קיבלנו למבחן את סט ביגוד הריצה הקליל והמנדף של סלומון שהפתיע את הבוחן: בניגוד לאפיל השטח המסוקס של המותג, זה מרגיש כמו ביגוד שעוצב לריצת כביש ויכול להתאים לחלוטין לריצה מפתח חנות המותג בנמל ת”א לבית קפה תואם על הטיילת הקרובה.

הם חיכו לי בתחילת החורף, מכנסי הריצה וחולצות הריצה הדקיקים ומנדפים האלה. התפלאתי לראות סוג כזה של ציוד בעונה הזו. זו לא היתה ההפתעה היחידה, גם אופי החולצה והמכנסיים שבחנתי הם לא מה שציפיתי לו מסלומון (מותג שטח מוביל) – כי הם הרבה יותר כבישוניים ממה שציפיתי. סלומון קרוס 5 וקרוס ראן SS טי במבחן.

הצטרפו לקב’ הווצאפ השקטה של ראנפאנל:
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

סט לריצה של סלומון (Salomon) – תעודת זהות

 • דגם המכנסיים:  Cross 5″, דגם החולצה: Cross Run SS Tee
 • זמן ייבוש – מהיר (בין רגיל למאוד מהיר) – עם בד בטכנולוגית AdvancedSkin ActiveDry
 • רמת אימונים – חולצה למתקדמים (בין מתחילים למקצועי) ומכנסיים מתקדמים ומקצועי. 
 • גזרת לבוש – רגילה / Active Fit (לעומת אופציות אחרות: ישרה, צמודה, או משוחררת)
 • רמת נידוף – גבוהה (לעומת רגילה ובינונית)
 • משקל חולצה – 82 גרם, משקל מכנסיים – 96 גרם 
 • מחיר וקישור לקנייה:

סלומון (Salomon)

וייב של שטח מול וייב של כביש

וייב זה חשוב. זה מקרין על כל החוויה של הריצה. בגדול המכנסיים שלי מתחלקים לשני סוגים עיקריים: 

 1. וייב של שטח – בד”כ עבים וחמים יותר ממכנסי הכביש, עם טייץ אמיתי מלא למטה (לא רשת בגזרת תחתונים) שמגיע כמעט עד הברך. יש בהם כל מיני פיצ’רים כמו כיסים מאחור עם רוכסנים, בצד לג’ל ואפילו אחד עם רשת קדמית לטלפון. הם כבדים אבל מגנים ומנחמים. כמו נזיד חורפי טעים כבד ומלטף. אפשר לדמיין איתם את האח בוער, עם מוזיקת ג’ז עדינה של צימר עץ באלפים. 
 2. וייב של כבישון אופנתי מודרני – ללא ספק סט מכנסי סלומון קרוס 5 נכנסים לקטגוריה הזו: הם לא מועמסים בכל הפיצ’רים שאפשר – כדי לחסוך משקל ולשמור על תחרותיות. נושבת מהם רוח מינימליסטית מודרנית, גזרה ישרה יחסית. ענייניות טכנית אפקטיבית וקולית לאללה. בחולצות זה קצת פחות מובהק אצלי- חולצה תמיד צריכה להיות דקיקה, מנדפת, לא מורגשת וקלילה – ודומה שזו של סלומון מספקת את זה.

סלומון (Salomon)

להרגיע בצבעים הפעם

הלכתי הפעם על צבעים מתונים, שחור ואפור. אני זורם ומקבל גם צבעים רעשניים יותר לפעמים. אולי זה עניין של תקופה ואווירה, אבל עכשיו מתאימים לי הצבעים השקטים. הביגוד מרגיש מאוד מתאים לכבישונים ואפילו לרצי מסילות הריצה- הלוגואים של סלומון משדרים סטייל נהדר ואיכותי, גם בחדר הכושר.

סלומון (Salomon)

הסיפור של הצבע אינו חסר משמעות: צבעים חזקים ובולטים מסייעים לראות אתכם כשאתם רצים בכביש, ולאתר אתכם אם יצאתם לבד לשטח וקרה משהו, כך שיש גם לכאלה בגדים מקום בארון המומלץ לרץ. מצד שני לצבעים השקטים יש את המקום שלהם ברב שימושיות: למשל חולצות ריצה מאוד שקטות ואחידות בצבען משמשות אותי לא פעם בצורה בלעדית לטיולים לחו”ל- והן הופכות להיות רב שימושיות ליום שלם. הן קלות יותר במזוודה, ולא צריך להביא הרבה מהן כי הכביסה מאוד קלה, הן מאווררות ופחות סופגות ריח וזיעה, ומתייבשות במלון ביום אחד.

בחולצת הסלומון הזו יש אלמנט אחד עיקרי בולט והוא פס התפר שחוצה את החלק התחתון שלה לרוחבה, ופס אלכסוני בכתפיים. בהתחלה חשבתי על זה כאלמנט עיצובי בעיקר, ללא חשיבות טכנית, אולם גיליתי שיש לו השפעה: הוא מוסיף מעט משקל לעומת בד חלק עד למטה וזה מושך קצת למטה. אני לא סגור לגמרי האם זה חסרון או יתרון. 

סלומון (Salomon)

גזרה צרה עדכנית 

גם החולצה וגם המכנסיים התיישבו עלי ממש מעולה. הגזרה שלי צרה יחסית והלכתי על מידה קטנה כשבד”כ אני מתלבט בין סמול למדיום. זה מרגיש נהדר וצמוד בדיוק במידה הנכונה- זו שמציגה את אחוזי השומן הנכונים אבל אינה מגבילה בתנועה. הסתייגות קטנה לגבי הצווארון בחולצה, שמעט מתרומם בצוואר מאחור אם כי יתכן שזה עניין של מפגש בין מבנה הגוף והצוואר שלי לחולצה ולאו דווקא ישתחזר אצלכם. מעט הופתעתי מאורך ה 5 אינץ’, שבמציאות היה קצר יחסית, וחשף את שרירי הארבע ראשי שלי במרכזם. אחרי שנים של רכיבת אופניים בעוונותי, לא חסר לי שריר שם, אבל אם הרגליים שלכם אינן שריריות- יתכן שתעדיפו את הז’אנר ההוא של השטח עם טייטס אמיתי שמגיע קרוב יותר לברכיים ומכנס מעט יותר ארוך.

סלומון (Salomon)

הגומי במותניים 

הגומי שיש לו כיווצ’וצ’ים כאלה שהמגע שלהם עם הגוף משאיר קצת סימנים הוא משהו שאני משתדל להימנע ממנו – במכנסיים ברמה גבוהה נדרשים לספק נקודות מגע נעימות וחלקות. סלומון עושים את זה מצוין כך שבפנים רק החלק החלק של הגומי נמצא במגע עם הגוף ומתחתיו זה כבר התחתון הפנימי. הכיווצ’וצ’ים שרואים בתמונה נראים רק מבחוץ. אם המידה והגזרה שלהם מתאימה לכם לא תצטרכו לקשור חזק את השרוך. הגומי הוא אחד החלקים המאתגרים מכנסיים רבים ופה הלכו על פס צר יחסית. אגב, האזור הזה לא פעם הוא חלק כבד יחסית מהמוצר, וניכר שהמטרה פה היתה לחסוך קצת במשקל, מבלי לשלם בחוסר נוחות. הצליח להם- הוא יושב נכון ונוח, מרגיש איכותי ומצד שני לא משתלט על המכנס ומכביד עליו. 

סלומון (Salomon)

הכיס של סלומון (Salomon)

יש רק אחד כזה עם רוכסן מאחור באמצע. אני לא חובב כיסים מאחור ומעדיף כיסי צד. מאחור קשה יותר להגיע אל הכיס, וגם אי אפשר לעשות אימוני כפיפות בטן כמו בנאדם עם הרוכסן קצת תקוע לך שם. אבל הרוכסן פה מינימליסטי מאוד (זה טוב!) והכיס קטנטן. מספיק רק למפתח אחרי ששחררתם אותו מהצרור. (רק אוודא- אתם לא לוקחים איתכם את כל הצרור, נכון? זו עבירת משמעת. לא מוסיפים אפילו גרם אחד מיותר למכנסים, ולא רשרושים. סלומון התאמצו כל כך לגרום להם להיות בלתי מורגשים עם 82 גרם של בד בלבד אז נכבד את זה…). 

מכנסי ריצה

רשת התחתונים הפנימית של סלומון (Salomon)

התחתונים כאמור מרשת ולא טייטס בד פנימי – שוב כמתחייב מהוייב הקליל והמאוד מאוורר של המוצר. זה תמיד חלק בעייתי הסיפור הזה. הסיכוי שתהייה התאמה ואחיזה ראויה שם הוא קטן וזה משאיר אותנו בהתלבטות- לצאת עם תחתונים או להסתפק ברשת? היצרנים חייבים ללכת על מכנה משותף רחב יחסית, אז קשה לבוא בתלונות על העדר התאמה מושלמת לרמת מניעת התנועה הנדרשת באזור החלציים. פה המידה הקטנה שלקחתי מסייעת לשמר את העניינים באחיזה הראויה אם כי – היא די חופשית יחסית לתחתונים.

סלומון (Salomon)

מחזירי אור והיבטים נוספים

התפרים ופסי החיבור במכנסיים של סלומון (Salomon) שטוחים ואינם מורגשים כמעט, אם כי אין פה חיתוכי לייזר ללא חוטים שרואים בביגוד יקר יותר. פתח הצווארון בחולצה הוא מעט קטן וצמוד, לא הרגשתי אותו בכלל, אבל אם אתם רגישים בעור ובתחושה לצווארון קרוב שימו לב לזה. מחזירי האור מינימליסטיים אך מפוזרים במקומות אסטרטגיים – הלוגואים מחזירי אור ויש עוד פסים עדינים ולא מוגזמים שלא הייתי בונה עליהם בתור דוגמנים לתשדירי הבטיחות לדרכים עם השיר של פעם: “שים פס שמחזיר את האור, מלפנים וגם מאחור”. מעל לכיס המכנסיים יש לולאת תלייה, שזה דבר קטן אך מאוד שימושי ונוח כשאתם מכבסים ביד ותולים לייבוש.

סלומון (Salomon)

סיכום של סלומון (Salomon)

בסוף צריך שביגוד יהיה נעים על הגוף, ישב טוב ויהיה מחמיא. הוא צריך לנדף זיעה בקלות ולהיות נוח לריצה ולאימונים. הסט הזה של סלומון (Salomon) לגמרי מספק את כל סימוני ה V בצ’ק ליסט של ספורטאי עם דרישות גבוהות מהביגוד שלו. התיאור של סלומון עצמה מאוד מדויק – המכנסים מרגישים מהמוצרים היותר תחרותיים שיש, קלים, לא מגבילים בתנועה ובקצה התחרותי. לגמרי מכנסיים שתרצו עליכם בתחרות לשבירת השיא הקרוב שלכם בעוד שהחולצה הרגישה טאקט אחד למטה לעומת המכנסים מבחינת רמת התחרותיות והקלילות שלה, אבל הי עדיין ברמות העליונות. שניהם בעלי וייב כבישוני מהיר, קליל ומינימליסטי. אני אוהב לרוץ ולהיראות איתו, ואם היד נמשכת אליו לבחירתו מול כל האלטרנטיבות בארון, סימן שיש פה הצלחה. ויש.

יתרונות 

 • עיצוב מצוין ומעודן
 • משקל קליל
 • אוורור וקייציות מורגשים
 • נידוף וייבוש מהירים
 • גזרה צמודה אך תנועה חופשית 
 • בדים נעימים על הגוף 
 • לוגואים במספר וגודל מדויקים 

חסרונות

 • גזרה די הדוקה (מתאים לרזים בעיקר)
 • 5 אינץ’ אבל מרגיש קצר על הירך 
 • מינימליזם וקלילות הם גם חסרון- אין מקומות לג’ל

מאת: גיא חלמיש

הצטרפו לניוזלטר – פעם בשבוע בלבד עם תכנים מעולים מהפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים