שמי לין כהן בת 39 ואמא לשלושה ילדים, (עברתי שלושה ניתוחים קיסרים) והמרחק בין ספורט לביני היה מרחק תהומי… ואז גיליתי את הספורט ואת אימון הריצה האישי של RUNPANEL בהנחית דן קוני וגיא חלמיש. 

מאת: לין כהן

את הספורט בחיי התחלתי בכלל בגלל פריצת דיסק. יש שהספידו את הגב שלי ואת מצבי ואמרו שלעולם אסבול ויש שאמרו שאם משהו יציל אותי זה רק ניתוח גב. בעודי שומעת קולות נוספים של תעשי ספורט, תחזקי את שרירי הליבה ומצבך ישתפר, החלטתי להירשם לחדר כושר. זה היה לפני כ-10 חודשים בלבד.  כחודשיים וחצי עברו והחלודה מגופי נוקתה: הכאבים פסקו לחלוטין!

רעב לעוצמה גופנית

מכאן התחיל להתפתח רעב לעוצמה הגופנית שהתחלתי לחוות בגופי נפשי ובחיי. התחלתי אימוני כושר אישיים בנוסף לאימונים שעשיתי באופן עצמאי במכון. מאמן הכושר שלקחתי זרק אותי למים העמוקים אמר לי “די עם הליכות תתחילי לרוץ”. זה התחיל בקטנה 10-15 דקות בכל פעם, אבל הוא אתגר אותי ואני כאחת שאוהבת לאתגר את עצמה כל הזמן הקפצתי לעצמי את יעד הריצה. הגברתי ליותר ויותר קילומטרים. תוך חודש התחלתי לטפס במרחקים וכל מה שניהל אותי היה כמה קילומטרים אני עושה. הגעתי ל5 ק”מ ומצאתי את עצמי בתום חודשיים בלבד רצה 10 קילומטרים, ופוגשת את אלוהי הריצה בכבודו ובעצמו. מוצאת את עצמי מכורה ומאושרת יותר מאי פעם.


להצטרפות אימון הריצה האישי של RUNPANEL לחצו פה – או מלאו טפסים בתחתית הכתבה

האם אני עובדת נכון? 

התחלתי לתהות מהו היעד שלי? מה חשוב לי? האם עוד קילומטרים? האם לרוץ בקלות ללא תחושת עומס בגוף?  אז החלה לנקר בתוכי מחשבה… האם אני בדרך הנכונה? האם אני עובדת נכון עם הגוף?! התחלתי לקרוא כתבות על ריצה והבנתי שלרוץ יש דרך: והדרך היא בניה נכונה של הגוף ויש תורה שלמה שכדי שאתחיל לעבוד איתה ומהר.

רצתי פעמיים בשבוע 10 קילומטרים בכל פעם. היו פעמים שהייתי יורדת במדרגות ומרגישה את הברכיים לעיתים הייתי מרגישה את עצמות השוקיים… משהו בגופי אותות לי שאני חייבת לעבוד נכון.

מחפשת מסגרת- ומוצאת!

הלכתי לאימון ניסיון בקבוצת ריצה מהר מאד ביטלתי את האופציה הזו: מבחינתי לרוץ עם קבוצה זו לא היתה אופציה! הכיף שלי היה לרוץ בלי הפרעות. תהיתי מה עלי לעשות? שאלתי כמה מאמני ריצה אם יש מצב שיאמנו אותי לבד מרחוק, אך הם לא הסכימו- הדרך שלהם היא רק קבוצה. מפה לשם אחרי חיפושים בקבוצות ריצה בפייסבוק מצאתי מודעה על המסגרת לאימון ריצה אישי של RunPanel. הרגשתי בול פגיעה! 

קראתי על המאמנים של RUNPANEL, קראתי המון על גיא חלמיש ודן קוני וההרגשה הטובה הלכה וגדלה.  להשתלב בתוכנית מקצוענית. תוך שעות ספורות נרשמתי. 

מה הערכתי ואהבתי בתוכנית של RUNPANEL

  1. שיחה אישית שהייתה לי עם גיא חלמיש- שיחה של למידה עליי, מאיפה אני באה מה הרקע שלי, מה המטרות שלי ועוד… קשב רב היה שם השקעה בהסברים על משמעות הריצה הנכונה לאורך זמן. הבנתי שזה בדיוק מה שחשוב לי, לשמור על הריצה על האימונים והכושר לאורך הזמן ולאורך חיים בריא ועוצמתי. 
  2. הורדת עומס בהתחלה- גיא הציע שבחודש וחצי הראשונים נרד לתוכנית של 5 קילומטרים, וזאת אחרי שכבר הגעתי ל10 קילומטרים ויותר! אני אשקר אם אומר שלא התבאסתי, אך ידעתי שאני בידיים מקצועיות החלטתי ללכת על זה עד הסוף.
  3. ההנחיות לרוץ לפי הדופק- וואוו זה היה מאתגר במלוא מובן המילה. זה דרש ממני להוריד מהירות משמעותית ולהקשיב לגוף. ושוב ידעתי שהדרך כאן חשובה, שהתוכנית הולכת ללמד אותי ואת גופי את הדרך: את ההבנייה הנכונה.  
  4. הליווי לאורך הדרך- שאלות שעלו תוך כדי תנועה קיבלתי מענה מקצועי משני המאמנים שאותם הזכרתי קודם: דן וגיא. 
  5. הידע והטיפים: קיבלתי מדי שבוע טיפים, כתבות, הדרכות במיוחד בשבילנו, הלמידה לא רק גופנית אלא גם מנטלית.

התחלתי ואז הריצה שלי השתנתה לגמרי!

לאחר כחודש התחלתי להרגיש את הריצה שלי אחרת לחלוטין ממה שהכרתי: אין עומסים, אין מאמץ בנשימה, אין מחשבות של כמה קילומטרים אני עושה ומתי אסיים. מאז שהתחלתי בתוכנית של RUNPANEL אני רצה כאילו שאני מרחפת על הקרקע. 3 פעמים בשבוע בתוכנית לקראת 5 קילומטרים של סיפוק פנימי, של ניקיון הנפש הנשמה והגוף. הבנתי שהמטרה שלי היא להגיע לריצות של 10 קילומטרים שירגישו בדיוק כפי שאני חווה את ה5 קילומטרים. רק לאחר מכן, בהמשך להעלות מהירות ולהשאר על דופק נמוך, מה שיראה לי את העוצמה הגופנית שהגעתי אליה. 

הריצה

לין כהן: גם העלתי מסת שריר וירדתי 10 קילו במקביל!

משבר הקרונה התחיל חודשיים לאחר תחילת התוכנית!

אני מברכת ללא הפסקה את הזכות שיש לי לספורט ולריצה בחיי. ימי הקורונה ומה שמשאיר אותי בעוצמה בהודיה ובשמחה זה בעיקר הריצה. כמובן שללא אימוני הכח לא היה לי את הכוחות הדרושים, זה חייב ללכת ביחד. קשה להסביר את זה למי שלא חווה את זה. 

התוכנית האישית של RunPanel המשיכה להפתיע: המאמנים דן קוני וגיא חלמיש, בנו לנו תוכניות אימונים שהושתלה ישירות לשעוני ספורט שלנו! חיבורים בZOOM לאימוני בית, וההרגשה שאנחנו לא לבד… בעיקר בתקופה כה מאתגרת. הם נתנו לנו כח ואחדות הרגשה של ביחד.

כמו ספורטאים רבים, גם אני ממשיכה לרוץ גם בימי הקרונה וגם בהסגר. אני קמה ב5 בבוקר ויוצאת כשהכל עוד דומם בחוץ והעיקר להמשיך (תוך שמירה על התקנות). זה מחייה את הגוף הנשמה והלב, זה הבריאות האמיתית. 

קיבלתי מתנה גדולה בחיים כזו שלא יכולתי לדמיין, כזו שרבים היו כמהים לה ורק נמצאים לצידה. מאמינה אני בכל ליבי שלא צריך להגיע למצב של פריצת דיסק, שהיום יש אופציה כל כך טובה כמו התוכנית הזו, מה שיפה בה, שהיא מתאימה למתחילים וגם למי שלא… תחיו! תשלבו את הגוף והנפש והיו שלמים. 

 


תוכנית האימון האישי של RUNPANEL:
התאמנו עם RUNPANEL מביתכם- בזמן ובמקום שנוח לכם. המאמן: גיא חלמיש, עורך הפאנלים, יביא אתכם לתוצאות, עם הנחיה צמודה ומקצועית והורדת סיכון מפציעות. בעלות של 250 ש”ח לחודש בלבד!

להצטרפות מלאו את הטופס:

    להצטרפות

    חזרו אלי לרישום לאימון ריצה אישי