יש מרוצים תחרותיים, יש מרוצי קונספט, יש מרוצי אתגר ויש מרוצים לזכר אלה אשר משפחתם ביקשה להנציח. לרוץ איתה הוא מרוץ לזכרה של טליה שואן והרבה יותר מזה: הוא מרוץ שהפך מחלום למציאות.

המרוץ הזה מחייב הקדמה קצרה: טליה ז”ל חלתה בגיל 13 בסרטן העצמות, לאחר שלחמה במשך 4 שנים שנים במחלה, המחלה גברה עליה. במהלך אחד האשפוזים אביה ואחותה נערכו לרוץ במרתון תל אביב. טליה שאלה את אימה מירב שלא רצה מעולם “אמא, מתי תרוצי?”. המשפט הזה הפך לאחר מותה לצוואה למירב שהחלה לרוץ, השתתפה במרוצים, הפכה למאמנת ריצה ובמעלה הדרך החליטה להנציח את זכרה של טליה במרוץ.

 


כל הטיפים לריצה מ-RUNPANEL בניוזלטר שבועי איכותי:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

למרוץ נרשמתי כבר לפני שנה, אך הוא נדחה עקב מגבלות הקורונה. השנה התקיים המירוץ למרות ובגלל המצב כדי לעודד ולרומם את המורל, נוכחות מכובדת של משתתפים העידה כנראה על נכונות ההחלטה. המירוץ התקיים בשדות עמק יזרעאל והופק ע”י חברת TRI+, המשפחה ובסיוע של תורמים ומתנדבים רבים. 

כבר בהגעה למקום הורגש מיקומו המיוחד המירוץ: חנייה בשפע בשדה חיטה חרוש והתכנסות בחלקו האחר של השדה כאשר השמש מלווה את המגיעים בזריחה מרהיבה.

לרוץ איתה

שטח התכנסות 

שטח ההתכנסות נצבע בדגלים בצבעי ורוד ולבן ,כאשר פניה היפות של טליה ניבטות אלייך מעשרות שלטים, דבר אשר מייד עורר התרגשות וחיבור למהות המירוץ. חלוקת הערכות התקיימה בשתי פעימות, הראשונה בערב המירוץ והשנייה בבוקרו. ערכת המירוץ הכילה חולצה, חטיפי אנרגיה ותיק שרוכים. בשטח ההתכנסות חיכו לרצים תמרים, בננות, חטיפי אנרגיה ומים, כאשר ברקע על מסך ענק הוקרנה מצגת עם תמונותיה של טליה ז”ל.

במירוץ היו 3 מסלולים

 10 ק”מ, 5 ק”מ ומסלול משפחות 3 ק”מ. ההזנקה של מקצה ה-10 ק”מ תוכננה לשעה 6:30. ניצלנו את הזמן עד להזנקה להצטלם ולהיפגש עם עמיתים מעולם המרוצים וציוד הריצה כמו עופר פדן, מאיר קנר ועוד  אשר הגיעו במיוחד כדי להשתתף באירוע מיוחד זה. בשעה 6:20 הודיעו כי בעקבות פקקים לאזור המירוץ תהיה דחייה של רבע שעה בכל לוח הזמנים של ההזנקות, מה שהשאיר לנו זמן לעוד כמה סלפי.

 

הקירבה בין החנייה, מתחם ההתכנסות, האקספו ושערי הזינוק והסיום אפשרה לקחת את הזמן במעברים בינהם.  השעה 6:40 ואנחנו מתקדמים לעמדת  הזינוק שהיתה מוסתרת מאחורי העצים ולעינינו מתגלה הנוף של העמק במלוא תפארתו והתבור משקיף עלינו מלמעלה, מבט אחורה לעבר הרצים אשר לבושים בחולצות המרוץ בצבעי הלבן והורוד מעלה את רף ההתרגשות.

הזנקה

מירב והמשפחה מברכים את הרצים ואנחנו מזנקים, 2 ק”מ ראשונים ריצה בשטח נוח במגמת ירידה. עמדת מים מחכה בק”מ השני ואיתה פנייה שמאלה וטיפוס בעלייה עשירה בקוליסים מאתגרים למרחק של כ 500 מטר. ברום העלייה פנינו לירידה מעט טכנית בשיפוע חד אשר מובילה אותנו לכיוון מערב. בהמשך הפכה הירידה  לשביל רחב ונח ומישורי אשר גובל בשדות תירס ירוקים.

 


RUNPANEL גם בטלגרם – כנסו לראות את הערוץ! 


קבוצת בני נוער נמרצת מכווינה אותנו לפנייה נוספת אשר  מובילה אותנו אל בינות למטעי השקדים ומסלול המשקיף אל מאגר מים קטן, עמדת מים נוספת ועידוד נלהב מצד הנוער שמאייש אותה, מאיץ אותנו לק”מ ה5 שם ממוקמת נקודת הסיבוב חזרה בחלק יחסית צר של השביל.

המשך הריצה בכיוון מזרח כאשר השמש כבר זורחת מעל, אני מרגיש את טמפרטורת הגוף עולה אך עדיין המצב נסבל והשדות המוריקים מסביב המהווים תמונת רקע מדהימה למסלול נותנים לך זריקת אנרגיה נוספת. בקילומטר ה 8 אנחנו חוזרים למסלול עליו רצנו בהתחלה ומתחילים לטפס במגמת עלייה. העלייה והעקיפה של רצי ה-5 דורשים להשקיע עוד קצת מאמץ ואפשר לנשום לרווחה, סיימנו את העליה. סימון טוב, חסימות מאוישות על ידי בני הנוער המתנדבים אפשרו ריצה רציפה ללא התלבטות מיותרת לגבי כיוון הריצה, כאשר הקילומטר האחרון על מסלול לבן ונח מוביל אותנו אל קו הסיום.

סיום וטקסים

שער הסיום מוקם מול בית העלמין בו קבורה טליה ז”ל. כל מסיים קיבל את מדליית המירוץ ופרח את הפרח הוזמנו המסיימים להניח על חלקת הקבר, סיום בהחלט מיוחד ומרגש. עבורי הריצה הסתיימה קצת לפני קו הסיום כאשר אחת המתאמנות התעלפה כ 200 מטר לפני קו הסיום, אל דאגה היא בסדר. 

למסיימי המירוץ חיכו ברחבת הסיום המוצלת והממוחצלת מעדני חלבון, חטיפי חלבון, פירות. ברקע הנעים את השהות במתחם זמר אורח. היו פרסים שווים אשר נתרמו ע”י חברות מובילות בשוק לזוכים, והכל התנהל בסדר מופתי ובנוכחות מרשימה של הרצים. טקס הסיום החל בסרטון מרגש על טליה ז”ל, שלאחריו נשאה דברים מירב שלא הותירה עין יבשה אחת בקהל.

היה מירוץ מרגש, ורוד ומיוחד. מחכה לרוץ איתה שוב

מאת: הוד קליין
צילום: בועז עמידרור צלם טבע וספורט, הוד קליין