קיבלנו לידינו חבל קפיצה מסוג Speed Rope של חברת My-Top Fitness. החבל משלב מנגנון סיבוב מהיר עם משקל ביניים וידיות מתכת. ונתנו לאבירם הקפצן ומדריך הקרוספיט לנסות לראות אם הדאבל אנדרס שלו עומדים בקצב של החבל הזה.

אתר fitpanel ו runpanel התמזגו, ובתקופה הקרובה נשתף לכם בראנפאנל כתבות של חיזוקים, קרוספיט יוגה ועוד דברים משלימים לריצה. רצים? שווה לעשות חיזוקים!

למה אנחנו צריכים בכלל חבל קפיצה בחיינו? 

אימון קפיצה על חבל הוא אימון שמשפר את היכולת האירובית שלנו, מחזק את השרירים והעצמות, משפר קואורדינציה ושיווי משקל תוך כדי חיזוק שרירי הרגליים, כתפיים והליבה. משתמשים הרבה בחבל בעולם הקרוספיט על מנת להעלות דופק תוך כדי אימון, או להעמיס עוד על הכתפיים כדי להקשות על אימון שנראה קל. התמחות בקפיצה על חבל יכולה לתת למתאמן הממוצע יתרון על האחרים בזכות העובדה הפשוטה שהוא יוכל ״לנוח״ בחלק הקפיצה על חבל של האימון, רק בגלל שהוא יותר אופטימלי בתנועותיו.

אני קופץ כבר לא מעט שנים וקיבלתי למבחן את חבל הקפיצה של חברת My-Top Fitness אשר מגדיר את עצמו Speed Rope או חבל מהירות, ומיכוון שאני רוצה להיות יותר מהיר עם הקפיצות שלי, ישר קפצתי על המבחן. חברת My-Top Fitness הינה חברה המתמחה בייבוא ומכירה של מוצרי ספורט, ציוד לאימונים פונקציונלים, קרוספיט וציוד טקטי. מחיר חבל הקפיצה של My Top Fitness הוא 195 ש”ח וניתן לרכוש כאן.חבל קפיצה SPEED ROPE

מבחן חדש מהשקית

ערכת חבל הקפיצה מגיעה בקופסא וכוללת: חבל, ידיות לחבל, מפתח אלן, שק אחסון וכבל ספייר. החבל מגיע בתוך שק איכותי בצבע שחור על מנת לשמור על הערכה. הידיות עשויות ממתכת ומגיעות בצבעים ירוק, כחול ושחור. חבל הקפיצה מגיע מורכב ומוכן לפעולה מהקופסא, צריך רק לכוון את אורך החבל בעזרת מפתח אלן ייעודי בקצה הידית. משחררים את הבורג בעזרת מפתח האלן המסופק בערכה, מכוונים לאורך הרצוי וסוגרים. אם נשארו שאריות אפשר לחתוך. 

הרשמו לכתבות שלנו:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מבחן השימוש הראשון

חבל שנשמר בשק ייעודי, כבר מקבל אצלי נקודות, החבל עצמו מתגלגל בקלות ללולאות ונכנס לשק. עובדה זו מונעת את הסתבכות החבל שבדרך כלל מתרחשת עם כבלים מצופי פלסטיק (עיוות צורת הכבל). שמחתי להוציא את חבל הקפיצה בקלות בכל פעם שנדרשתי להשתמש בו. הידיות מעט קצרות בשבילי, לכן אני אוחז בקצה הידית, עובדה אשר גורמת למשקל הידית לעזור בתנועה הסיבובית של מפרק כף היד. הידיות לא עבות מידי ולכן האחיזה לא מתעייפת מהר.

החבל עצמו הוא מסוג Speed Rope ולכן הוא מהיר. מהיר מאוד. לקח לי כמה ניסיונות עד שהתאפסתי על התזמון הנכון ומשם הדאבל-אנדרס עפו. הכבל חשוף ללא ציפוי ובגלל זה משקלו קל יחסית לאחרים, בגלל סיבה זו התנגדות האוויר קטנה יותר ולכן החבל מהיר יותר.

MY TOP FITNESS

מתאים לדאבל-אנדרס?

‘דאבל-אנדרס’ הוא כאשר חבל הקפיצה מבצע 2 סיבובים מתחת לרגליים בקפיצה אחת. ביצוע דאבל-אנדרס בצורה טובה דורש קואורדינציה טובה ובעיקר פידבק מהחבל. ידיות של חבלי קפיצה פשוטים בד״כ עשויות מפלסטיק ולכן לא מורגשות בתנועת מפרק כף היד. כאשר הידיות עשויות ממתכת, משקלן מורגש ולכן גם מתקבל פידבק לגוף לגבי מיקום חבל הקפיצה. בחבל המהיר של My-Top קפיצות הדאבל-אנדרס נעשות מהירות ולכן הפידבק המדויק חשוב מאוד. הסתגלתי די מהר ונהנתי מהגברת קצב הקפיצות שלי. 

כאשר אנו רוצים להשתפר בתנועה/תרגיל מסויימים, עם הזמן הדבר שמגביל אותנו הוא הציוד שאנו משתמשים. לכן יש ציוד שנחשב Entry Level ויש ציוד שנחשב Pro/High End. ההבדלים ביניהם הוא היכולת לבצע את התרגיל טוב/מהר/הרבה יותר. עם חבל קפיצה פשוט, בשלב מסויים הידיים מהירות ממהירות הסיבוב של מנגנון הסיבוב של החבל. חבל מתקדם יותר קצת יותר כבד ולכן בשלב מסוים הוא מעייף יותר. חבל מסוג Speed Rope משלב מנגנון סיבוב מהיר ומשקל ביניים. עכשיו מה שמגביל זו היכולת שלי לקפוץ מהר יותר.

חבל קפיצה מהיר

אבירם הקפצן בדאבל אנדרס

איך הוא בשימוש רצוף

אימון ארוך הכולל קפיצה על החבל, הנפות אולימפיות, עבודת ג׳ימנסטיקס על המתח ומעבר מהיר בין התחנות עבר ללא בעיות  או הסתבכות של חבל הקפיצה. בד״כ באימון הכולל הרבה אנשים אשר מתחרים ביניהם, אביזרים על הרצפה נרמסים. ידיות המתכת של החבל היוו יתרון משמעותי כאן ולא נפגעו מהרגליים של שאר המתאמנים. החבל נשאר במקומו ,לא עף מהרוח או מסתבך בדומה לחבלים עם ידיות פלסטיק וחיכה לי שאגיע אליו ואתן בראש. גם משקלן של הידיות היה מספיק כדי להיות חזקות אך לא גבוה מידי כדי לגרום להתעייפות מהירה של כפות הידיים.

חבל קפיצה

לסיכום

כאשר מגיעים לרמות גבוהות של קפיצה בחבל ישנה חשיבות רבה לאיכות, לחומר ממנו מורכב החבל ולפידבק שהוא נותן לידיים. התרגלתי בסוף לידיות הקצרות והפידבק מהידיים נתן לי להבין בכל רגע נתון היכן חבל הקפיצה. הידיות לא החליקו בגלל המרקם המחוספס שמהם הן מורכבות וקצב הקפיצות עלה… מאוד. לדעתי זהו חבל מצויין ומהיר וכיף שהוא מגיע בתוך תיק שק ששומר עליו. הוא קל לשימוש ולתחזוקה ואפילו מגיע עם כלים ייעודיים וכבל להחלפה. עכשיו רק תגידו לי… איך עוצרים?

ערוץ ראנפאנל בטלגרם – לחץ פה לראות את זה! 

צילם וכתב: אבירם גרטי
אחרי שרכב על אופני הרים, ניסה אופני טריאל (Trial), הוקי (על רולר בליידס), ריצות בינוניות וארוכות (עד 10 ק”מ), יוגה ובין לבין גם חדר כושר לסירוגין, בשנים האחרונות אבירם גרטי חזק בקרוספיט!