העולם המקסימליסטי הולך ומתרחב וקורץ גם לחברות המותגים המוכרים כמו אדידס. הסופרנובה רייז (Supernova Rise) אינה מוגדרת כנעל מקסימליסטית אבל הגבהים של הסוליה מתקרבים לטווחים העליונים. רצנו לבדוק:

רצתי עם הסופרנובה רייז כ 120 ק”מ  בריצות של 5 ק”מ, דרך 8-10 ק”מ, ריצה על מסילה, ריצות אינטרוולים ואימוני עליות וכמובן חדר כושר. כמו כן נעלתי את הנעליים לטובת ההרגשה הכללית ביום יום.

לפני שממשיכים- האם כבר הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים
 

וידוי קטן: מעולם לא רצתי עם נעל של אדידס. רצתי עם נעליים של מרבית החברות שנמצאות היום על המדפים בחנויות הספורט אבל מעולם לא רצתי עם לוגו שלושת הפסים המוכר. הסופרנובה רייז נעל המיועדת לשימוש יומיומי, לריצות אימון והליכות. במסגרת המלחמה בהתחממות הגלובלית אדידס הגדירה כי בכל שלב במחזור החיים של המוצרים תמדד טביעת הרגל הפחמנית של המוצר וכך גם במחזור החיים של הסופרנובה רייז אשר מיוצרת מ 20% חומרים ממוחזרים. אדידס ערכה מיני מחקר בין 1300 רצים, כדי להבין מה מחפש הרץ בנעל. התוצאה היתה שהדבר הראשון שהרצים מחפשים הוא נוחות. על סמך התוצאה הזו תוכננה הסופר נובה רייז כדי לספק לרץ נוחות מירבית הן מבחינת הסוליה והן מבחינת המעטפת האוחזת את הרגל. הגובה של הסוליה 36 ס”מ-26 ס”מ כמעט מגיע לגובה של סוליות נעלי המקסימום בדרופ 10 מ”מ (גבוה), רוחב הנעל רגיל.

סופרנובה ריז

אדידס סופרנובה רייז – מפרט יצרן 

נעליים לריצות והליכות יומיומיות עם סוליית Adiwear בחלק התחתון לעמידות. במרכז הסוליה סופר קצף חדש בטכנולוגיית DreamStrike+  הייחודית לאדידס בנוסף יש בסוליה מערכת תמיכה Support Rods של מעין מוטות מספוג דחוס יותר אשר מאפשרת גלגול טוב יותר מהעקב ועד האצבעות. בנוסף יש בנעל מערכת Comfort Heel Fit אשר עוטפת את העקב באופן רך והדוק, מבנה הסוליה מאפשר גלגול מרבי של כף הרגל. מפרט: 

 • דגם: Supernova Rise
 • צבעים: חמישה צבעים – שחור, שחור ולבן ושלושה סוגים המשלבים 3 צבעים בגווני כחול, אפור, ירוק משולב בשחור
 • משקל: 277 גרם 
 • גובה סוליה: 36-26 מ”מ
 • דרופ: 10 מ”מ 
 • מחיר: 599 ש”ח
 • טכנולוגיות ייחודיות : + adiwear ,Dreamstrike+, Support Rods,Comfort Heel Fit 
 • עמוד מוצר באתר אדידס ישראל 
 הערוץ של ראנפאנל בווצאפ – כנסו: הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

השיפורים והטכנולוגיות של אדידס

בדגם  הסופרנובה הוכנסה טכנולוגיית Dreamstrike+ שזו הטכנולוגיה ממנה עשוי הקצף של הסוליה המרכזית. בדגם הרייז הקצף נמצא לאורך כל הסוליה המרכזית לעומת הדגמים האחרים ששם הוא נמצא רק באזורים מסוימים, תפקיד הקצף הוא לספק לרץ נוחות לאורך כל הריצה באזור כף הרגל. כדי להשלים את התמיכה ולהגדיל את היציבות הוסיפו המפתחים של אדידס מערכת של מעין מוטות תמיכה בסוליה החיצונית המערכת נקראת Support Rods שנוצרה לאחר ניתוח אופן התנועה של כף הרגל בזמן הריצה.

תפקיד מערכת המוטות לספק יציבות בזמן הריצה, בדגם הרייז פיצלו את המוטות המרכזיים כדי לספק תמיכה נוספת ושילוב של שתי הטכנולוגיות מספק לרץ נוחות ויציבות בו זמנית. בנוסף בדגם הרייז תמיכה משופרת לאזור הקרסול והעקב בדמות תוספת ריפוד ובד נעים אשר נמצאים באזור העקב ועוטפים אותו בצורה רכה, תומכת ונעימה. טכנולוגיה נוספת אשר נמצא במרבית הנעליים של אדידס זו  ADIWEAR שזו תוספת של  גומי עמיד במיוחד אשר נמצא בתחתית הסוליה ומשמש כדי להקטין את השחיקה של הסוליה בנקודות החיכוך עם הקרקע.

אדידס

התרשמות ראשונית ועיצוב

ניכר שהושקעה מחשבה רבה בעיצוב של הנעל, הגפה העליונה צבועה בחלקה התחתון  במעיין דפוס מקווקו בצבעי כחול אפור אשר מחבר למשטח צבע כחול אחיד ככל שעולים לכיוון השרוכים, בהחלט עיצוב שתופס את העין. בנעליים של אדידס ישר בולט לעין סימן ההיכר של שלושת הפסים האלכסוניים, הנעל שקיבלתי למבחן היתה בגווני כחול וכך גם הפסים שנבלעו בעיצוב בעידון יפה. קצת אנרגיה בכל זאת הוכנסה אל הסמל של אדידס בצבע צהוב זוהר על החלק האחורי של העקב, ובולט על גווני הכחול. הסוליה עוצבה בצדדים במראה אווירודינמי וגם היא נצבעה בשלושה צבעים כאשר הצבע העיקרי לבן, בחלק התחתון צהוב בדומה לסמל מאחור ובמרכז הסוליה פס בצבע כחול אפור. השרוכים בצבע כחול תואם לגפה העליונה. 

סורפנובה רייז

אדידס סופרנובה רייז – נוחות ונינוחות 

במבט ראשון ראשון האדידס משדרת בעיניי נוחות ונינוחות. נעילה של הנעל ומעבר לעמידה והרכות של הסוליה מורגשת יחד עם זאת הרגל לא שוקעת בתוכה והנעל משדרת יציבות ונינוחות. אזור הנוחות המיוחד של אדידס בעקב מורגש היטב: מערכת ריפוד הממוקמת מאחורי העקב ובצווארון העקב אוחזת ועוטפת את העקב ברכות יוצאת דופן.


הסופרנובה רייז מוגדרת כנעל ברוחב רגיל בעלי כף רגל מעט רחבה יתכן וירגישו אי נוחות קלה בהכנסת הרגל פנימה. אם אתם בעלי כף רגל רחבה או אוהבים אזור אצבעות רחב, יתכן שהסופרנובה רייז אינה הנעל עבורכם. לרוב מידת הנעל שלי היא סביב ה 45, בסופר נובה רייז כדי שארגיש בנוח וישאר לי מרווח מספק לאצבעות המידה שהתאימה לי היא 46 ו2/3. 

אדידס סופרנובה

הסתגלות מהירה ורב שימושיות

הרוחב הרגיל של קופסת האצבעות יצר אצלי סוג של אי נוחות הראשונית בנעילה הראשונה שנפתרה במהרה על ידי  שחרור השרוכים ושריכה מלאה מחדש. לשיפור התחושה תרמו גם הגמישות והרכות של הגפה העליונה, בריצות של עד 10 ק”מ הרוחב לא הפריע לי ולא היווה בעיה.
אזור צווארון העקב מרופד מאוד ואוחז את רגל בצורה מצוינת, הריפוד ממשיך גם לאזור הקרסול ועוטף אותו ברכות מהודקת.השרוכים רחבים ועבים ומועברים דרך חורי שריכה רגילים. בלשונית של הנעל קיימת לולאה להעברת השרוכים אני השתמשתי בה לטובת החזקת הלשונית במקומה.

נעל ריצה

יצאנו לרוץ עם האדידס סופרנובה רייז

הסופרנובה רייז היא נעל בעלת שיכוך בינוני עם סולייה יחסית גבוהה (דרופ 10) במבנה נדנדה. הנעליים שאני רץ איתן לרוב הן במבנה יותר שטוח והתחושה הראשונית הייתה קצת מוזרה. את הריצה הראשונה למרחק 5 ק”מ עשיתי על כביש בקצב נח, הנעל מספקת רכות נעימה אך לא רכה מדי, משדרת תחושת יציבות וההסתגלות לנעל טובה.

עקבו אחרי ראנפאנל באינסטגרם

ראנפאנל באינסטגרם

ריצה שנייה עם הנעל הייתה באימון אינטרוולים. את החימום ניצלתי כדי להמשיך להתרגל לתחושת הגלגול שמייצר מבנה הסוליה, במהלך ביצוע האינטרוול מורגש כי המבנה של הסוליה וטכנולוגיית DreamStrike+ תורמת לתגובתיות, תומכת להגברת המהירות, והתחושה היא כי ניתן להגביר עוד את הקצב ויחד עם זאת לקבל נחיתה רכה. 

בריצה במזג אוויר חמים הנעל הרגישה פחות מאווררת מנעליים אחרות. התחושה היא כי הניסיון לייצר גפה רכה ונעימה כנראה כרוך בבד עבה יותר והפשרה היא יכולת האוורור של הנעל. העלתי את מרחק הריצה עם הרייז עד ל 10 קילומטר, בכל הריצות הורגשה הרכות של הנעל, תחושתית מבנה הנדנדה גרם לי להתאמץ קצת פחות בהגברות מהירות ובהחלט תמך להגדלת אפקטיביות האימון. הנעל הרגישה יציבה למרות הגובה והרכות, הקרסול היה אחוז בצורה הדוקה ורכה. אפשר בהחלט לרוץ עם הנעל גם מרחקים גדולים יותר. 

ריצה

משטחי ריצה שונים

היצרן לא הגדיר את יעוד הנעל בהיבט המשטח. רצתי עם הרייז על הכביש, מסילה בחדר כושר ושבילים לבנים, בכל המשטחים הורגשה הרכות של הנעל, האחיזה הטובה של הקרסול קיבלה משנה תוקף בבורות בשבילים הלבנים. בנעליים המיועדות לכביש אפשר לראות אחרי ריצה על שבילים לבנים את האפקט של השטח, ברייז בגלל הסוליה הקשיחה של אדידס ההשפעה אינה נכרת לעין.

ריצה

סיכום: אדידס סופרנובה רייז

אדידס סופרנובה רייז היא נעל בעלת שיכוך בינוני עם תגובתיות טובה ונוחות טובה מאוד. הנעל מתאימה מאוד לאימונים, הליכות יומיומיות וריצות עד 10 קילומטר. הנוחות של הנעל והשיכוך שלה מאפשר לרוץ איתה על מגוון של משטחים החל מכביש וכלה בשבילים לבנים ללא חשש. בכל סוגי המשטחים הנעל משדרת יציבות למרות גובהה היחסי. מבנה הנדנדה של הנעל מורגש בזמן שמאיצים ותומך כאשר מתאמנים על האצה והגברת קצב. בריצות מהירות התחושה עם הנעל טובה, ניכר כי הנעל תומכת קצבים מהירים בזכות תנועת הגלגול והיציבות ועדיין מספקת רכות טובה. ביחס עלות תועלת הנעל נותנת מענה טוב לרץ מתחיל וגם לרוץ חובב במחיר סביר.

סופרנובה רייז

יתרונות

 • שיכוך טוב
 • יציבות מצוינת 
 • צורת הסולייה מסייעת להגברת יעילות האימון 
 • צווארון עקב מרופד מאוד

חסרונות

 • לא לבעלי כף רגל רחבה
 • האוורור הוקרב מעט עבור ריפוד ונעימות הגפה

מאת: הוד קליין