כאשר אתה רץ למרחקים ארוכים כל פרט קטן בציוד שלך חשוב. כל דבר קטן שלא במקום מתחיל להציק אחרי זמן מה ויכול להפוך את חווית הריצה לבלתי נסבלת. אחד מהפריטים הללו ואולי מהחשובים שבהם זה הגרביים. גרבי ריצה לא טובים, שלא יושבים נכון על כף הרגל יהפכו את ריצת הנפח החביבה של סוף השבוע לסיוט.

דגן לוינזון יצא לבדוק את הגרביים של דקטלון מדגם RUN 900 תחת תת המותג KIPRUN וחזר עם חיוך. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

החשיבות של גרבי ריצה נוחים

לפני 5 שנים במרתון תל אביב בערך במחצית הדרך, ביציאה מנמל יפו חזרה לכיוון תל אביב, התחלתי להרגיש מטרד קטן באצבעות של כף רגל שמאל. הבנתי שזה כנראה קיפול קטן בגרב. כמובן שלא ייחסתי לזה חשיבות והמשכתי את הריצה כרגיל. כאשר הגעתי לקו הסיום והחלפתי בגדים ראיתי שכל כף רגל ימין שלי שלפוחית אחת גדולה. התברר שהקיפול הקטן הזה של הגרב שלא הייתה מונחת כמו שצריך, גרמה לשפשוף של העור ולשלפוחית גדולה בכף הרגל. סיפור לא נגמר כאן והפציעה גרמה לזה שלא יכולתי להתאמן כלל שלושה שבועות עד החלמה מלאה של כף הרגל. מאז אני שם יותר תשומת לב לגבי הגרביים שאני משתמש ובמיוחד בריצות נפח ארוכות.

גרבי ריצה דגם Kiprun run900 mid fine

לדקטלון יש שלושה מותגי משנה בתחום הריצה , KIPRUN הוא אחד מהם. זהו תת מותג של דקטלון למחלקת הריצה. מהותו לגרום לכל אחד להגיע לקו הסיום של המרוץ ובעצם להפוך אותו לקו ההתחלה של המרוץ הבא.  קהל היעד מכוון לאנשים הבוחרים לרוץ בשביל השגת מטרות עם מוטיבציה של תחרות. המוצרים של דקטלון לרצים מכוונים לתרום להנגשה של תחום הריצה באמצעות מוצרים ברמה טכנית טובה ביחס למחירם הנמוך. 

  • לינק למוצר באתר דקטלון 
  • מחיר: 38 ש”ח 
  • חומר: חוט פוליאמיד מפותל עם חוט פוליאמיד שני בציפוי PTEE.
  • תפירה: מתחת לבהונות 
  • צבעים: כחול, לבן וצהוב

שמאל ימין, שמאל ימין

יש האומרים שאין צורך בהבחנה בין צד ימין ושמאל, אך כאשר רצים למרחקים ארוכים יש חשיבות שהגרב תחזיק את הרגל ולא תזוז על מנת לא ליצור שלפוחיות. בגרביים הנ”ל המשווקות על ידי דקטלון יש הבחנה בין ימין ושמאל וזה מצויין על הגרב עם האות L / R בהתאמה. 

גרבי ריצה דקטלון

דבר חשוב נוסף הוא התפירה במיוחד באזור קצות האצבעות, מקום שיכול להוות בעיה במיוחד במקרה שזה מתנגש עם קצה הנעל.  לאחר זמן מה כאשר מתחילים להזיע, תפר שבולט מידי בא במגע עם קצה הנעל ויכול לגרום לאי נוחות. גם כאן הגרביים של דקטלון מראות יתרון כאשר התפר נמצא מתחת לקו האצבעות מצד אחד ומעל לקו האצבעות מחד ומתוך כך נותנות תחושה נעימה בקצות האצבעות ואין חשש של שפשוף באזור זה. 

החזקת הרגל 

לגרביים יש שני אזורי לחץ – במרכז כף הרגל על מנת להחזיק את הגרביים במקום על מנת שלא יחליקו מצד אחד ועל מנת שלא ליצור יותר מידי לחץ מצד שני. האזור השני פונה כלפי החלק העליון של כף הרגל.

האריגה בעקב, בבהונות ובאזורים הכרחיים עשויה חוט טכני כדי למנוע את הסכנה של הזעת יתר ופיתוח שלפוחיות. הרכיב הוא חוט פוליאמיד מפותל אשר גורם לזיעה להתנדף בקלות. למרות שאת המבחן עשיתי בתקופת החורף כשלא היה חם מדי, ניתן היה לחוש בצורה טובה כי הנידוף בגרביים הוא טוב. נראה שגם במידה והמבחן היה נעשה בחודשים חמים יותר לא הייתה בעיה של הזעת יתר.  יש לציין שלדעתי הגרביים קצת קצרות מידי מה שעלול לגרום להחלקה של הגרביים כלפי מטה במיוחד במידה ומזיעים. 

גרבי ריצה RUN 900

יתרונות וחסרונות

יתרונות

  • הבחנה בין ימין לשמאל
  • תפירה מתחת לקו האצבעות 
  • שני אזורי לחץ להחזקה טובה של הגרב
  • מחיר נמוך ומשתלם

חסרונות

  • רצוי שהגרב תהיה קצת יותר ארוכה לטובת החזקה טובה ומניעת תזוזה. 

לסיכום – עלות, תועלת

לקחתי את הגרביים לכמה ריצות וביליתי איתם קרוב ל100 ק”מ לאורך כמה שבועות. בעיקר בריצות בינוניות של בין 12 ק”מ ל-20 ק”מ, הגרביים מרגישות נוחות מאוד, מנדפות והכי חשוב, עושות את התפקיד שלהן – לתווך בין הרגל לנעל בצורה טובה. בזכות מחיר מצוין של 38 ש”ח בלבד זו קנייה טובה לכל רץ. 

מאת: דגן לוינזון