למרות שאנחנו בעידן בו השעונים קוראים את הדופק מהיד, יש עדיין סיבה טובה לקנות רצועות דופק: הן מדויקות יותר והן מתאימות גם למדידה בחיבור למחשבוני רכיבה ולאפליקציות. בחנתי את רצועת הדופק של בונטרגר והתוצאה מפתיעה

מי היא בונטרגר?

את פולר וגרמין וסונטו כולם מכירים אבל האם אתם מכירים את Bontrager, חברת הציוד של אופני Trek? טרק היא יצרן האופניים הגדול בארה”ב ומהגדולים בעולם. בונטרגר הוא מותג האבזור של Trek ורוב הציוד שלו הוא מעולמות האופניים. אז מה הקטע של רצועת דופק פתאום? טרק חברה לגרמין בעבר והוציאה גרסת בונטרגר של מחשבון הניווט גדול המסך של גרמין, וגילינו שהיא מספקת את גם את הרצועה המפתיעה הבאה: 

heart rate sensor

בחנויות Trek ישראל – 10-15% הנחה לחברי מועדון

רצועת דופק בונטרגר – פיצ’רים עיקריים

 • רצועה ברת שטיפה והפרדה מהסנסור
 • עבודה גם ב Ant+ וגם Bluetooth Smart
 • מתחבר גם לאפליקציות סלולריות תומכות, לשעון הריצה או למחשבון הרכיבה
 • סוללת CR2032 
 • לא לשימוש בשחיה/צלילה
 • מחיר – 380 ש”ח מחירון (הנחות לחברי מועדון)
 • לעמוד המוצר באתר CTC היבואנית – קנייה בחנויות Trek ישראל

רצועת מדידת דופק

Over shooting ברצועות

בתוך עולמות הרצועות המוכרים והנפוצים ביותר הם המוצרים של גרמין ושל פולר. גם Wahoo נכנסה למשחק ויש עוד כל מני שחקנים נוספים קטנים יותר. חלק מהרצועות מספקות יכולות נוספות כגון מדידת תנועה מסוגים שונים עבור ניתוח סגנון ריצה- כמה אתם קופצים לגובה בריצה (לא טוב), כמה זמן קרקע יש לכם (רצוי מעט), מה אורך הצעד והקצב ועוד. רצועות אחרות יודעות להקליט את הנתונים לרצועה עצמה ועמידות בשחיה ומאפשרות לשחות ולנתח את הדופק לאחר השחיה (בזמן אמת פחות, מים מפריעים לשידור אלחוטי לצגים). הרצועה הזו אינה תומכת בכל אלה וטוב שכך – אני בטוח שיש מי שחייבים לראות כל מטריקה אפשרית למדידה, אולם בעיני אלה פיצ’רים מיותרים, ואין הרבה שימושיות בידיעתם. 

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מה כן חשוב ברצועת דופק ולמה בונטרגר הפתיע

ברצועות חשובים לי דברים הרבה יותר מעשיים: 

 1. שיהיו נעימות על הגוף- יש הבדלים בין הרצועות השונות ולא כולן יושבות אותו דבר. רצועה לא נוחה מתחילה לגלוש למטה או מצריכה הידוק חזק מדי כדי להשאר במקום. הבונטרגר היא הכי נעימה שהיתה לי עד היום, וגם יושבת מעולה. זה אומנם נכתב זמן לא ארוך אחרי הקניה ולכן אסייג שצריך לראות גם בשימוש ארוך טווח והתיישנות כיצד היא תחזיק. 
 2. שמנגנון הסגירה שלהן יהיה קל ונוח – למשל ישנן רצועות שאת הסגירה שלהן מבצעים באמצעות וו שנכנס ללולאה בקצה הגומי (יש לי גם של גרמין כזו וגם של פולר!)- זה הרבה פחות נוח מהקליקלק המהיר והקדמי שיש פה ברצועה של בונטרגר. 
 3. שהסוללה תהייה מסוג נפוץ יחסית – (לא איזה סוללת מטבע עם מספר איזוטרי) – CR2032 זה מיינסטרים. כבר נתקעתי עם רצועה עם סוללה שלהשיג אותה צריך לחפור ימים ארוכים באינטרנט וכשמוצאים מגלים שזה מגיע רק בחבילות של מלא יחידות…

  heart rate strip

  במקום לסגור על הצד או קדמי ואז לסובב את הרצועה כמו ברצועה שהיתה לי של גרמין למשל, בבונטרגר הרצועה מתחברת בשני קליקלקים לסנסור והוא זה שמשמש כאבזם הסגירה. זה אומר שסוגרים במקום טבעי יותר מלפנים וזה קל ונוח יותר!

 4. שתתמוך ב Bluetooth – גם אם אין לכם שעון ריצה או מחשבון רכיבה, אם יש תמיכה בבלותות’ לא מעט אפליקציות כושר יוכלו להציג לכם גם את הדופק מהטלפון!
 5. שהחלפת הסוללה תהייה קלהוההחלפה מתבצעת בתבריג נוח וגדול ולא בברגים קטנים (דומה לפולר). 
 6. איכות כללית ברמה גבוהה –  זה אופייני לחברה הזו שמפיקה מוצרים מושקעים לשוק אמריקאי תחרותי מאוד. 
 7. אחריות ושירות – בונטרגר העולמית מקדמת גישה של אחריות מדהימה על המוצרים שלה. את כל המוצרים אפשר להחזיר עד 30 יום מהקניה, וגם לאחר מכן איכות השירות שהיא מספקת והגיבוי למשווקים שלה היא מדהימה. גם CTC היבואנית בארץ היא חברה מאוד אמינה ואיכותית עם פריסת חנויות נוחה ורמת שירות גבוהה.

 

חסרונות? 

רצועות דופק הן יותר מדויקות משעונים כאמור (במיוחד לרכיבה- כי השעון ממוקם במיקום בעייתי שמקבל תזוזות כשמחזיקים בכידון) אבל יש להן דרישה ברורה שהודגמה חד משמעית כשבחנתי את הרצועה הזו: משטחי החישה לפעילות החשמלית בחזה חייבים להיות רטובים. כשיצאתי יבש לריצה הרצועה שדרה נתונים בלתי סבירים בעליל. הרטבה מהירה ברוק ללא נגיפי קורונה אך כנראה עם מעט נוגדנים סייעה לזה להסתדר ומאותו רגע והלאה הפעלתי מדידה רק לאחר וידוא רטיבות קלה וקיבלתי מדידה מדויקת.
כמו כן יש אנשים שפשוט לא נוח להם עם רצועה. כדאי להתגבר על זה ולקבל מדידה מדויקת יותר.

במחיר בונטרגר בד”כ לא מובילים והם נחשבים ספקי ביניים עד פרימיום. המחירון בחנות הוא 380 ש”ח, ולחברי מועדון ישנן הנחות של 10 או 20 אחוז (זהב ופלטינה).

סיכום

מוצר מוצלח, מרגיש נוח, לא מחליק, עשוי היטב. אז למרות שאתם רצים-  כנסו לעמוד המוצר באתר CTC  או לחנויות האופניים של טרק ישראל (בכל הארץ) ותמצאו בהן רצועה מצוינת, ו… אולי גם איזה אופניים חדשים!

 


ראנפאנל בטלגרם – שווה לבדוק!