האם יש דבר כזה – נעל שיכולה להתאים לכל פעילות? קיבלנו למבחן את ה Cloud 5, נעלי היום יום והנוחות של On Running

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

Cloud 5 חידוש לדגם פופולרי 

חברת On Running השוויצרית מחדשת את דגם היום יום קל המשקל. בדומה לדגמי העבר העיצוב הייחודי של החברה נשמר ומשדר ספורטיביות אלגנטית. היצרן מכוון לשוק הרחב של אלו המנהלים אורח חיים פעיל שמתחיל בחדר הכושר או בריצה קצרה ומשם ממשיך לעבודה או ללימודים בלי להידרש להחליף את הנעל בהתאם לפעילות או לאירוע. מערכת השריכה המהירה אמורה להקל גם היא על המעבר בין הפעילויות.

On Cloud 5

מפרט טכני

 • דגם: Cloud 5 
 • יעוד: שימוש יומיומי פעיל במראה מעוצב
 • צבעים: חום, לבן, שחור, תכלת, כחול, פנינה
 • משקל: 295 גרם | 42 גברים, 225 גרם | 38 נשים
 • דרופ: 8 מ”מ, 28-20 מ”מ
 • מחיר: 700 ש”ח, 590 ש”ח לחברי מועדון
 • טכנולוגיות ייחודיות: שיכוך Cloudtec, מערכת שריכה מהירה

התאמה ראשונית לרגל

אין לי ניסיון קודם עם נעלי הריצה של און, בתור חובב של מגוון רחב ככל האפשר של חברות נעליים, היה מרגש להכיר בפעם הראשונה חברה ודגם חדש. ברוב נעלי הריצה אני נועל מידה 45, ב Cloud 5 להפתעתי מידה 45 הייתה גדולה. קצת שונה מתהליך ההתכווצות של מידות הנעליים בחברות השונות. מידה 44 התאימה לי במדויק והרגל הרגישה בבית מיד עם הצעד הראשון. הגפה עשויה מבד רשת צפוף, אזור העקב קשיח במידה והסוליה בעובי בינוני. לאחר הסבר קצר בחנות לגבי מערכת השריכה המהירה המשכתי בדרכי להמשך המבחן. 

on running

Cloud 5 במרחבים השונים

בתקופת המבחן, פרט לאימוני הריצה הארוכים, יצאתי מהבית תמיד עם ה Cloud 5. לא נדרשה תקופת הסתגלות לנעל, הנעל קלה ומפנקת ללא בליטות או אזורים צרים. קופסאת האצבעות מרווחת והעקב נשאר תפוס היטב בזמן ההליכה. כאמור, הנעל מגיעה עם מערכת שריכה מהירה, מדובר על גומיות הנמתחות בין לולאות השרוכים על גבי הגפה העליונה ומייתרות את הצורך בקשירת השרוכים. ארחיב על ההתרשמות המלאה בהמשך, אבל בהחלט נעילת הנעל הופכת פשוטה ומהירה. מתיחה קלה של הלשון מפנה מקום לרגל להחליק פנימה ללא כל מאמץ, ממש גורם לתהות “איך לא חשבו על זה קודם”. 

בחדר הכושרבחדר הכושר הרגשתי מצויין עם הנעל, הסוליה לא מחליקה ונשארת יציבה בתרגילי הרגליים ובנוסף היה נחמד לחלוץ נעליים בקלות טרם תרגילי המתיחות על המזרן.

במבחן הריצה יצאתי עם הנעל לריצות קצרות של קילומטרים בודדים, המסקנה הראשונית הייתה שמערכת השריכה המהירה פחות מתאימה ולרצים מומלץ להחליף לשרוכים הרגילים שמגיעים בקופסא, על מנת להדק את הנעל לרגל. לאחר ההחלפה ההרגשה בריצה הייתה מצוינת, הנעל קלה, הסוליה קשיחה במידה ומרגישים את הקפיציות ממערכת ה Cloudtec. רצתי בעיקר ריצות קצרות וקלות של עד 10 ק”מ בשבילי הפארק ליד הבית ולא סבלתי מאבנים שחמקו לתוך החורים. להערכתי הנעל יכולה להתאים גם לריצות ארוכות יותר ואפילו מהירות. הנעל קלה ויציבה ומתגלגלת בקלות על משטחים קשים.

החזרה למשרדבביקורים המחודשים במשרד לאחר שנתיים של קורונה ניצלתי את המראה הייצוגי שמתאים למכנס אלגנטי או לג’ינס בסביבת עבודה שמצפה למראה סולידי. עיצוב הנעל מספק פתרון נוח המקל עבורי את החזרה לשגרת עבודה מחוץ לבית. מצד אחד נוחות ספורטיבית ומצד שני עדיין שומרת על מראה לא צועק ואלגנטי.

מבחן On Cloud 5

מערכת השריכה המהירה – נהדר לראות חדשנות ויצירתיות מצד היצרנים. עם השיפור בחומרי הייצור, אין ספק שגומיות איכותיות יכולות לספק את ההידוק הנדרש לביצוע מיטבי בנעלי יום יום. זה חוסך זמן, נוח ובמידה מסוימת יותר אמין מקשירת שרוכים רגילה שיכולה להפרם בזמן פעילות. מצד שני במקרה של ה Cloud 5 יש לדעתי בעיה קטנה בביצוע. הנעל איננה מגיעה עם מהדק חיצוני המצוי היום כמעט בכל גומיית הידוק של תרמיל טיולים. לאחר הידוק הגומיה נדרשתי לקשור את העודף שנוצר בקשר קטן כדי שהנעל תישאר מהודקת או לכל הפחות להטמין את הגומי העודף עמוק מאחורי הלשון כדי לשמור על המתח. צרוף מהדק פלסטיק קטן שהיה שומר על המתח היה פותר את הבעיה והופך את המערכת למושלמת אולי אפילו מונע את הצורך בשרוך הרגיל המצורף לצורך פעילות יותר עוצמתית.

שריכה מהירה On Cloud 5

יתרונות

 • משקל נמוך
 • מראה ועיצוב 
 • מתאימה למגוון פעילויות
 • מגוון צבעים

חסרונות

 • חסר מהדק חיצוני למערכת השריכה המהירה
 • אבנים קטנות יכולות להיתפס בסוליה

מבחן נעלי On

נוסחה מנצחת

Cloud 5 מקיימת את מה שהבטיחה. מי שרוצה נעל שתתאים למגוון פעילויות יום יום כמו הליכה, ריצה, חדר כושר או אפילו כנעל נוחות שתתאים ללבוש אלגנטי, יהנה ממנה מאד. אצלי, נעל במשקל קל תזכה להרבה נקודות חיוביות. השילוב עם חדשנות מוצלחת במנגנון השריכה ומראה ספורטיבי ואלגנטי מהווה נוסחה מנצחת. נעל מצוינת לנדרשים לשוב לעבודה חלקית מהמשרד ולהפרד מנעלי הבית איתם בילינו במשך השנתיים של פגרת הקורונה.

מאת: עמית נבון