נעלי און מבינים שהוקה פיצחה את השוק של חובבי הסוליות העבות, והם לא מתכוונים להשאיר את הקטגוריה הזו ללא תחרות!ה-ON Cloud Monster היא המענה של און, ויצאנו לבדוק: האם היא טובה כמו שהיא נראית? 

השמנמנה ביותר עד כה

חברת און היא חברה שוויצרית, שמייצרת נעליים ייחודיות במראה, כבר לא מעט זמן. חזרתי השבוע מאירופה, ושם היא מאוד פופולארית! למרות שעד לפני כמה שנים לא נראתה כל כך ברחבי ישראל, המצב כרגע שונה, והיא צצה כמו פטריות אחרי הגשם בכל מרוץ ריצה וטריאתלון. למרות שמה “על ענן”, יש שיגידו שהנעליים לא נימוחות מדי ודווקא מגיבות מאוד. אישית התחברתי לכל הדגמים שעברו אצלי, וזה הזוג ה-4 במספר. במהלך שנותי כרץ ובמהלך אינספור טרקים, יצא לי להתנסות במנעד רחב של סוליות. מדקיקות ביותר ועד שמנמנות מוגזמות. ה-Cloudmonster היא הנעל השמנמנה ביותר שהחברה יצרה עד היום, והיא פונה לקהל הרצים למרחקים ארוכים בכביש. 

סוליות שמנמנות נכנסו לתודעה בקצב מטורף בשנים האחרונות והן בכל מקום. כל חברה מציעה את הדגמים שלה כי יש ביקוש, מרצים למרחקים ארוכים, טריאתלון, בתי אבות ובתי ספר. זה מעבר לקו אופנתי רגעי מבחינתי ועכשיו גם ON הצטרפו לחגיגה.

לפני שתמשיכו- תנו באימייל ונפנק אתכם!

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

On Cloudmonster – כרטיס ביקור:

 • ייעוד: ריצת כביש ניטרלית עם שיכוך מקסימלי
 • דגם: On CloudeMonster
 • טכנולוגיה: Cloudtec HELION
 • משקל: 275 גרם (מידה 42.5)
 • דרופ: 6 מ”מ 
 • מחיר: 850 ש״ח (720 מחיר מועדון) באתר 

Cloud Monster

Cloud Monster – כיוון חדש 

יום לפני השקת הנעל, אני מקבל הודעה מהעורך, ליצור קשר עם החנות ושהנעל מחכה לי. יש לי נטייה להתחבר לרוב הנעליים, אבל הנעל הזאת ספציפית מסקרנת ומיוחדת, שכן היא פונה לקהל חדש, היא מצביעה על כיוון חדש של החברה ולדעתי גם נראית נהדר. זפזופ מהיר באינטרנט לא העלה ביקורות מאתרים ישראלים וגם לא מחו”ל, שכן הנעל חדשה לחלוטין. זה רק הגביר את הדגדוג הפנימי שמשהו מיוחד ומפלצתי מגיע.

מי שקצת התעניין על נעלי On, גילה שעד לאחרונה החברה בחרה לייצר בעיקר נעליים נורמטיביות מבחינת עובי הסוליה, ולא לייצר נעליים שמנמנות עם שיכוך מקסימלי המכוונות ישירות לרצי המרחקים הארוכים. אני לא יודע מה הסיבה ולמה דווקא עכשיו, אך בהחלט שמח שהם לקחו את ההחלטה. הכל השתנה לאחרונה, ובחברה התחילו להשיק נעלים על הצד היותר מקסימלי עם עובי שמגיע ל-30מ”מ בעקב. אישית בשנים האחרונות מצאתי שבריצה אני מעדיף את זה, וההתרגשות ש-On נכנסים למשחק הייתה גדולה. במהלך מבריק הם גם לקחו את החסות של מרתון תל אביב 2022, והשיקו נעל שמנמנה ראשונה שפתחה את התיאבון. לאחר חודשיים הגיעה גם אחותה השמנמנה יותר ה-Monster, ומבחינתי המסקרנת ביותר עד כה. 

אני חייב להודות שהכיוון החדש בעיני נכון. הרץ הממוצע למרחקים הארוכים שרגיל לסוליה שמנמנה, ועד כה אולי לא מצא את עצמו ב-On, יכול עכשיו להתנסות במערכת ה-Helion המצוינת, בלי להתפשר על עובי הסוליה שהוא רגיל אליה. 

Cloud Monster

חלק עליון (גפה)

בדומה לגפה אצל אחותה הקטנה ה-ON Cloud Stratus, גם בCloudmonster יש הרגשה דיי סטנדרטית שעוטפת את כף הרגל טוב. הרשת החיצונית היא חתיכה אחת ללא תפרים עד החיבור לקופסת העקב. הרשת מרגישה גמישה למרות שהיא לא גמישה כלל. היא גם צפופה, ולמרות שאינה מיועדת לשטח, היא תמנע מאבק ואבנים קטנות להיכנס. מצידי הנעל ומסביב לעקב כולו, ישנו פס גומי שימנע כניסה של מים. הוא גם יקל על הניקוי, במקרה וצבע הנעל הוא לבן – זה חשוב. הלוגו השמיט את האות N הפעם, וחתך את האות O, מה שנותן לוק נקי ומודרני.

הלשונית מרופדת ונעימה לכל אורכה ורוחבה, אך הריפוד מינימליסטי ומחורר כדי לשמור על המשקל הנמוך והאוורור. יש לה מבנה יציב והיא לא מתקפלת בקצוות שלה, דבר שאני מעריך. היא מספיק ארוכה, אך לא ארוכה מדי. כ-3 ס”מ לתוך הנעל הלשונית מתחברת לגרב הפנימית משני צדדיה, וישנה הרגשה של עבודה טובה בין הגפה ללשונית ועטיפה טובה של כף הרגל.

מערכת הקשירה – על פניו נראה שיש לולאות נפרדות לכל נקודת מגע של השרוך, אך זה לא המצב. כל הלולאות מחוברות כחתיכה אחת ומוסתרות בתפירה האסטטית של הצד. למרות שאסטטיות זה לא בדיוק הצד החזק שלי, אני כן מעדיף שלולאה לא תהיה תפורה בפני עצמה, כי זה מתכון לכשל. הלולאות בצבע אדמדם כתמתם, נותנות קונטרסט יפה לנעל. חור נוסף בחלק העליון לקשירות מיוחדות קיים למעוניינים. השרוך אינו חלקלק ואינו נוטה להפרם תוך כדי ריצה. אורכו טוב, לא קצר ולא ארוך.

ריפוד וקופסת העקב – במילה אחת, מפנק. אינו מוגזם ושומר על משקלה הנמוך של הנעל, הבד נעים וגמיש. חלקו העליון של אחיזת העקב רך ולא הרגשתי נקודות התנגדות לדינמיקה התנועתית. 

הרוחב – כאמור אין מידות רוחב, אבל בהרגשה האישית שלי בתור אחד שלוקח מידת רוחב 2E, היא רחבה ונעימה לרגל שלי, גם בריצות ארוכות.

ON נעלי ריצה

מערכת ה-HELION והסוליה התחתונה

לאור השם המפלצתי והעיצוב החדיש מבית On, ציפיתי למשהו דרמטי בשיכוך, כשנסעתי לאסוף את ה-Cloudmonster. עם זאת, כבר מהריצה הראשונה השיכוך הרגיש מוצק מספיק וניתן לזיהוי – אם כי הוא רך יותר מאשר אפשרויות On אחרות כמו Cloudstratus 2.

כאמור, למרות השמות הנימוחים “ענן” “הליון”, לרוב נעלי On נחשבו לנעלים מהירות, מגיבות ובעיקר חשו איתם בנוח רצים למרחקים בינוניים. ב-Cloudmonster מערכת החורים מדורגת בגובה לכל אורך הסוליה. החריץ המרכזי קטן משמעותית מדגמים קודמים, ואינו מגיע עד הקצה האחורי של הסוליה. שאר החריצים אינם עמוקים כמו בדגמים קודמים, והחורים עוברים ישירות מצד אחד של הסוליה לצד השני, בלי עצירת ביניים. חומר ה-HELION רך מספיק, ובשבילי מהרגע הראשון הנעל הייתה נוחה מאוד. מי שמכיר אותי או קורא את הכתבות שלי יודע שאני אוהב ציוד, קונה פריטים רבים מסקרנות רק כדי להיות בעניינים. כך גם חיבתי לנעליים שמנמנות, יש לי לא מעט מכל מיני חברות. ואני בהחלט מתחבר ואוהב אותן. 

ההרגשה של הסוליה האמצעית יציבה יותר מנעליים שמנמנות אחרות בשוק, זה לא טוב או רע, זה פשוט יחודי לה. מערכת ה-HELION עוזרת בכך, שכן ההתמחות שלה היא בהחזרת האנרגיה ותיעול שלה לתנועה לפנים עם מינימום בלימה. 

לגבי עיצוב ה”רוק” “נדנוד” (הכוונה שהנעל מתנדנדת מעקב לקדמת כף הרגל בריצה), לא הרגשתי שזה יוצא דופן אבל כן נוכח. אם זה חיובי או שלילי אתם תחליטו, אבל כשאני רץ, אני אוהב נעליים עם “נדנדה”, במיוחד בקטגוריית הסוליות השמנמנות. אין כאן פלטת קרבון ריספונסיבית, שכן הנעל הזו לא מכוונת למהירויות יוצאות דופן, אך ה-Speedboard בסוליית האמצע כן עוזר להעברה יעילה לצעד הבא. צריך להגיד שבהגדרתה ובתחושתי, הנעל אינה מיועדת לקצבים היורדים מ-4 דל”ק.

מבחן נעלי ריצה

הסוליה התחתונה- מלבד אזור במרכז הנעל שאינו מוגן, רוב הסוליה שתיגע בקרקע מוגנת ע”י גומי תחתון. דבר שמגביר את העמידות וימנע שחיקה. הגומי החיצוני דומה לסוליות של חברות אחרות, ובעל חיכוך גבוה שיעזור במניעת החלקה.

כששמתי את ה-Cloud Monster על הרגל, הייתה הרגשה שזו לא נעל מהקרטון, אלא אחת שאני כבר במערכת יחסים איתה תקופה (מערכת יחסים חיובית). היא התאימה בול, הרגישה שהיא מוכנה מיד לריצה ארוכה. לרוב עם נעל חדשה אני עושה “שבירה”, הכוונה לכמה ריצות קצרות ובינוניות כדי לוודא שהיא אכן טובה ולא תעשה בעיות בריצה ארוכה. הפעם זה הרגיש לא נחוץ והיא נכנסה לרוטציית האימונים שלי בצורה טוטאלית.

On

מה עם הליכה יום יומית וספורטיבית? עיצוב נקי ושיקי בהחלט

כן כן, אופנה זה עניין של טעם, אבל הלוק של נעלי On הוא ייחודי! מושך עיניים בכל מקום! למרות שנעל בצבע לבן שמתלכלכת בקלות, בשבועיים הראשונים ישנה הרגשה של יצירת אומנות על הרגל, ואחר כך היא הופכת ליצירת אומנות מאובקת. כמובן שניתן לכבס.

הסוליה העבה בהחלט, המשובצת בחורים מדורגים מושכת תשומת לב חיובית בכל מקום. הנעל מרשימה, ולא מעט אנשים שבכלל לא רצים שואלים “איזה דגם זה?”, ואחרי שאני עונה, נכנסים לברר לעומק. On ידועה בבחירת צבעים פסטליים מיוחדים, ואני אישית מאוד מתחבר. נגיעות האדום בלשוניות של השרוכים, עם הכיתוב כמעט לבן של ה-CLOUDTEC בצד על רקע פס הגומי הלבן עם סוליה בצבע תכלת, שוו אותי ברגע.

אם כבר שיק, אז לקחתי את הנעל לטיול של 3 ימים בבודפשט וצעדתי איתה כ-50ק”מ (כן, אני יודע שלא אמורים לצעוד עם נעל הריצה, אבל בשביל המבחן עשיתי את זה). ביליתי זמן ממושך על הרגלים בהליכה ועמידה, ולא הרגשתי בעייתיות כלל, מה שאי אפשר להגיד על כל נעל שעומדים איתה 10-12 שעות רצוף. בדרך כלל העייפות באה לידי ביטוי בכמה נקודות בכף הרגל, אך הפעם לא חשתי כלום. לא בעקב (שזה בדרך כלל המקום הבעייתי), לא בקשת ולא בקדמת כף הרגל. אני מניח שזה בגלל שאני גם בכושר לזה, אבל ה-Cloudmonster עזרה מאוד לחוויה והייתה פרטנרית מצוינת.

מבחן נעלי ריצה

דרופ 6 מ”מ

אין לי יותר מדי מה להרחיב, זה דרופ בינוני. הרצים היחפים וחובבי הזירו יגידו שזה המון, וחובבי מיזונו יגידו שזה מעט. בסופו של דבר, דרופ זה נתון לטעם אישי. אישית, אני מגוון בין דרופים לעבודה על מגוון הפוזיציות של המגע עם הקרקע. 

איך היא בשטח?

שאלה שלא באמת כל כך משנה, כי מדובר על נעל כביש טוטאלית. אבל כולנו יודעים שריצות סופ”ש חברתיות הן מגוונות, ולעיתים רבות עוברות בחלקים של שבילי כורכר. לא יצא לי לרוץ איתה יותר מדי על כורכר, אך כשכן רצתי, היא התנהגה יפה מאוד. החריץ העמוק היחידי בסוליה (שכאמור קטן משמעותית מבדרך כלל), כן יזמן אבן פה ושם בשטח, אבל זה דיי נדיר. הסוליה מספיק קשוחה לריצה מזדמנת בכורכר ולא תהיה דרמה.

נעלי ON CLOUD MONSTER

יתרונות

 • נוחה מהרגע הראשון
 • רחבה מספיק ללא מידת רוחב
 • יפיפייה ותגרוף מחמאות, צבעים מעניינים
 • שיכוך מקסימלי במיטבו עם “רוק” קל והרגשה של יציבות ורכות טובה

חסרונות

 • החורים בסוליה לעיתים תופסים אבנים בדרכי כורכר
 • חוסר בלשונית נעילה מהירה
 • אם הסוליה מתלכלכת, קיים קושי לנקות אותה
 • מחיר גבוה יחסית

לסיכום: נעל ניטרלית עם שיכוך מקסימלי, מיוחדת ויפיפה

אם לא יצא לכם לנסות עד כה נעלים של ON, אין זמן טוב מזה, כי כמו שאמרתי החברה בחרה כיוון מוצלח במיוחד. לאחרונה יצא לי להתנסות עם דגם ריצת השטח שלהם ה-CloudVenture, עם הנעל הרשמית של מרתון תל אביב ה-CloudStratus ועכשיו גם עם ה”מפלצת”. להחליף נעלי אימון ותחרות זה לא דבר פשוט, אבל האימונים עם הנעל הזאת היו כל כך מוצלחים, שיש לי בטחון מלא בה לכל אתגר. גם ההליכה היום יומית וגם אימוני הריצה היו מהנים ונוחים. אני אישית ממליץ עליה בלב שלם. בנוסף, היא יפיפיה בטירוף!

אם אתם מחפשים רענון ואוהבים נעלים עם שיכוך מקסימלי, הנעל הזאת בשבילכם.

מאת: שחר אלוש