מה עושים עם שרוכים ארוכים מדי? משנים את צורת הקשירה ובדרך מקבלים גם פתרון לבעיה נוספת- שיפור לאחיזת העקב בנעלי הריצה.

שרוכים ארוכים- בעיה

הם נוטים להפתח יותר בקלות, פחות נוח לקשור אותם והם מציקים בריצה. מי שרץ בשטח זה מעבר לאסתטיקה- עדיף שהקשירה והלולאות יהיו מינימליסטיות יחסית כדי שלא יתפסו ענפים ויסכנו אתכם בנפילה.  בעיה נוספת, יכולה להווצר משילוב מבנה הקרסול והנעל שלכם- אם חסרה לכם אחיזת קרסול תנועת יתר של כף הרגל יכולה לגרום לשפשופים ושלפוחיות, והיא מפחיתה שליטה ומהירות. מרגישים את זה במיוחד בעליות ובמקטעים של קרקע משתנה.

הפתרון:

כמעט לכל זוגות הנעליים יש את החור הנוסף הזה, שהרוב מתעלמים ממנו. הכנסה סטנדרטית של השרוכים לתוכו, בהמשך רגיל לשיטת השריכה לאורך שאר הנעל, יכולה לגרום לקשירה להיות אחורית או צמודה מדי לרגל עבור חלק מהרצים, וזה יכול להציק. הקשירה הבאה מאפשרת להנות מסגירה הרמטית יותר של הקרסול בנעל, מבלי לאבד את נקודת הסגירה הקדמית יותר.

מתחילים כמו בשריכה רגילה, אבל במקום לקשור אל הצד השני מממשיכים באותו הצד- מכניסים את קצה השרוך אל החור האחרון, ומשאירים מעט חוט משוחרר. עושים את זה בשני הצדדים. כעת, מעבירים את קצה חוט מהצד האחד תחת לולאת השרוך שנוצרה בצד השני, וכך גם לגבי השרוך השני בכיוון ההפוך. כעת קושרים רגיל את השרוכים.

שימו לב שהקשירה אינה בקו החורים האחרונים אלא נשארת קדמית יותר. בצורה הזו הרווחנו שתי תועלות: גם קיצרנו שרוכים ארוכים מדי וגם ייצרנו אחיזה טובה יותר לקרסול חופשי בנעל ועשינו את זה מבלי לגרום לקשירה להציק בחלק האחורי כיוון שהיא נשארת בקו קדמי יותר של החור הלפני אחרון.

תהנו בריצה!

מאת: גיא חלמיש.
את הטיפ המצוין הזה נתן לי אור דיין מחנות ING Sports  (בדרך הברזל 34, רמת החייל, ת”א).

אהבתם? הרשמו וקבלו עוד כאלה:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים