בכתבה קודמת בחנתי את רמת הכניסה. כעת הגיע הזמן לראות איך הביגוד של Mizuno מרמת הAero הגבוהה ביותר- ביגוד טכני לרצים שמשקיעים בעצמם ורוצים מכנסיים וחולצה שיש להם את כל הפיצ’רים, במשקלים ואוורור ללא פשרות.

מאת גיא חלמיש

תזכורת: 3 רמות הביגוד של Mizuno

כאמור לMizuno יש רמות ביגוד שונות והמחירים של כל אחת מהן בהתאם:

  1. רמת ה Core – הבסיסית, במחירים שבדקנו היו 130 ש”ח לפריט לפני הנחות חברים ומועדונים.
  2. רמת ה Alpha – הבינונית, אותה עדיין לא בדקנו במבחן. יתכן שבהמשך.
  3. רמת ה Aero – הרמה הגבוהה ביותר, מאווררת, קלה, ומיועדת למקסום ביצועים.
Mizuno

חולצת האיירו של מיזונו

החולצה ברמת ה Aero

שמעו, כששמים חולצה כזו מרגישים מייד את ההבדל- היא בהחלט מאווררת יותר. יש לה רצועות רשתיות מאוד בצדדים, וגם שאר הבד שלה הוא בר נידוף משמעותי יותר.

עשיתם כבר מנוי חינם על ראנפאנל? הרשמו!

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מבחינת עיצוב היא לא הדבר הבולט ביותר בסביבה. הצבעים כהים יחסית ולכן אני בד”כ לובש אותה עם מכנסי התכלת דווקא- השילוב שלהם עם נגיעות הצבע העדינות שלה בצדדים עובד מצוין. היתרון בצבעים הכהים שגם לאחר אימון אינטנסיבי ונוטף זיעה, החולצה שומרת על נקיון כלפי חוץ. גם אם ספגה מעט הרי שלא היה ניתן לראות כתמי רטיבות שהתייבשו מהר.

החלק הצבעוני עשוי רשת מנדפת יותר

החולצה בנויה משני סוגי בדים עיקריים- רוב השטח מבד אחד, צפוף יותר (אך מנדף גם), ועוד רצועות נידוף מוגבר באיזורים אסטרטגיים. הצווארון גם הוא תפור בצורה נעימה ולא מפריעה, אולם אין פה פיצ’רים שראיתי בעבר בחולצות כמו כיס לג’ל או איזה תרגיל מקורי אחר, וזה לא לשלילה- חולצת ריצה צריכה להיות חולצת ריצה. את הג’לים והכיסים אני מעדיף במכנסיים המעוגנים למותן טוב יותר.

בסופו של דבר רצים רציניים, שמבצעים גם בימים חמים ולחים צריכים ציוד טוב יותר. האם זה מצדיק תג מחיר של 250 ש”ח? זה ללא ספק על הטווח העליון של סקאלת מחירי ביגוד הריצה (אבל שוב- מדובר במחירון, ללא מועדונים והנחות), וכן מרגישים את האיכות. 

בניגוד למכנסיים במיזונו, מידה Small תאמה את הגודל שציפיתי ולא היתה מדיום במסווה של סמול. 

Mizuno Aero – התחתונים האינטגרליים

המכנסיים – Aero מהיר

אם אתם שואלים את עצמכם מה ההבדל בין מכנסיים של 130 ש”ח מחירון כמו שהיו במבחן הקודם, לבין מכנסיים של 200 ש”ח, הרי שהוא נובע בעיקר, מהפיצ’רים שיש פה, שהם מורגשים:

חולצת ה Core, מכנסי ה Aero

כיסוי קו הגומי במתניים- במכנסיים זולים יש את הקיווצ’וצ’ים שמייצרים מגע פחות נעים עם העור. פה יש מרקם חלק ונעים בחלק הפנימי שמסתיר את החלק שמתקמט.

מגע חלק ורחב באזור הגומי

כיס מרוכסן- סופר חשוב לכל מי שצריך מקום למפתח כשהוא רץ (יש עוד כאלה שרצים בלי הסלולרי והפאוץ’). בעיני אישית זה משהו שהוא לא בר וויתור למכנסי ריצה בחוץ (אבל כן בר וויתור למכנסיים לחדר כושר למשל, שם המפתח נשאר בתיק). 

רמה גבוהה יותר של בדים – בדים בספורט מקוטלגים בעיקר במשקל למטר וברמת הנידוף שלהם (ובעוד קיטלוגים שלא נחפור לכיוונם הפעם). ככל שתשלמו יותר תקבלו נידוף טוב יותר ומשקל נמוך יותר. פה דווקא אין הבדל דרמטי בעיני לעומת מכנסי ה Core- שניהם מרגישים מאוד נעימים, קלים ואווריריים.

סדרת ה Mizuno Aero

בונוס הכובע

הכובע הזה הוא כובע ריצה שחור שעולה 100 שקל, וגם הוא שווה מבט כשאתם במגה ספורט, אליטל, וחנויות הספורט המובחרות. אני מודה ששחור לא היתה הבחירה הראשונה שלי- העדפתי לבן, אבל מילא- כמו שאני נראה גם אם אתאמץ לא יהיה לי לוק של עבריין מהמגדלים.

אז אולי את מצלמות האבטחה הוא לא מטעה, אבל לריצה הוא בהחלט עושה את העבודה. רק שימו לב שהוא מתאים לכם אישית, שכן כבר ראיתי כובעים “נמוכים יותר”- כאלה שהפס מעל האוזניים גבוה יותר וקרוב יותר ל”כיפה”. פה יש עומק וכיסוי מורגשים מעט יותר מבכובעים אחרים שלי ואני מרגיש אותו באוזניים, אלא אם אני משאיר קצת מקום לרעמת השיער והקוקו (שאין לי…).

Mizuno Aero – סיכום

אם אתם באמת רוצים לרוץ בקיץ בישראל- חולצת האיירו היא בשבילכם. הבד דקיק, קליל, ומאפשר לרוץ נעים יותר גם כשמזיעים. יכולת הנידוף שלה עושה את ההבדל והחולצה מרגישה יותר מאווררת. במכנסיים מבחינת תחושה ההבדל בין ה Core ל Aero קטן, יחד עם זאת הפיצ’רים של הרוכסן וכיסוי הגומי הפנימי שווים מבט. כשאתם צריכים לשאת מפתח או להכניס את האוזניות האלחוטיות לאנשהו תעריכו כיס עם ריצ’רץ. לשיפור: בעיקר עניין מידות הגברים- שכן מצוין שזה סמול, אבל זה מרגיש כמו מדיום, ואין מידת גברים קטנה יותר. כל הבגדים של מיזונו בשתי הכתבות הרגישו איכותיים, וזה לא מפתיע מחברה יפנית מוצלחת ומומלצת שכזו.

 


תוכנית האימון האישי של RUNPANEL לריצה: רוצים לשפר בצורה דרמטית את המהירות שלכם? לקבל תמיכה מקצועית כדי לא לעשות טעויות? לחצו פה למידע על התוכנית האישית