לקחנו לסקירה את שני אקדחי העיסוי הטובים בשוק היום לראש בראש, שריר בשריר, לברר מי משניהם אקדח עיסוי טוב, שקט ונעים יותר. דו קרב שרירי במיוחד – ה Achedaway נגד ה Hyperolt

עולם העיסוי הביתי התפתח מאוד לאחרונה. הרי עד לפני כמה שנים כל מה שהיה לנו זה מקלות גילגול, כדורי גומי עם בליטות וכל מיני מקלות בגדלים שונים עם טריגר פוינטס בקצוות שלהן. פתאום, כמעט משום מקום, התחילו לצוץ להם האקדחים האלה. לא עוד חתיכות פלסטיק או עץ שנראים כמו מכשירי עינוי בצורות שונות אלא מכשיר אלקטרוני אחד, רוטט בעוצמות שונות, עם ראשים מתחלפים, All in one, שאפשר להטעין מחדש כל כמה ימים. ממש מעסה פרטי בבית.

השוק מלא באקדחי עיסוי. בכל הצורות, הגדלים והאורות המתחלפים, אבל איך בוחרים? יש כל כך הרבה אופציות  ומכיוון שכל מכשיר עולה למעלה מאלף שקלים חשוב לבחור את האקדח הנכון. כל אחד מבטיח עולם ומלואו אבל הביקורות ברשת מדברות על כאלה שרועשים מדי, יקרים מדי, כבדים מדי ואפילו כאלה שמפסיקים לעבוד אם מפעילים עליהם יותר מדי לחץ. יצאתי למחקר. חילקתי את הדו קרב לפי הפרמטרים החשובים ביותר – רעש, יעילות, משקל ומחיר.

Achedaway pro

מפרט אקדח עיסוי ומחיר

Achedaway דגם Pro

 • 229$ באתר (לא כולל משלוח ומכס). 
 • משקל – 1.2 ק”ג
 • סוללת ליתיום נשלפת. (בערכה סוללה ספייר נוספת – יתרון!)
 • 4 שעות סוללה – 3200 mAh
 • צבעים – שחור / ורוד
 • דופק (BPM)/Freq(Hz): רמה 1 – 1700/28, רמה 2 – 2000/33, רמה 3 – 2300/38, רמה 4 – 2600/43, רמה 5 – 2800/47
 • סט של 4 ראשים מתחלפים – 1. ראש רך מיוחד לכל מקום שבו היית משתמש באגודל אמיתי. 2. ראש שטוח מאלומיניום לכל חלקי הגוף. 3. ראש קליע לרקמות עמוקות ונקודת הדק. 4. ראש מזלג לצוואר ולעמוד השדרה.
 • שנתיים אחריות.

 

Hypervolt דגם – Hyperice

 • 299$ באתר החברה (לא כולל משלוח ומכס); 1600 ש”ח בארץ 
 • משקל – 1.36 ק”ג
 • מנוע 90W 
 • פטנט טכנולוגיית QuietGlide ™
 • 3 מהירויות (30 הרץ  / 40 הרץ / 53 הרץ)
 • עד 3200 פעימות לדקה
 • סוללת ליתיום-יון נטענת 24 וולט (סוללה בילט-אין לא נשלפת)
 • 3 שעות סוללה
 • חיישן לחץ מוגן עם 3 רמות (מוגן- המנוע לא עוצר כאשר מפעילים לחץ, בעיה באקדחי עיסוי פשוטים) 
 • סט של 5 ראשים מתחלפים
 • תיק נשיאה
 • מטען נייד אוניברסלי
 • אחריות לשנה.

אקדח עיסוי

רעש

יש הרבה משתנים חשובים למוצר כזה: ארגונומיה, סוללה שמחזיקה שעות ומנוע עוצמתי עם אורך חיים ארוך, אבל אם יש מינוס אחד גדול רועש כמקדחת אספלט זו בעיה…מכיוון שמדובר במכשיר ביתי, לשימוש בסוף יום, לאחר אימון ארוך.. על הספה מול הטלוויזיה.. כאשר כל מה שבא לך זה לנוח ולהירגע, רעש חזק של מקדחה זה חסרון משמעותי. לכן שמתי את פרמטר הרעש כקריטריון ראשון לבחירת האקדח הנכון. למזלנו, הטכנולוגיה של האקדחים התפתחה כל כך מהר, שהיום לא צריך ‘לוותר’ על עוצמת המנוע בשביל לקבל אקדח שקט.   

אקדח עיסוי פרטים

יעילות אקדח עיסוי: אני אוהב, המחקר פחות

בקבוצת הווצאפ של RUNPANEL התחיל דיון, כמעט ויכוח, על יעילות אקדחי העיסוי. חלק אמרו שעוזר להם מאוד בהתאוששות, חלק קראו לזה גימיק תורן ומשאבת כסף. 

למרות שהמחקרים מראים שזה לא עוזר להתאוששות אלא בעיקר להורדת סטרס, בעיניי, כלומר ברגליי, זו המצאת העשור. עם כוכבית – הוא יתאים בעיקר לאלה שמתאמנים הרבה. מעל 10 שעות בשבוע. מכיוון ששבוע אימונים שלי נע בין 18 ל25 שעות שבועיות אקדח העיסוי שלי הפך לחלק אינטגרלי מההתאוששות, המנוחה, בנייתו מחדש של השריר, הרגעה והכנת הגוף ליום למחרת. 

אני יכול בוודאות לחלק את התאוששות רגלי ל”לפני ואחרי” שהיה לי את המכשיר. אין כמעט יום שלא מסתיים אצלי בכמה דקות של מסאז’ על האזורים שעבדו קשה באותו יום (סליחה ארבע ראשי!), זה כבר הפך להרגל, כמעט להתמכרות. 

ההתנגדות מגיעה ממחקרים שבוצעו והראו שאין יתרונות ברורים לעיסוי כפי שמנסים להציג זאת אוהבי הטיפול, אבל כמי שניסה את השימוש באקדח הזה (אפילו בשניים כאלה שהם מהטובים בשוק היום) במשך כמה חודשים המסקנה שלי היא שזאת האבולוציה של מכון העיסוי והתאוששות הביתית לספורטאי. האם זה פלצבו? אולי, אבל זה עושה לי טוב.

בקטגורית היעילות ה Hypervolt וה Achedaway מנצחים שניהם, עם תיקו, בכבוד והערכה הדדית. שני המכשירים עובדים מעולה, מראים תוצאות (לפחות ע”פ ההרגשה שלי), לא מאכזבים כלל ופשוט עומדים במטרה לשמה נוצרו. ריספקט. 

Achedaway massage

נוחות באחיזה

בנוחות האחיזה הAchedaway מפסיד בכמה נקודות ל Hypervolt בגלל שוני הידיות שלהם. ב Hypervolt היא עגולה ולא רחבה במיוחד וב Achedaway היא מרובעת ורחבה יותר. 

את ה Achedaway הבאתי לכמה ימים התנסות לספורטאית חובבנית ויפה במיוחד עם כפות ידיים קטנות. היא סיפרה לי אחרי כמה ימים שהמכשיר נהדר אבל לפעמים היה לה לא נוח להחזיק אותו והרגיש לה רחב מדי. היא תיארה את הידית כפחות ארגונומית. אם כפות הידיים שלכם בינוניות ומעלה לא נראה לי שתרגישו בהבדל בין שני המכשירים או תחוו חוסר נוחות. אבל לאלה בעלי כפות ידיים קטנות זה אולי עלול להיות קצת אתגר בעיקר בעיסוי של מקומות מרוחקים יותר כמו השכמות או הגב העליון.

האם אקדח עיסוי יחסוך את המעסה האנושי?

האם יכול להחליף מכון עיסוי או טיפול אצל מעסה מקצועי/ת? כן ולא. ע”פ אותה בוחנת יפה, המכשיר נחמד ונוח אבל היה לה חסר את המגע האנושי שיש בטיפול עיסוי. היא המשיכה ואמרה שיש דברים שפחות כיפיים כאשר אנחנו עושים אותם לעצמינו, דיגדוגים למשל. אין תחליף לדבריה לחום הידיים והעדינות של מְעַסֶּה או מְעַסָּה מקצועי/ת ואנושי/ת. מצד שני, הנוחות של מכשיר ביתי ונייד, שאפשר באמצע היום להדליק אותו, לעסות מקום דואב או כזה שתפוס לדקה או שתיים ואחרי זה להמשיך הלאה ביום – הוא יתרון גדול מאוד.  ולמי שחסר מגע אנושי, תמצאו חברה. החורף כבר כאן, למה אתם מחכים? 

Hyperolt massage gun

והמנצח הגדול הוא! תופים.. 

Achedaway – אקדח עיסוי שקט יותר, קל משקל, סגסוגת טיטניום/פלסטיק נעימה למגע, מחיר משתלם יותר (בעיקר כרגע בימי הכריסמס) ובעל מנוע עוצמתי יותר עם סוללה נשלפת ואחת ספייר. ואחריות לשנתיים אל מול שנה ב Hypervolt. 

נכון, בהקבלה המתבקשת, סרט בבית זו לא חווית אולם הקולנוע (יה אללה כמה זמן עבר מאז הפעם האחרונה שהלכתי לקולנוע..) ומדי פעם כדאי וטוב ללכת למעסה מקצועי ואנושי כפי שמדי פעם מתלבשים יפה, מתארגנים, לוקחים את האוטו ונוסעים לסינמה סיטי. אבל תודה לאלוהי הסרטים על המצאת הנטפליקס שהביא את הקולנוע הביתה. או כמו במקרה של הסקירה הזאת – את מכון הספא לספה.

אקדח עיסוי Achedaway, זכית בטיפול ספא זוגי מפנק. הא שיט, הכל סגור..  #סגרשלישי. אז טפל בעצמך!

 

קופון הנחה

רק לאחר שבדקנו את המוצרים וראינו מי ניצח, ארגנו לכם הנחה עליו מהחברה. הקניה מזכה אותנו בעמלה קטנה ולכם זולה יותר: למימוש ההטבה לחצו פה

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

אריאל: טריאתלט ואיש ברזל חובב בשלב הרווקות התל אביבי. ביום-יום שליח על אופניים ומורה למוסיקה. בלילות טכנו-אופטימיסט ומתרגל ויפאסנה. בינתיים אבל אחת המסקנות היחידות שהגיע אליהן היא שתהיות על רזי היקום הן כיפיות יותר אחרי אימון טוב ופיצה ביד