אזהרה. בנוסף סומן התוואי גם בסרטים אדומים כדי שהרצים יוכלו לדעת שהם על הדרך הנכונה.

בקילומטר ה 6 לערך, המסלול נכנס לתוך יער משמר העמק והתחושה היא של ריצה באזור קסום ואגדי. תוואי המסלול בין עצי היער העצים את חווית הריצה בטבע, רוכבי האופניים אשר פוגשים אותנו בדרך מלווים אותנו בקריאות עידוד וממשיכים לדרכם. בקילומטר העשירי אנחנו פוגשים את העלייה הקיצונית אשר הובטחה לנו בתדריך. הטיפוס בעלייה מאתגר את שרירי הרגליים של הרצים וגורם למרביתם לעבור להליכה.

בקצה העלייה חיכתה לנו תחנת רענון עשירה בכיבוד החל ממים, משקה איזוטוני, תמרים, בייגלה ועוד. את תחנות הרענון פגשנו בערך כל 3 קילומטרים. המסלול המשיך להתגלגל בעומק היער במעברים  מירידות לעליות ומעליות לירידות, כאשר בערך בקילומטר ה 12 ציפה לנו אתגר נוסף לשרירים בדמות סינגל קצר בתוואי לא סלול עם טיפוס חד בינות לעצי היער. 

סובב עמק

לאחר הסינגל המסלול המשיך בשבילים נוחים לריצה, מוקפים בעצים מכל עבר גם הם במגמת טיפוס וירידה לסרוגין. חלקם סלולים וחלקם שבילים מכוסים פודרה אשר בזכות הגשם שירד בלילה ולשמחת הרצים לא הפכה לענני אבק. בקילומטרים האחרונים אנחנו עוזבים את היער וחוזרים לשבילים אשר עוברים בשדות הקיבוצים, שם אנחנו פוגשים את החקלאים אשר השכימו קום לעבד את השדות.

הקילומטר האחרון של המסלול חוזר אל תוך הקיבוץ על התוואי ממנו יצאנו. הכניסה אל שרוול הסיום מלווה בקריאות המעודדים ומובילה את הרצים עם אנרגיות מחודשות לעבר שער הסיום. אחרי המעבר בשער מקבלים הרצים את המדליה ובקבוק מים  וממשיכים אל מתחם הסיום. במתחם הסיום חיכו למסיימי המירוץ פינות זולה ועמדות עיסוי חינמיות וכן מספר מצומצם של דוכני מכירה. מי שרצה בקבוק מים נוסף יכל לקבל אותו רק באזור שער הסיום. מאוד מרגש היה לפגוש במתחם הסיום את רצי האולטרה שסיימו 166 ו 100 קילומטר.

את מקצה ה 21 המאתגר כשלעצמו ניצחו:

גברים

  • מקום ראשון – גרפלד יאן 1:28:28
  • מקום שני  – קריב יובל 1:33:35
  • מקום שלישי – זך מאור ליאור 1:40:47

נשים

  • מקום ראשון – לביא גלית 1:56:20
  • מקום שני – לב אל עדי 1:57:26
  • מקום שלישי – ישראלי זהר 2:05:25

סובב עמק

סובב עמק, עוד נשוב

מרוץ סובב עמק שומר לאורך זמן על רמת ארגון גבוהה, סימונים והכוונות מצוינים, מסלול ה 21  מאתגר ומרהיב ביופיו. רצוי לתת את הדעת להרחבת הנתיב בתחילת הריצה והתאמתו לכמות הרצים והנגשת המים למסיימים.

מאת: הוד קליין

⬇️⬇️⬇️ אגב, שמת לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך