כבר באביב אנחנו זוכים לימי שרב אשר מזרזים את המעבר לחולצת ריצה קצרה. זה מוצר בסיס לכל רץ ועדיף שיהיה הרבה ממנו בארון. עם מבחר עצום למוצרי ספורט, דקטלון מציעים גם חולצות ריצה התואמות אקלים חם. יצאנו לבדוק.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

דקטלון אחת מרשתות קמעונאות הספורט הגדולות בעולם. אשר החלה את דרכה בשנת 1976 כחנות קטנה בעיר ליל, צרפת. היום דקטלון מפעילה חנויות באירופה, המזרח התיכון ואסיה. לרשת קיים מותג ריצה הנקרא Kalenji והוא המוכר לרוב האנשים, בביקורי בחנות הופתעתי לגלות כי קיים מותג פרימיום לרצים אשר רצים ריצות ארוכות הנקרא KIPRUN. לטובת הסקירה לקחנו למבחן את הדגם של החולצה הקצרה Kiprun skincare men’s breathable running

חולצת ריצה קצרה – תעודת זהות 

 • דגם: Skincare men’s breathable running t-shirt 
 • הרכב בד: 71% פוליאסטר, 27% פוליאמיד, 2% ELASTANE
 • חולצה ללא תפרים פנימיים 
 • פס מחזיר אור אורכי בגובה בין השכמות
 • פסי סיליקון בצידי המתניים
 • מחיר 70 ש”ח
 • ניתן לרכוש בכל חנויות דקטלון

מאפייני החולצה

במסגרת המטרות וההגדרות של המותג KIPRUN אשר מדברות על התאמת המוצרים לצרכי הרצים, עבר  הדגם הנסקר של החולצה שינויים בשנת 2020 לאור משובים של הקונים. הבד הוחלף לבד חדש, נוח ואוורירי יותר והתווספו רצועות סיליקון כדי למנוע מהחולצה להחליק למעלה בזמן הריצה. החולצה עשוי ברובה מסיבי בד סינטטי מסוג פוליאסטר עם תוספות של סיבי בד פוליאמיד, אשר חלק מתכונותיו הבולטות הן ייבוש מהיר ומרקם קליל. לטובת שיפור אלסטיות, הוסיפו סיבי אלסטין שכולכם מכירים בשם לייקרה. כל אלה יחד מייצרים חולצה מבד דק מאוד, נעים למגע ואלסטי.

מרקמי הבד ומרקמי נידוף שונים הוטמעו בעיצוב שקצת מזכיר לי משהו רובוטי. באזור הגב ובית השחי מרקם הבד הוא המאוורר ביותר. לחולצה מחזיר אור אחורי יחסית משמעותי אשר מסייע לנראות הרץ בשעות החשיכה. צווארון החולצה בנוי מריפוד משתנה. האזור האחורי מרופד היטב על מנת לשמור על נוחות ומניעת שפשוף, וקדמת הצווארון באה עם ריפוד יותר עדין המייצר תחושה של חופש ואוורור. 

חולצת ריצה מבחן

רושם ראשוני

העיצוב של החולצה אינו רעשני ועדיין תופס את העין. מישוש של הבד מגלה בד נעים למגע ודק במיוחד. האלסטיות של הבד מורגשת כבר במתיחה קלה של החולצה. ההצמדות של החולצה לגוף בלבישה, מדגישה עוד יותר את האלסטיות שלה והחולצה יושבת על הגוף הכי צמוד שאפשר. לקחתי חולצה במידה XL במקום LARGE כדי לא להרגיש חנוט. הבד נצמד לגוף ומאוד נעים למגע, בזכות העובי הדק החולצה לא יוצרת עומס וכמעט אינה מורגשת על הגוף.

יוצאים לרוץ

החולצה נבדקה במספר ריצות למרחקים שונים במצטבר של כ-200 קילומטרים. בחלקן היא שימשה כחולצת בסיס מתחת לחולצה ארוכה ולאחרונה בימים החמים כחולצה בפני עצמה. השילוב של הצמדות החולצה לגוף והיעדר תפרים פנימיים מונע שפשופים מיותרים. בכל מרחקי הריצה עד 35 קילומטר החולצה עמדה בהבטחות היצרן ואכן לא סבלתי משפשוף הבד בעור.

בשימוש בה כחולצת בסיס, היתרון המשמעותי של החולצה הוא הבד הדק ועצם היותה צמודה לגוף תורמת לנידוף וכך לא מורגשת הזעת יתר ובנוסף תורמת מאוד לנוחות הריצה. החולצה מוסיפה שכבת חימום לגוף אך לא פגעה בנוחות לבישת החולצה הארוכה מעל.

בימים חמים החולצה נלבשה כחולצה בזכות עצמה, נעימות הבד והעובי הדק שלו תורמים להרגשת הנוחות. גם בלבישתה כחולצה בפני עצמה היצמדותה לגוף תורמת לנוחות הריצה ופסי הסיליקון הנמצאים בתחתית החולצה אכן מונעים את התרוממות החולצה במהלך הריצה. צווארון החולצה אכן מרווח ואין תחושת מחנק בחלקו הקדמי. החולצה מאווררת ומנדפת את הזיעה במהירות יחסית. גם בסיום הריצה החולצה התייבשה לאחר מספר דקות מועט. החולצה עברה מספר כביסות וגם לאחריהן נותרה אלסטית, נעימה למגע ומנדפת.

חולצת ריצה דקטלון

יתרונות

 • בד דק, נעים ואלסטי 
 • החולצה מנדפת ומתייבשת במהירות
 • מחזיר אור משמעותי בגב
 • היעדר תפרים פנימיים
 • מחיר

חסרונות

 • מתאימה רק לחובבי הז’אנר הצמוד
 • חשוב למדוד ולא להסתמך על המידה שאתם רגילים

לסיכום 

החולצה עומדת בהבטחות היצרן, הבד דק, נעים למגע ומאוורר. מנדפת את הזיעה ומתייבשת במהירות. אל מול תג מחיר של 70 ש”ח, רכישתה של החולצה בהחלט מצדיקה את עצמה.

מאת: הוד קליין

אולטרה מרתוניסט, אוהב אתגרים וריצות טבע, מאמן לחוסן מנטלי וגופני, מאמן ריצה ליחידים, קבוצות והבעלים של קבוצות “רצים בעמק”.