רבות דובר, סופר ומפורסם חשיבותם של נעלי ריצה מותאמות, אך כמה פעמים שמעתם על חשיבותם של הגרביים? אליסף בוק מנכ”ל עמותת הר לעמק– אולי המרוץ היחיד שמחלק גרביים לנרשמים אליו, מספר על הרקע להחלטה הזו:

מאת: אליסף בוק- מנכ”ל הר לעמק, M.ed  בחינוך גופני

יחסי הציבור של גרבי ריצה אינם טובים כמו של שאר הביגוד ובמיוחד בהשוואה ליחסי הציבור של הנעליים. דווקא בהתאמת גרביים טובים אנו יכולים לחסוך המון “כאב ראש” או רגליים ואפילו כאבי גב. במרוץ הר לעמק, במשך יותר מעשור נוהגים בעמותה לחלק למשתתפים מלבד חולצת ריצה טובה ואיכותית גם גרבי ריצה מצוינים. למה? 

התפקידים של גרבי הריצה 

בכף הרגל יש כ30 עצמות, מעל 30 מפרקים וכ100 שרירים, רצועות וגידים שכולם תומכים בעצמות, כולם צריכים לעבוד כמערכת אחת בתאום מושלם. אבל מעליהם- יש את האיבר הגדול בגוף, הוא העור. לגרב מספר תפקידים ביחס אליו: 

  1. דחיית הזיעה אל מחוץ לגרב ושמירה על כף הרגל נקייה והגיינית.
  2. שמירה מפני שפשופים ופציעות.
  3. מוריד את הסיכוי להתפתחות יבלות ושלפוחיות. 

גרבי ריצה

יש הטוענים שלגרבי הריצה, יש חשיבות לא רק של נוחות ומניעת שפשפות, שלפוחיות או שלל פציעות המתפתחות לזיהומים, אלא גם חשיבות אורתופדית להחזקת שרירי כפות הרגליים. אולי זו הטענה של היצרנים לכך שהם מסייעים לתמיכת הרגל כולה בעיקר באמצעות פיצ’ר “איסוף” או תמיכה בקשת. אבל מותר להחזיק בקצת סקפטיות בריאה לגבי הטענה הזו. 

בשל כל היתרונות הללו, מומלץ להקפיד על התאמה של גרבי ריצה איכותיות וטובות, לא להזניח את הנושא הנ”ל משום שזה יתרום רבות לתפקוד כף הרגל במהלך הריצה ובכך יסייע ליציבה, להיגיינה, לבריאות, לתחושה הטובה והנעימה ואף ימנע פציעות מיותרות. שלפוחית בריצה תגרום לכל הריצה שלנו להשתנות ומכאן הדרך למגוון השפעות שליליות נפתחת.  

גרבי ריצה עבים

גם השנה במרוץ “הר לעמק 2020” הרצים יקבלו בערכת הריצה שלהם גרבי ריצה איכותיות שישפרו את ההנאה, הספורטיביות ובריאות לרצי הר לעמק (לאתר הרישום).


לחצו פה לראנפאנל בטלגרם

שופינג באמזון

אספנו בשבילכם 3 אפשרויות שנראו לנו אטרקטיביות בAmazon לגרבי ריצה שישדרגו לכם את החוויה, לפחות עד שהערכה של “הר לעמק” תנחת אצלכם על השולחן. גרביים נוספות פה בלינק זה (גילוי נאות: אם תקנו מפה נקבל קצת עמלה מגוחכת מאמזון שתספיק לגרב אחת בערך ולכם זה יעלה אותו דבר).

סט גרבי ריצה של סוקוני

הצעה די מדהימה של כמה זוגות גרבי ריצה ב14 דולר בלבד (אנחנו מקווים, כך הבנו, אנא בדקו את האותיות הקטנות!), וכשהדולר חלש, מדובר בסדר גודל של מחיר זוג גרבי ריצה איכותי אחד בלבד בישראל… יש פה את כל הפיצ’רים המוכרים כמו תמיכה בקשת, בקרסול, עיצוב של הסתרה מלאה בנעל, ומותג מוכר ומנוסה בריצה!גרבי ריצה סוקוני

ההמלצה של אמזון לנשים

לאמזון יש את המוצרים האלה שהיא מקטלגת כ” Amazon’s choice” ואם אמזון עצמה רצה עם הגרביים האלה ובחרה בהן, אז הן בטח טובות, לא? (צוחקים…). מה שבטוח הן צבעוניות ועולות כ 15 דולר. יש פה את כל ההבטחות הרגילות לגבי גרביים – תמיכה בקשת, נידוף, וכו’ וכו’… גרבי ריצה של Features

המותג שרבים מכירים בישראל, נמכר באמזון בדגם הבא, בסכום של 17 דולר בערך זה לא זול. שוב כל הפיצ’רים הרגילים גם בפיצ’רס שמתהדרים גם באחריות לכל החיים (לא היינו בונים על זה, אבל לפחות יש כוונה). יש לה אזורי קומפרשן, בליטה מאחור לתפיסה ומשיכה, אזור נחיתה “סופג”, נדוף מקסימלי. 


גרבי ריצה פיצ'רס

 


תוכנית האימון האישי של RUNPANEL לריצה: רוצים לשפר בצורה דרמטית את המהירות שלכם? לקבל תמיכה מקצועית כדי לא לעשות טעויות? לחצו פה למידע על התוכנית האישית