רוג’ר פדרר עושה מהלך שיהיה מרתק לראות האם יצליח: בן ה39 חוזר בקאמבק למגרשים והחל להתאמן לקראת לוח אירועים עמוס ב 2021. לא מן הנמנע שחלק מהמוטיבציה נובעת מהשקת נעלי הטניס החדשות של פדרר בליין הנושא את שמו (The Roger) עם חברת On השוויצרית

הודעה לעיתונות מאת: ING ספורט יבואנית און

שיאן זכיות המייג’ורים (20 טורנירים, שיא שהושווה על ידי נדאל לאחרונה) השתתף בטורניר מלא רק בתחילת 2020 ב Australian Open ומאז במעט מאוד משחקים. באמצע 2020 הוא ביצע ניתוח בברך ומאז החל להתאושש. 


ערוץ הריצה של RUNPANEL בטלגרם – מצטרפים פה!


הכותרות הראשונות שעשה ב 2021 סבבו סביב החלטתו שלא להתחרות עדיין בטורניר האוסטרלי בפתיחת השנה. החזרה שלו למגרש, כנראה לעונה אחרונה היא בטורניר ה ATP בדוחא (לא הצליח להמשיך שם לגמר). פדרר הוא כוכב ענק ושחקן הטניס האהוב ביותר בעולם – שנים ארוכות של נצחונות בסגנון הוירטואוזי שלו עשו לטניס יחסי ציבור מדהימים בעידן הטלויזיה, כל זאת לצד העדר סקנדלים, מקצוענות ועקביות מרשימה. גם השנה הוא נבחר בפעם ה18 ברציפות (!) על ידי הקהל של סבב הATP כאהוד הקהל.

פדרר מכוון לווימבלדון ויש להניח שיש לו כוונה להתחרות בעוד טורנירים בדרך לשם אבל זו המטרה העיקרית. כל הטורנירים בדרך הם ההכנה והחזרה לכשרות מההפסקה הכפויה.

פדרר משיק נעלי טניס חדשות

המוטיבציה: מותג נעליים חדש או הזכיה ה21?

החזרה שלו תפסה את חובבי המותגים עם מבט על נעל חדשה. עד כה השילוב שלו עם און הוליד סניקרס אופנתיים בלבד, היות והוא היה מנוע מלהיכנס לעולם הטניס עם המותג שלו עקב הסכמי חסויות להם היה מחויב. דומה שהאילוצים המסחריים הסתיימו בסוף 2020 והוא חופשי כעת לעלות ב 2021 עם הנעליים החדשות.

פדרר נעלי טניס

The Roger Pro

אלה נעלי הטניס הראשונות של On שהחלה את דרכה בריצה. און ידועה כחברה שוויצרית איכותית עם שורת טכנולוגיות ייחודיות שחוצות את הדגמים שלה ובראשן העננים-  סוליות ייחודיות עם מבנה של קשתות ובהן אוויר, היושבות על משטח קפיצי (Speedboard) שמשמש לניהול התנועה ומצע לרגל בין הנעל לסוליה. במקרה של הנעל הזו, The Roger Pro הספידבורד עשוי קרבון.

העיצובים של און נקיים, מוקפדים ועשירים בפרטים. כחברה היא ביצעה קפיצת מדרגה דרמטית בשנים האחרונות עם גיוון מהריצה לנעלי טיולים קלות במיוחד (fast hiking), נעלי אופנה עירוניות (Street ו Sneakers) וכעת גם לסמגנט הטניס המקצועני.

נעלי טניס פדרר

נעל טניס זה מוצר קשוח לפיתוח והנסיון של פדרר משמעותי בתמיכה במעבדה: נעלי טניס מחייבות פיתוח ספציפי שונה מאוד מריצה. הכוחות המופעלים על הרגליים בטניס הם קיצוניים – תזוזות צדיות מהירות, שינוי כיוון, נחיתות בלימה קשות, זינוקים לספרינט, החלקות (לא פלא שהברכיים של פדרר סבלו מתישהו…). 

יחד עם זאת בהתאמה לסגנון הייחודי של פדרר שמאופין בזרימה בין שינויי כיוון, און טוענים שהצליחו להוריד משקל משמעותי בנעל באמצעות תמיכה במעברים האלה, עם פחות חיזוקים כבדים ועם עיצוב סוליה שמעודד את התנועה.

נעלי הטניס של פדרר

און מספרים שהפידבק מהנעליים שהשיקו ביחד עם רוג’ר פדרר, בעונת הקאמבק שלו ישמשו אותם להמשך פיתוח תחום הטניס בחברה אבל עד אז כבר זמינות נעליים נוספות מהמותג בשת”פ עם פדרר: רוג’ר השיק עוד דגמים תחת המותג שלו  עם און – The Roger. הדגמים האלה הגיעו לארץ, יש ויהיה מהם יצור סדרתי והם זמינים אצל היבואן הישראלי (בהתאם למצב המלאי המשתנה). 

את נעלי און בישראל משווקת חברת ING sport באתר מכירות ישיר, חנויות קונספט בקניונים ובחנויות מובחרות. חנות היבואן נמצאת ברח’ הברזל 34, רמת החייל, ת”א.