חברת פינגווין דוג’ו היא חברה ישראלית המייצרת גרבי פרימיום לספורט. לדבריה מקבלים מוצר פרימיום במחיר אמצע טוב יותר ממותגים בינלאומיים ברמה דומה. במבחן הזה נבדוק את דגם הלחץ הארוך המכסה את השוק: דגם ה- Staircase Hiker.

 • המוצר במבחן: “מטפס המדרגות” – גרבי לחץ עד הברך.
 • פיצ’רים: מעטפת אצבעות ללא תפר, אזורי נידוף, תמיכה לקשת, שיכוך, ואחיזת קרסול.
 • רמת לחץ קלה יחסית: 15-20 mmhg 
 • אחריות לכל החיים
 • מחיר: מארז 3 זוגות: 324 ש”ח (מבצע), זוג אחד: 120 ש”ח (מבצע)
 • לקנית המוצר באתר החברה:  penguin dojo
חדש: ערוץ ראנפאנל עם הכתבות בווטסאפ:
ראנפאנל ווטסאפ

גרבי לחץ הם שמאלנים ואנרכיסטיים

לפני שנתחיל בוא נשחרר קצת לחץ: גרביים היו פעם זכר אבל עברו תהליך אישי… האקדמיה שחררה אותם לעולם שמקבל מגדר כפול, זכר ונקבה. מותר לומר גם גרב ארוך וגם גרב ארוכה, וכל אחד שיבחר את מה שמתאים לו, אז אל תתנו לאחרים להגדיר את הגרביים שלכם, היו הגרב שאתם! ואם אתם שמרנים, דעו שבכל פעם שאתם גורבים גרב, אתם עושים אקט פרוגרסיבי ופלורליסטי ואנחנו רוצים לאמר לכם שאפו על כך, זו התקדמות יפה מצדכם. 

גרבי לחץ, ובכלל בגדי לחץ נועדו כדי לשפר את זרימת הדם מהאבר הנלחץ אל הלב. תזכורת קטנה על מערכת הדם: העורקים וכלי הדם מעבירים דם מהלב, הוורידים מחזירים אליו. היות והרגליים רחוקות מהלב והדם צריך לחזור כנגד הכבידה ברוב המקרים, נעשה נסיון עם הלחץ הזה לסייע לוורידים לשחרר את הדם הרווי בפחמן דו חמצני מהשרירים להתפנות. הרעיון אם כן הוא לשפר את החזרת הדם הורידי מהגפיים התחתונות לכיוון הלב, למנוע הצטברות של דם ונוזלים ברגליים.

מבחינה מחקרית, אין הוכחה חד משמעית לתועלת הספורטיבית מכך בין בביצועים ובין בהתאוששות. אם אתם מעוניינים להעמיק בנושא ברמה הפיזיולוגית המשיכו בכתבה: לחץ תנו לו לצאת – האם שרוולי לחץ עוזרים או שזו סתם אגדה?

גרבי לחץ – נראה טוב?

הרבה מהמוצרים אותם אנחנו צורכים אומרים משהו על זה שרכש אותם, בכך הם מהווים שדר לסביבה מאותו אדם: כך אני רוצה שתראו אותי, זה מי שאני. לכן יש פה אמירה אופנתית שהיא אמירה פסיכולוגית וחברתית שאי אפשר להתעלם ממנה: זה צבעוני בד”כ ובולט, כלומר מוחצן ומי שמשתמש בזה בוודאי לא פספס את העובדה הזו. אני אוהב בד”כ בגדי ריצה בולטים ונעליים כמה שיותר צבעוניות אבל האמת שהלוק של גרבי לחץ הוא משהו שאני מתקשה להתרגל אליו.  

בנוסף, למרות שהמוצר הזה אומרים יצרניו זול מעט ממתחרי הפרימיום האחרים, הוא עדיין מוצר יקר יחסית לגרבי ריצה פשוטים: 120 ש”ח לפריט בודד או 108 בחבילה של 3, כלומר סף הרצינות של הקנייה של מוצר כזה גבוה. המסר בזה לסביבה הוא ברור: אני רץ רציני, אני מושקע בתחום הזה. אולי אתם לא רואים את הגרמין שיש לי על היד מרחוק בריצה, אבל אתם בטוח רואים את זה מייד על הגרביים שלי. הגרביים האלה הם משהו שמפריד ללא ספק בין הנכנסים החדשים לריצה, לבין ותיקים, שכבר מוכנים להשקיע במוצרים שטובים להם, וזה מסר חשוב לרבים. 

קשה שלא לראות את התועלת בכך: הרי אנשים משקיעים אלפי שעות בסטודיו של פייסבוק ואינסטגרם כדי להעיד על עצמם שהם ספורטיביים, ופה ב 108 שקל בחבילה, קיבלתם את המסר הזה שיוקרן מייד מכל תמונה שלכם, ששווה אלף מילים. 

שימוש יום יומי 

גם בנעליים וגם בגרביים, לפני הריצה אני מבלה איתם סתם כך בקז’ואל: שימוש יומיומי בבית ובעבודה. וכך מצאתי את עצמי מסתובב מדי פעם עם סוד: חשבתם שאני עם גרביים דקיקים רגילים של יום יום? לא! יש לי גרבי לחץ ארוכים שם מתחת. הבילוי עם המוצר תקופה ארוכה חשוב למבחן, ואני חייב להודות שמאוד נהנתי ממנו. מדובר בגרב איכותית מאוד, ובשביל לחוש זאת מספיק ללכת איתם. הפיצ’רים שהוזכרו על העטיפה של המוצר מורגשים – הגרב נצמדת הייטב לכל כף הרגל, ללא אזורים של פספוס, אוספת את הקשת ואת שאר החלקים בצורה מצוינת, נעימה באיזור האצבעות. הכל עובד פיקס כמו שמצפים מגרב איכותית.

השימוש בחורף גם סייע לכל העניין, שכן זו גרב עבה יחסית. ללא ספק מתאימה לעונות מעבר וחורף ופחות לקיץ. זה אחד החסרונות הגנריים של גרבי לחץ בקיץ. 

גרבי לחץ

בריצה

אחת הטענות סביב נושא הלחץ על התאומים הוא שזה מסייע להפחית את הרעידות והקפיצות שלהם, ובכך משפר ביצועים מעט. לי חשובה יותר התחושה והיא אכן, נעימה ו”אסופה”. ככל שהשתמשתי בגרביים יותר כך רציתי להשתמש בהם יותר. אני אומר את זה למרות שאישית אני לא מתחבר למראה, הוא תמיד נראה לי קצת מגוחך על רצים אחרים וגם על עצמי. אבל פה דווקא מודגם הכוח של המוצר- למרות שלי זה נראה פחות טוב על גבול המביך, אני בוחר בהם לא מעט לריצות, במיוחד כשקר כי זה פשוט עובד ונעים לרוץ איתם.


לאורך זמן לא היו לי שפשופים, שלפוחיות ובעיות מהסוג הזה, שיש לי לא מעט עם מוצרים רבים. הגרב לא “נוזלת” למטה אלא שומרת על אחיזה גבוהה וקבועה לאורך כל הריצה. אחת שנגרבה, לא הרגשתי צורך לעסוק בזה יותר, היא פשוט חיממה ושמרה על שרירי הסוליה והסובך במקום עם פחות הפרעה לריצה. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

עוד היבט בחורף הזה שהגרביים הראו הוא באמת האפשרות שהם מספקים לריצה בקור עם מכנסי ריצה שהם לא טייטס ארוך. במצבים בהם ללא הגרביים הייתי בוחר טייטס שלושת-רבעי שמשאיר חלק מהרגל לנדף חום ואת רובה מכוסה, נפתחת פה אופציה חדשה לרבע החשוף – לא רק מעל לנעל למטה, אלא באמצע – באיזור הברך. מבחינת מזג אוויר- זה לאותם תנאים.

 

גרבי ריצה ארוכות

גרבי לחץ לאופניים?

היות ואלה גרבי ריצה בעיקרון, הסיפור של הגרביים האלה באופניים מפתיע, לא הכיוון שבד”כ חושבים עליו והם פשוט כיכבו.
יצאתי איתם לכמה רכיבות של דצמבר ינואר החל מ 8 מעלות ויש פה סיפור שקשור למערכת הביגוד הכוללת שלכם. העניין הוא כזה: אני בד”כ מעדיף מחממי ברכיים ברכיבה על שום הוורסטיליות המצוינת שלהם וההתאמה לעונות מעבר. אבל כשיורדים ל 7-15 מעלות כבר צריך מדרגה נוספת של חימום, וזה משאיר רוכבים רבים בצורך בעוד מכנסי רכיבה חורפיות ארוכות שלא יהיה בהם שימוש כמעט, או שרוולי רגליים חמים ארוכים. פה נכנסים גרבי הלחץ הארוכים האלה- הם עבים ומחממים ברמה מושלמת לחורף, והם מגיעים עד למתחת למחממי הברכיים. המשמעות – אפשר לוותר על השרוולים הארוכים. מחממי ברכיים+גרביים ארוכים ואתם מסודרים. הלחץ מבטיח שהם נשארים הייטב במקומם והעובי והאיכות הכללית את חווית הרכיבה המצוינת איתם. 

נידוף מעולה ובלי ריח

אחד הדברים הבולטים בגרביים האלה הוא הנידוף המושלם שלהם. למרות עובי מורגש, הם תמיד יוצאים יבשים לגמרי מהנעל. זה בא ביחד עם איכות של מניעת ריחות יוצאת דופן. הרכב החומרים (20% נילית® אקוקייר, 73% פוליאמיד ממוחזר, 3% ספנדקס ממוחזר), האריגה ללא תפרים, והאיכות הכללית פשוט עושה את העבודה.

לסיכום

כשמדברים עם אנשים שהתרגלו לזה הם יכולים להישבע שזה הדבר הכי טוב שיש. אני מכיר רצים שפשוט לא יוצאים לריצה אלא עם גרבי הלחץ שלהם עד קרוב לברכיים. אבל גיליתי שזו אחלה גרב למי שרוצה עוד רמת חימום נוספת ולשימושים מגוונים כמו אופניים בחורף, הליכה וכמובן גם ריצה. מדובר במוצר ישראלי איכותי, מוצלח מאוד שנעים להתאמן איתו. הנידוף מעולה, אין ספיגת ריחות כמעט גם תקופה ארוכה מאוד לאחר הקניה. מומלץ.

יתרונות

 • איכותי ונצמד
 • נעים מאוד על הרגל
 • מרגיש אסוף ונוח מאוד בשרירי השוק בריצה
 • לא צובר ריחות ולחות כמעט בכלל
 • מחמם בחורף
 • מחיר טוב יחסית לקטגוריה

חסרונות

 • אופנה? טעם נרכש… או לכל אחד
 • לא בטוח שעובד מדעית (אבל גם אפקט פלצבו זה נעים)
 • קשה יותר לגרוב מגרב רגילה
 • מחמם בקיץ
לקניית המוצר באתר החברה
אהבתם את הכתבה? שתפו אותה במלבנים האלה פה: