כל מי שרץ למרחקים ארוכים יודע שנוחות הריצה חשובה. משקל מיותר מעולם לא מתקבל בברכה, אבל מצד שני מי שרץ בשטח או באזורים בהם אין גישה למים, צריך לקחת איתו את המים, את התזונה הנדרשת ואולי אפילו את הטלפון – למקרה שלא יקרה. הפאוץ’ של דקטלון במבחן.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

לרוץ עם פאוץ’ 

כמי שרץ בעיקר כביש, אני לא נוטה לרוץ עם פאוץ’ ולכן כאשר קיבלתי לבחון את הפאוץ’ של דקטלון, היה לי חשש שזה לא יתחבר טוב ויפריע לי בריצה עם תחושות של אי נוחות. אז לקחתי את הפאוץ’ עם שני הבקבוקים לכמה ריצות למרחקים שונים בין 15 ק”מ ועד 20 ק”מ וסיימתי עם תובנה שזה לא נורא כמו שחששתי. 

פאוץ' ריצה

מאפיינים עיקריים

  1. חגורת מספר עם שני כיסים לבקבוקי מים בנפח של 250 מ”ל כל אחד (נמכר יחד עם החגורה). 
  2. כיס אמצעי עם ריץ’רץ’ עם מקום לטלפון, ג’לים, חטיפי אנרגיה או כסף. 
  3. זוג תופסנים להידוק מספר חזה במרוצים. 
  4. רצועת סקוץ’ ארוכה להתאמה אישית 
  5. מחיר: 90 ש”ח 
  6. לינק למוצר בדקטלון 

נוחות  

הגעתי בבוקר לחוף כהרגלי, הפעלתי את הפלייליסט הקבוע של ראשון בבוקר ויצאתי לדרך. בתחילת הדרך מיקמתי את הפאוץ’ בצורה טובה על מנת שישב בנוח, המשכתי בריצה ואחר זמן מה פתאום בעצם נזכרתי שאני רץ עם פאוץ’ עם בקבוקי מים שבכלל שכחתי מקיומו. הפאוץ’ בנוי מרשת אלסטית מנדפת אשר מרגישה ממש נוח על הגוף ולא מפריעה כלל גם לאחר זמן ארוך של ריצה. הנוחות ממשיכה גם עם יכולות נידוף, והזעה של הרץ לא מהווה מכשול במקום בו הפאוץ’ מולבש.

כיס הבקבוקים

הבקבוקים ממוקמים בצורה טובה שלא מפריע לידיים לנוע בחופשיות לצידי הגוף ואין תחושה של שפשוף.  הכיסים של הבקבוקים בגודל נכון ואפשר להוציא ולהחזיר את הבקבוקים בקלות יתרה. יתרון נוסף הוא הגומייה שתפורה לפאוץ’ על מנת להחזיק את הבקבוקים במקום שלא “ירקדו” או יפלו. מעבר לכך בכל צד יש לולאת משיכה קטנה שמחוברת לגומיית הבקבוק שעושה את החיים עוד יותר קלים כאשר מוציאים את הבקבוק או מחזירים. כל זה הופך את ההוצאה והחזרה של הבקבוק לנוחה וכזו שלא דורשת יותר מידי תשומת לב או הורדת המבט לכיוון מטה. 

הבקבוקים

בקבוקים בנפח של 250 מ”ל, לרצי כביש או רצי שטח למרחקים בינוניים זה מספיק בהחלט, לרצי שטח רציניים יותר, זה כנראה יהיה קטן. אבל בהתחשב ברצון לא לשאת משקל כבד מדי, נראה כבחירה נכונה. הבקבוקים מחומר פלסטי נוח לאחיזה עם מידת קשיחות טובה. לא רכים מדי על מנת לא להתקלקל / להישבר בקלות ומצד שני לא קשיחים מיד על מנת שיהיה נוח לשתות. מבנה הבקבוק מרגיש מצוין ביד ונוח מאוד לשתייה. פיה נשלפת סטנדרטית שעושה את העבודה בצורה נוחה. 

פאוץ' ריצה KIPRUN

כיס קדמי 

כיס קדמי בגודל בינוני, לא גדול מידי ולא קטן כך שדברים נכנסים בצורה טובה ולא צפופה. אני הצלחתי להכניס לכיס את הטלפון, מפתחות של האוטו ושני ג’לים. הכיס הכיל את כל זה בקלות ונוחות, ללא כל בעיה. בתוך הכיס יש שכבת הגנה מרטיבות. כך שלמי שחשוב להגן על הטלפון מזיעה או לחות מהגוף, יכול לרוץ בשקט ולהזיע להנאתו. 

פאוץ' ריצה דקטלון

מאפיינים נוספים 

לפאוץ’ יש רצועה ארוכה של סקוץ’ על מנת להתאים לכל מבנה וגודל גוף. כמובן שיש יתרון גדול לאפשרות להתאים לכל מבנה גוף, אבל מצד שני זה עלול להיות טיפה בעייתי למי שיש מבנה גוף רזה. במקרה זה, חלק ארוך של הרצועה נשאר מאחור ועלול להציק בחביקתו בצורה טובה. יש טבעת גמישה מאחור שעוזרת להחזיר את ה”עודף” של הרצועה שנשאר. 

לרצועת ההתאמה יש גימור תפור שבהחלט עוזר לשמור על חיי הרצועה ובטח יעזור על מנת שהרצועה לא תתחיל להיפרם לאחר זמן מה של שימוש מצד שני הגימור התפור הזה לא מאפשר לשלוף לגמרי את הרצועה וזה עלול קצת להפריע. 

שני כפתורים קטנים לחיבור מספר חזה למרוצים שבהחלט יכולים לשמש בצורה טובה במקרה ואנחנו רוצים להשתמש בפאוץ’ במהלך המרוץ. נראה שזה בהחלט פתרון טוב יותר מאשר על כל מיני אלתורים מקובלים בדרך כלל כמו סיכות ביטחון וכו’ 

יתרונות וחסרונות 

יתרונות

  • נוחות, לאחר כמה ק”מ ממש לא מרגישים שהפאוץ’ איתנו. 
  • גומיות להחזיק את הבקבוקים במקומם שמאפשרות להוציא ולהחזיר את הבקבוקים בנוחות . 
  • חומר גמיש אלסטי, תפירה מרשת מנדפת, מתייבש במהירות ולא משאיר ריח לא טוב. 

חסרונות

  • לא ניתן להוציא לגמרי את הרצועה שמחזיקה את הפאוץ’ ולכן צריך ללבוש את הפאוץ’ כחצאית, שזה קצת מציק בבוקר שמתחילים את הריצה. 

לסיכום: השד לא נורא כל כך. 

לרצי כביש ובמיוחד בריצות טמפו יש תמיד חשש מכל תוספת על הגוף. לאחר מספר לא מועט של ק”מ וחלקם בקצבים יחסית מהירים, אני יכול להגיד שהפאוץ’ של דקטלון נותן פתרון לוגיסטי בצורה טובה ובאופן שלא יפריע ורק יעזור. הנוחות של הוצאה והחזרה של הבקבוקים ללא צורך אפילו להוריד את המבט לכיוון מטה, מאפשר לרץ להתרכז בעיקר ללא הורדת קצב. נראה שפאוץ’ זה יתאים במיוחד לרצים למרחקים קצת יותר ארוכים אשר מצפים לקצבים בינוניים ודורשים לוגיסטיקה נוחה להזנה ושמירת ציוד בסיסי. 

מאת: דגן לוינזון