חברת Saucony ממשיכה את קו ביגוד הריצה מחומרים ממוחזרים. הטמפרטורות והלחות תופסות את מקומם, הקיץ הישראלי מתחיל בכל הכוח ואין סביבה מאתגרת מזו למבחן ביגוד. הפעם במבחן, סט טייץ וגופיית ריצה לנשים: 

אבל קודם חידה: יודעים מה מקור הלוגו של סאקוני? התשובה בסוף הכתבה.

טייץ ריצה- Pinnacle 8″ Tight Short 

במבחן הפעם הפינקל – טייץ באורך “8 בגזרה גבוהה בצבע שחור מבריק. הוא חלק מקולקציה חדשה שבה 80 אחוז מהרכב הבד עשוי מפוליאסטר ממוחזר. 20 האחוז הנותרים עשויים ספנדקס. ניקובי לייזר למטרת אוורור מעטרים את המכנס מהחלק האחורי דרך צידי המכנס ועד לחזית. בצד הימני יש לוגו של סאקוני שגם מחזיר אור.

בחלק האחורי של המכנס ישנם תיפורי הדגשה של הישבן. בחגורה העליונה 3 נקודות מחזירות אור.

למכנס 2 כיסים צדדים נוחים, גדולים להכיל טלפון סלולרי, מפתחות או ג׳ל. מידת הטייץ שניסיתי היא S.

הצטרפו לקבוצה השקטה של בייקפאנל בווטסאפ:
הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

הטייץ בריצה

לרוב אני בוחרת טייץ ריצה קצר באורך “5. את הטייץ של סקוני בחרתי בגלל הצבע השחור המבריק שלו, למרות שהוא ארוך יותר. דווקא בגלל שאני רגילה לטייץ קצר יותר החלטתי לבדוק את האורך הזה, כדי לגוון, להתנסות, וכי הוא נראה טוב מאוד ונוח על הגוף. 

בסיומת המכנס יש פס עצירה שמונע ממנו לעלות למעלה בזמן האימון. הגזרה גבוהה והדוקה עם בד כפול באיזור הבטן. הכיסים הצדדיים פשוט מעולים: הסלולרי שלי נכנס אליו בקלות. בנוסף, בחגורה המקיפה את המותן ישנו כיס נוסף נסתר. 

הרגשתי מאוד “אסופה” בטייץ עם גזרה גבוהה. הוא עטף היטב את הירכיים בזכות פס הסיום המהודק ולא הרגשתי שום חיכוך. בד הטייץ איכותי מאוד. גם את הסלולרי לא הרגשתי בזמן הריצה. הוא ישב בנוח בכיס הצדדי.בגדי

גופיית ריצה- Pinnacle Tank  

ההחלטה על הפריטים במבחן היתה אינטואיטיבית לחלוטין. נדלקתי על צבע הגופיה הנבחרת, אך לבד שלה היתה תחושה אחרת מהרגיל בגלל העדר מרכיב הספנדקס שמוסיף גמישות לבדים. חששתי מכך, אבל המוכרן הרגיע אותי ואמר שזו גופייה מעולה לריצה בקיץ הישראלי. זו היתה סיבה מצויינת להעמיד אותה למבחן ולברר האם גופיה פחות אלסטית יכולה להתאים? המידה שנבחרה לגופיה היא S. 

הגופייה עשויה מפוליאסטר ממוחזר. היא מעוצבת כך שהיא רפויה על הגוף ומתוכננת לא להיצמד. תפרי חתכי הצוואר ותפרי חורי הזרוע מהודקים כדי להפחית נקודות שפשוף. יש עליה לוגו די גדול שהוא מחזיר אור בחזית ומאחור יש שלוש נקודות מחזירות אור. ישנם ניקובי לייזר בחזית הגופיה וגם מאחור למטרות אוורור. גופיית הריצה הוגדרה על ידי סאקוני כ״שותפה המושלמת לתחרויות״- לא צמודה לגוף. עם הבטחה שתתייבש מאוד מהר, תגרום לריצה שלכם להיות בלתי מורגשת ותעמוד בקצב שלכם.

הגופייה בריצה

רצתי עם הסט עם בואו הרשמי של הקיץ. הריצות הראשונות היו בבקרים המוקדמים שלא היו מאוד חמים, סביב 24\25 מעלות.

הייתי מאוד אמביוולנטית לגבי הגופיה. חששתי, שבכל פעם שאכבס אותה, היא תתקמט והיא אכן לא אכזבה, יצאה מקומטת. כשתליתי אותה לייבוש בצורה ישרה לאחר ניעור, אפשר לומר שהתיישרה חלקית. הגופייה זקוקה לקיפול מסודר ויישור ואז היא חזרה לעצמה לחלוטין. מבחינת הריצה, שיחקה אותה הגברת. לא מורגשת בכלל! מתייבשת בשניה ורבע, שום שפשוף, או חוסר נוחות. מבחינתי הפתעה גדולה.

גם בגל החום האחרון בטמפרטורות בוקר ואחוזי לחות גבוהים סביב 27/28 מעלות, הביגוד עמד איתן במשימה כשהוא נאלץ לעבור כביסות מרובות.

מחיר המוצר בחנויות סאקוני (אזל מהמלאי באתר בעת פרסום הכתבה): 259 ₪.בגדי ריצה

לסיכום

אני לא מחדשת את קולקציית בגדי ריצה באופן תדיר, נאמנה למותגי הריצה שהוכיחו את עצמם בלא מעט שימושים ושנים. פחות אוהבת הרפתקאות עם ביגוד שעלול לבאס לי אימון בגלל גזרה לא מחמיאה, שפשוף או חוסר נוחות. זו פעם ראשונה, שאני רצה עם ביגוד של Saucony והיה לי תענוג גדול, נעים ונוח. 

אה, והתשובה לחידה מעלה: כן, המותג החל את דרכו בכפר קוצטאון, פנסילבניה ארה”ב. Saucony קרוייה על שמו של נחל קטן בכפר שסביבו שלושה סלעים. כיום הסלעים מסמלים שלושה עקרונות בחזון החברה: ביצועים טובים, בריאות טובה וקהילה טובה.

כל שנותר לומר, אמן.

מאת: ורדי בכור
צילם: עופר עברי 

רוצות לקבל מאיתנו עוד כתבות ריצה? הצטרפו לדיוור השבועי: 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים