מרימים יותר? ברכיות באות לעזרת הברכיים שלכם בעומסים הגדולים. קיבלנו סט ברכיות של Russian Turbine והצבנו אותן על הברכיים של אבירם גרטי כדי לשמוע – איך הן? 

מאת: אבירם גרטי 

מה הן הברכיות ולמה צריך אותן?

קודם כל חשוב לזכור: אלה לא הברכיות שמרימות משקל כבד – השרירים מרימים משקל כבד! השימוש העיקרי והחשוב לדעתי בברכיות הוא ביצירת מודעות – להזכיר לגוף שהעומס על הברך בתרגילים אלו גדול. זה מעלה אצלנו את המודעות לכך שצריך לזכור להפעיל את השרירים סביב הברך כדי שהם ישאו בעומס ולא היא. חוץ מזה ברכיות מסייעות לשמור על האזור חמים שלא יתקרר בין סטים ולתפוס את כל האזור יציב.

חברת Russian Turbine Israel מתמחה במתן פתרונות לציוד משלים וציוד תומך לכלל מקצועות ותחומי הכח בעולם הספורט והכושר הגופני. אנו נותנים שירות ללקוחות עסקיים, בעלי מועדוני כושר, חנויות לציוד ואביזרי כושר, מועדוני קרוספיט ולקוחות פרטיים.

Russian Turbine מתמחה בציוד מקצועי ברמה הגבוהה ביותר בעולם, אשר נמצא בשימוש על ידי הספורטאים המובילים בתחום כגון ניקול רובנוביץ’, ליאת אברהמי, רשף גולד ועוד… 

מחיר הברכיות של Russian Turbine הוא 300 ש”ח, ניתן לרכוש כאן.

מבחן חדש מהשקית

אני אוהב שמוצר צריכה הוא כזה אפשר להוציא מהשקית וישר להשתמש, בלי לכבס, בלי להשרות, בלי הכנות ובלי שטויות. הוצאתי, צילמתי, לבשתי ע”פ הוראות היצרן ויאללה, לעבודה. האמת, קלי קלות. בהתחלה המוצר הרגיש קצת נוקשה, אבל בתוך כמה שניות ואחרי כמה סקוואטים, התיישב סבבה. הדבר היחיד שהציק, וזאת הצעה לכל היצרנים: התווית, בבקשה לתפור אותה בחוץ… שלפתי את התווית החוצה, וואלה (במבטא צרפתי) ברכיות האימון מוכנות לעבודה.

מבחן הנראות/יופי

עברתי כמה ברכיות בחיי, רובן או חד-גוניות או בעיצוב צבאי של צבעי הסוואה בנאלי. הברכיות של Russian Turbine מתבלטות לטובה ומגיעות בכל מיני דוגמאות מגניבות. שלי הגיעה עם ציור גולגלות אפי ויש עוד ציורי קומיקס, צבעים אחידים עם מסגרת צבעונית וגם צבעי הסוואה אבל עם טוויסט מגניב.

איך ללבוש את הברכיות נכון

אם תנסו לשים את הברכיות באופן אינסטינקטיבי – טעיתם וזה נכון לגבי כל הברכיות. השלבים הנכונים ללבישת ברכיות:

  1. הפוך את הברכיות – גם החוצה-פנימה וגם למטה-למעלה. ז”א הציור יהיה בפנים והחלק הצר קרוב יותר לברך.
  2. מקם את השפה הכי קרובה לברך כ 5 ס”מ מתחת לברך
  3. משוך במכה אחת את השפה הרחוקה מהברך וע”י זה הברכית תתהפך, הציור יתגלה במלוא הדרו והשפה הרחוקה תתמקם בצורה מושלמת מעל הברך. רצוי ללוות את השלב בקולות מוזרים וחזקים כדי שכולם יבחינו בברכיות המגניבות שלך.

מבחן הסקוואט

מה בעצם צריך לדעת כשקונים ברכיות? הרי עיקר העבודה הוא בסקוואטים, שם רוב האנשים שמים ברכיות, שם הרוב מאמינים שהברכיות עוזרות להם. לאו דווקא סקוואט כבד, יכול להיות כל מיני וריאציות: כדור כח לקיר (wall ball), כמות גדולה של סקוואטים עם משקל גוף, ט׳ראסטרים, בוקס ג׳אמפס, הנפות אולימפיות למיניהן, סומו סקוואט, סינגל לג סקוואט (או פיסטול בעגה המקצועית) תרגילי משקוליות יד אשר מצריכות תנועת סקוואט (כמו דאמבל סקוואט סנאץ׳) ותרגילי קטלבל למיניהם. 

אז עברתי בערך על כל הרשימה (תוך כדי אימונים, כן?) ובדקתי האם נוח לבצע את התרגיל עם הברכיות, האם הן זזות תוך כדי התרגיל, האם הברכיות מגבילות את טווח התנועה שלי בתרגיל והאם הן עשו את העבודה, ז״א האם אזור הברך נשאר חם והאם הוא קיבל תמיכה טובה.

התרשמתי מאוד מהברכיות: הכי חשוב שהן לא זזו תוך כדי ביצוע התרגילים כמו שקרה לי עם ברכיות אחרות. לא היה צריך תוך כדי האימון להרים אותם או להחזיר למקום. גם למי שיש טווח תנועה וגמישות לא רעים, הטווח לא נפגע והגעתי לטווח תנועה מלא בלי בעיה. מבחינת שמירה על חום מול נידוף, הזיעה נודפה החוצה ועדיין האזור נשמר חם. 

מבחן המכרעים (כולל נגיעה עם הברך ברצפה)

מבחן הלאנג׳ די קרוב למבחן הסקוואט, ההבדל הוא שבביצוע מכרע (לאנג׳) ישנו זעזוע כאשר הברך פוגעת ברצפה. כאן בדקתי האם היתה תמיכה טובה והאם הזעזוע בעקבות הפגיעה ברצפה נספג על ידי הברכיות ולא הועבר לברך.

וניגש לתוצאות- מכרעים בהליכה, מכרעים סטטיים, מכרעים דינאמיים קדימה ואחורה, עם משקל, בלי משקל ואפילו בולגרי… מבחינת תמיכה היה מעולה, וגם תוך כדי הזעה הברכיות לא זזו והשאירו הכל במקום. מבחינת שמירה על חום מול נידוף, כמו בסקוואט, הזיעה נודפה והאזור נשמר חם.

מבחן השטיפה (כביסה)

עפ”י היצרן, הברכיות עשויות מ Neoprene שהוא פולימר ולכן כל תהליך של כביסה, השרייה במים חמים או חשיפה לשמש גורם לשינוי במבנה החומר ואפשר לזרוק את הברכיות לפח. אי לכך ובהתאם לזאת, הדרך הכי נכונה לשטיפת הברכיות היא ע”י השרייה במים פושרים מהולים במעט מרכך כביסה במשך כחצי שעה. מרכך הכביסה מוסיף ריח טוב ועוזר בריכוך המים הקשים. לאחר מכן, סחיטה ביד בצורה עדינה ותלייה באוויר, בצל. במהלך המבחן ביצעתי שטיפה לפי ההוראות כמה פעמים, תהליך קצר וקל הברכיות הריחו טוב והיו נקיות.

מבחן הריצה

אמנם לא נהוג לרוץ עם ברכיות, אבל אני אוהב לבחון את זה עד הקצה…  הרי תוך כדי אימון קשה אתה לא באמת זוכר שיש לך ברכיות/אין לך כח להתכופף ולמשוך. אז היו כמה ריצות 400 באימון, זרמתי…  האמת, לא הפריע. ברגע שנכנסתי לאימון עם ריצה קצת יותר ארוכה, הרגשתי את הברכיות שהן כאילו תופסות את שריר התאומים (או בשמו הנכון – שריר הסובך, גסטרוקנמיוס) ומקשות עליו את הפעולה. אוקיי, ריצות קצרות כן, ריצות ארוכות לא.

מבחן השימוש הרצוף

טוב, למבחן הזה היה צריך הרבה איפוק…  ממש התאפקתי לא לשטוף את הברכיות! שבועיים של 5-6 אימונים בשבוע, כל אימון עם הברכיות לאורך כל האימון. הברכיות סה״כ קיבלו אוורור בפינת הציוד שלי, או כמו שאני אוהב לקרוא לה – ״הפינה המוסתרת שאשתי לא תכעס״. 

בניגוד למוצרים אחרים שבדקתי בעבר בהם הברכיות איבדו מהגמישות והתמיכה, והחלו להחליק- הפעם לא הרגשתי ירידה בתמיכה, הברכיות לא החליקו מהברך ולא הייתי צריך להרים אותן כל כמה זמן והרגשתי אותו הדבר כמו בשימוש חדש.

מבחן הנהיגה 

או כמו שאני קורא לו – מבחן השכחתי להוריד את הברכיות אחרי האימון כי הייתי גמור ונהגתי ככה הביתה. חוץ מקצת רטוב על הכסא ברכב, לא הרגשתי ששכחתי להוריד את הברכיות ולא הפריע לי לנהוג. 

ברכיות קרוסר של Russian Turbine – סיכום

הברכיים שלנו עובדות תחת עומסים רבים במהלך האימונים, הן גם חוות זעזועים מכל הכיוונים וצריכות השגחה ותזכורת לגוף שהן עובדות קשה. כדי לקבל את ההשגחה שהן צריכות צריך מוצר שיודע לשמור על אזור הברכיים חם ומסייע לנו בפעולה. מבחינת העומסים, השרירים שלנו צריכים לקחת את העומסים מהברכיים והברכיות מזכירות לנו את זה.

הברכיות נותנות את המענה לבעיות בצורה מדויקת. הן עבות ותומכות, אך עדיין אינן מפריעות לטווח התנועה של המתאמן. נידוף הזיעה המעולה עוזר לשמור על אזור הברכיים חמים ומונע תזוזה של הברכיות.

הברכיות של Russian Turbine נבדקו בשלל תרגילים המבוצעים בחדר הכושר, מועדון הקרוספיט, בסטודיו, בחוץ או בבית ונתנו לי את הביטחון לבצע את התרגילים ללא התעסקות מיותרת או חשש מפני זעזועים.

אהבתם? קבלו אותנו במייל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

צילם וכתב: אבירם גרטי

אחרי שרכב על אופני הרים, ניסה אופני טריאל (Trial), הוקי (על רולר בליידס), ריצות בינוניות וארוכות (עד 10 ק”מ), יוגה ובין לבין גם חדר כושר לסירוגין, בשנים האחרונות אבירם גרטי חזק בקרוספיט!