הקורונה לא פסחה גם על טובי הרצים בעולם, וכל אחד נדרש לעשות את ההתאמות שלו. הנה כמה דוגמאות לשינויים שהם נדרשים לעשות במצב החדש, ככה שלא תרגישו רע יותר מדי שגם אתם נדרשים לעשות התאמות (כמו לנסוע ביום שבת לרוץ בתל אביב, איפה שלא חסר עומס…)

מאת: עדן מאירוביץ’

הצטרפו לערוץ ראנפאנל בטלגרם – פה בלינק זה

אליהוד קיפצוגה

אליהוד קיפצוגה נאלץ לעבור ממרכז הספורט שבקפטאגט לבית שלו באלדורט. הקבוצה שבה הוא מתאמן סגרה את הפעילות שלה וכרגע כל הרצים מתאמנים בצורה עצמאית ממקום מגוריהם. כרגע, קבוצת רצי המרתון החזקה בעולם שכוללת גם את מחזיק שיא העולם בחצי מרתון – Geoffrey Kamworor. 

הוירוס תופס את קיפצוג’ה בשלב האחרון שלו לקראת האימונים למרתון לונדון שבוטל כמו כל דבר אחר בעולם. על פי מקורות פנימיים בקבוצת האימונים שלו, הוא תכנן שוב לשבור את שיא העולם והתכוון לנסות לעבור את מחצית הדרך ב60:30 (כלומר לרדת מגבות ה02:01:00). כעת הוא נאלץ להתאמן בסביבת הבית שלו, דבר אשר אומר שהוא יאלץ להתאמן בגובה משמעותית נמוך ביחס לסביבה הרגילה שלו, איזור ה2,100 מטר באיזור הבית שלו לעומת גובה של עד כ-2,800 סביב מחנה האימונים. בהחלט הפרש משמעותי.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliud Kipchoge – EGH?? (@kipchogeeliud) on

קנניסה בקלה

באתיופיה ההגבלות מאוד דומות לקניה. אסור להתאמן בקבוצות ובמקומות מסויימים שעלולים ליצור התקהלות (לדוגמא, אצטדיונים) וכן, קנניסה בקלה נאלץ להתאמן בצורה עצמאית, ללא הקבוצה שאליה הצטרף לאחרונה. באתיופיה ישנם גם כבישים סגורים, דבר המקשה על הרצים להגיע למקומות אשר הם רגילים להאמן בהם ( לרוב, הרצים מתגוררים במקום אחד, אך לטובת אימונים וריצות הם יסעו למקומות שונים עם תנאי דרך טובים יותר או גובה נמוך יותר, כל זאת תלוי באימון). 

כרגע קנניסה בקלה הפסיק את האימונים לקראת המרתון, והוא מבצע רק ריצות קלות ליד הבית בבקרים, ו-crosstraining על בערב. עוד דבר שחשוב לציין, שבבעלותו של קנניסה בקלה באתיופיה יש מלון ומסעדה, ככה שנראה שהוא מרגיש את המשבר גם בצד הככלי שלו.

יש גם אחלה ניוזלטר:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מו פארה

מו היה באמצע מחנה אימונים באפריקה. אחרי שהתחיל להתאמן בקניה ועבר לאתיופיה על מנת להשיג את הקריטריון לאולימפיאדה במקצה ה10,000. כרגע הוא החליט לחזור חזרה לממלכה להיות לצד משפחתו ונראה שאת רוב האימונים שלו הוא מבצע על הליכון ביתי ומשתמש באפליקציית ה-ZWIFT. 

כרגע, למו אין את הקריטריון האולימפי להשתתפות במרחק ה10,000 מכיוון שהוא לא רץ עוד תחרות כזאת ובכלל הוא רק סיים להתאושש מפציעה של מספר שבועות שגרמה לו להפסיד את חצי מרתון לונדון. לונדון היתה אחת התחרויות האחרונות שעוד התקיימה לאחרונה באירופה. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sir Mo Farah?????? (@gomofarah) on

Geoffrey kamworor

השותף העיקרי של אליהוד קיפצוגה לאימונים, מחזיק שיא העולם בחצי מרתון, זוכה מרתון ניו יורק ו…עבר להתאמן בבית. על הליכון. הרצים הגדולים ביותר בעולם, ממש כמו פשוטי העם, החלו להצטייד בהליכונים כדי לאפשר לעצמם להמשיך להתאמן בכל רגע נתון ואולי, בעיקר כדי להרגיע את הנפש שלא משנה מה יקרה, האימונים לא יפסקו.

 

View this post on Instagram

 

Staying at home keeping safe and keeping fit!!

A post shared by Geoffrey Kamworor (@geoffreykamworor) on

Iten – home of champions

באיטן שבקניה המצב גם לא מזהיר. נכון לעכשיו, כל מתקני האימון (track) סגורים, ונאסר על אימונים בקבוצות. הדבר כמובן פוגע בכל תושבי הכפר, שכאמור כולם מתאמנים בקבוצות רבות משתתפים. בנוסף, חלק גדול מהכלכלה של המקום מבוסס על הרצים שמגיעים להתאמן במקום – מסעדות, מלונות, מאמנים מקומיים וכל דבר שקשור – סופגים מכה קשה. למי שחושב שהתקנות במקום הן לא רציניות, ניתן לראות בתמונה קבוצה של רצים שבחרו להתאמן ביחד ונשלחו לתא מעצר (!) ליום שלם בגלל שהתאמנו בקבוצה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RUN’IX (@run_ix) on

Jan frodeno

גם עולם התריאטלון והאיירון מן סובל מן המגפה. היא פוגשת את האתלטים בדיוק בהתחלה של עונת מירוצי האיירונמן שכמובן מבטלים. יאן פרודנו, מגדולי הספורטאים בתחום, החליט לעלות מודעות ולבצע איירונמן בבית שלו, תוך כדי שהוא מגייס כסף למען מלחמה בקורונה. אחריי 3.8 קילומטר שחייה בבריכה עם זרם נגדי, 180 ק”מ על טריינר ומרתון על הליכון, הצליח יאן לגייס מעל 200,000 אלף יורו למלחמה נגד הקורונה. את “המירוץ” אגב, הוא סיים בכ-8 שעות וחצי, תוך כדי שהוא מדבר עם צופים ואורחים שונים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jan Frodeno (@janfrodeno) on