קיבלנו למבחן את Sonic 5 נעל ריצה חדשה במשפחת HOVR של אנדר ארמור. מבחינת אופנה ומראה אנדר ארמור כבר קיבלו ציון גבוה, האם גם הביצועים בהתאם?

אנדר ארמור – אמריקה בשיאה

אנדר ארמור (Under Armour, ובקיצור: UA), היא חברה אמריקאית שמייצרת ביגוד ספורט מתקדם בעל טכנולוגיות ייחודיות. מאז 2006 היא לא משאירה גם את תחום ההנעלה בצד. כוכב ה NBA סטף קרי נמנה על ספורטאי החסות שלה. במשך השנים החברה הציגה חידושים טכנולוגים מעניינים כולל בתחום הלבוש החכם שכולל חישנים דיגיטלים.

אפס כוח כבידה ומקסימום החזר אנרגיה

ה Sonic 5 נועדה לשלב שיכוך עם מהירות. כלומר לאפשר בזמן ריצה להנות מרכות, אבל במקביל לאפשר תגובתיות מספקת לרצים שמעוניינים להרים את קצב הריצה. אנדר ארמור ממשיכה לעשות שימוש בטכנולוגית HOVR שמטרתה על פי החברה היא לייצר תחושת “אפס כוח כבידה ומקסימום החזר אנרגיה”. משקל הנעל על פי נתוני היצרן נמוך מ 300 גרם. זה בהחלט שיפור לעומת ה Mega 2 Clone המקסימליסטית שנבדקה פה בשנה שעברה, יש לקוות שמגמת ה”דיאטה” תמשיך ככל שהטכנולוגיה תשתפר.  

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מפרט הנעל על פי נתוני יצרן

 • ייעוד: נעל ריצה ניטרלית, בעלת שיכוך בינוני לריצות קצרות עד בינוניות.
 • דרופ: 8 מ”מ
 • משקל: גברים 9: 280 גרם / נשים 7: 253 גרם 
 • טכנולוגיות עיקריות 
  • סולית גומי משלובת קרבון באזור העקב והאצבעות שנועדו לשפר עמידות ואחיזת קרקע.
  • מיצב עקב TPU שנועד לאפשר נעילה ויציבות של החלק האחורי
  • חישן המתחבר לאפליקציית MapMyRun כדי לשדר נתוני ריצה
 • מחיר:  650 ש״ח בגרסת גברים, 599 ש״ח בגרסת נשים. (לפני הנחות) 
 • באתר היבואן

נעלי ריצה

מראה ועיצוב: בולט וחדשני

גם ה Sonic 5 ממשיכה את הקו החדשני והאופנתי של אנדר ארמור. מבחן הסביבה עבר בצורה נהדרת, שילוב הצבעים יחד עם הלוגו הגדול משני צידי העקב מושכים תשומת לב. יותר מפעם אחת זכיתי למחמאות מחברי לריצה ולחדר הכושר. הפעם בחרתי נעל בצבעים פחות סולידיים, שמאד מצא חן בעיני. יש כמובן דגמים עם שילוב צבעים רגוע יותר. בכל מקרה מדובר בנעל עם מראה בולט.

התאמה ראשונית לרגל 

על פי הניסיון הקודם עם נעלי הריצה של אנדר ארמור ידעתי שהמידה הרגילה שלי תרגיש מעט צפופה ולכן מראש בחרתי מידה אחת מעל. בדיקה עם נציגת השירות האדיבה בחנות אישרה שגם ב Sonic 5 עדיף לבחור מידה אחת מעל המידה הקבועה. התחושה בנעילה הראשונה הייתה טובה, החלק העליון הרגיש מרופד ונעים. החלק הקדמי אפשר מרווח אצבעות נדיב, להערכתי הדגם יתאים גם לבעלי רגל רחבה. לשון הנעל מרופדת וקלה לקיבוע במרכז. מערכת הקשירה פשוטה ויעילה. 5 חורים בכל צד בהם משתלבים שרוכים עגולים ובשרניים בדיוק כפי שאני מעדיף בנעלי ריצה. משיכה קלה והנעל מתהדקת סביב הרגל. יחד עם מערכת ייצוב העקב ה TPU, הקרסול ננעל היטב, הרגל עטופה היטב והכל מוכן לצאת לדרך. 

HOVRSonic 5 חווית הריצה 

יצאתי עם ה Sonic 5 לריצות של 8 עד 10 ק”מ על משטחים קשים בדיוק על פי הייעוד במפרט היצרן. בפעמים הראשונות פחות אהבתי את תחושת המגע עם הקרקע. הסוליה הרגישה קשיחה מדי והיה חסר לי החזר האנרגיה מהקרקע שטכנולוגיית ה HOVR אמורה לספק. החלק החיובי היה שהחלק העליון הרגיש נוח, הבד שעוטף את הרגל מרופד בדיוק במידה הנכונה. קדמת הנעל הרחבה הקנתה יציבות עם אפשרות לפרוס את האצבעות ללא נקודות חיכוך. 

אנדר ארמור Sonic 5

סוליית הגומי הצליחה לשמור על אחיזת קרקע משובחת גם במהלך ריצה במזג אוויר גשום. החלטתי לאפשר לנעל “להפתח” בהדרגה והמשכתי איתה גם לפעילויות היום יום במשרד ובחדר הכושר. לאחר מספר ימים הרגשת הקשיחות אכן התמתנה והמגע עם הקרקע הפך ליותר מפנק. גם בריצות הבאות הורגש השיפור, ה Sonic 5 הפכה ליותר קפיצית ואפשרה להגביר את קצב הריצה. לא זכורה לי אישית חוויה דומה בשנים האחרונות, אני בדרך כלל יכול לפסוק לגבי התאמה של נעל ריצה אחרי ריצה בודדת. הפעם הרומן דרש לתת צ’אנס לפגישה שניה ואפילו שלישית. 

ריצה בפארק

נעל עם חיישן שמתחבר לאפליקציה

סקרנו את הנושא בעבר בהרחבה, אז נזכיר פה בקצרה את החיישן המובנה בנעל שמתחבר לאפליקציה MapMyRun. אנדר ארמור ממשיכה להיות המובילה בתחום. תהליך החיבור של הנעל והקישור לאפליקציה הוא פשוט גם למאותגרי טכנולוגיה. החיישן מוסיף למשתמשי האפליקציה ארבעה מדדים: מספר צעדים לדקה, מרחקי צעד, זווית נחיתה (באחוזים – כאשר אפס היא נייטרלית, זווית שלילית היא נחיתה קדמית וזווית חיובית היא נחיתת עקב), וזמן על הקרקע. המטרה שלנו כרצים היא להגביר קצב רגליים בדופק נתון ולהוריד זמן קרקע כדי להוריד עומס.

יתרונות

 • עיצוב, מראה 
 • אחיזת קרקע
 • חיבור לאפליקציה

חסרונות

 • זמן התאקלמות

אנדר ארמור HOVR Sonic 5 לסיכום

לאחר תקופת ההסתגלות ה Sonic 5 הצליחה להכנס לסבב נעלי הריצה בהם אני רץ במהלך האימונים. בעיקר לריצות קלות של עד שעה. בנוסף תודות לחלק הקדמי הרחב וסולית הגומי בעלת האחיזה המעולה ה Sonic 5  מתאימות לריצה בחוץ על משטחים רטובים וגם לאימוני הרגליים בחדר הכושר בהם נדרשת אחיזת קרקע. לאחרונה יצאתי לחופשה בחו”ל ובחרתי את ה SONIC 5 כנעל הספורט שתלווה אותי בריצות וגם בטיולים בערי אירופה.

מאת: עמית נבון
תמונות: עמית נבון

אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך