בפעם ה 35 התייצבו ספורטאים וספורטאיות מכל רחבי הארץ להתחרות בעיר הדרומית. בסוף השבוע האחרון, התקיים טריאתלון אילת באחת ההפקות המרשימות שנראו באיגוד הטריאתלון בניצוח מושלם של ועדת התחרויות של האיגוד.

איגוד הטריאתלון

ב 23/24 לחודש הזה יתקיימו בחירות לבחירת יו”ר וחברי הנהלה לאיגוד הטריאתלון וזאת לאחר פרישתם של מיכאל זיו, יו”ר האיגוד היוצא, רונן זבליק, גזבר האיגוד ויוסי סולניק, יו”ר ועדת תחרויות. המועמדים לתפקיד היו”ר פורסמו באתר האיגוד והם: ישראל (איסי) לווינסון, אלעד פשחור ואבישי פריז. בינתיים, איסי לווינסון משמש כיו”ר זמני. המוצאים לפועל ביד רמה את התחרות הם מיכל ברם, יו”ר ועדת תחרויות שמינתה את המאמן, גיא כפתורי, מאמן קבוצת The Buttons, לזרוע המבצעת. לפי הקולות מהשטח, מינוי הכרחי ומוצלח. השניים האלו גרמו לתחרות להתעלות על תחרויות עבר בפעולה חכמה ומתבקשת.

גיא קרא לשיתוף פעולה של חברי נבחרת ישראל בטריאתלון ופנה למנהלי הקבוצות לקחת חלק פעיל בתחרות. אלו הרימו את הכפפה. רוכבים על אופני שטח, ספורטאי הנבחרת ליוו את המתחרים על המסלול ואילו ספורטאי הקבוצות השונות שלא התחרו, מילאו את תפקידי הסדרנים והמכוונים. הניסיון שלהם בהכרת הענף, סדר הזינוקים והכרת המסלול הורגש עד מאוד. יחד עם חברת ההפקה בראשתו של ניר כהן הם הניבו שביעות רצון מצד המתחרים והמלווים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

טריאתלון אילת היא הפקה יקרה ומורכבת מאוד והשנה קיומה הוטל בספק. לאחר התאמה להתחדשות עירונית שהעיר המארחת עוברת ודרישות המשטרה, הוחלט גם על קיום מקצה אולימפי. כ 1400 מתחרים ומתחרות הצביעו בעד התחרות בעיר הדרומית למרות הלוגיסטיקה והעלות הכספית. נותנת החסות הראשית, רשת ישרוטל התעלתה גם היא ואירחה את הבאים ברוחב לב.

אילת

הוועדה המארגנת ערכה שינויים שלדעתי, גרמו לזרימה נוחה כבר בשלב איסוף הערכות. הקומה התחתונה במלון ספורט הוחלפה בכניסה צדדית אך מאובזרת ליד בריכת המלון. כראוי לתחרות סוגרת עונה. הספורטאים התקבלו במוזיקה, בדוכן שתיה ונשנושים ועמדות חלוקה מסודרות לפי מקצים. שלטים גדולים וציבעונים היו נגישים וקריאים עם מסלול התחרות. ערכת המשתתף שודרגה גם היא וכללה תיק גב של סאקוני, כובע ים בצבע המקצה ושובר לבקבוק של חברת ספונסר. ללנים במלונות ישרוטל חיכו זוג גרביים של חברת פאנקייר.

האקספו הועתק מרחבת רויאל גרדן אל רחבת הכניסה של מלון ספורט. לדעתי שינוי הגיוני ועדיף. האקספו לא היה עשיר בדוכנים אך היה שם כל מה שצריך לקנייה טובה במחירים מצויינים. כבר מיום חמישי, המתינה בחזית מלון ספורט עמדת קפה. בבוקר התחרות חולקו פונפונים למעודדים. ארטיקים ועמדות הזנה עשירות בפירות למתחרים.

האיגוד ביקש לערוך הגרלה בין המתחרים המשתתפים מצעיר עד מבוגרת. ליאור כהן, מאמן קבוצת Xtrim משמש כמאמן נבחרת ישראל בטריאתלון ומאמנו של הטריאתלט האולימפי, שחר שגיב, המשתף בקביעות את עוקביו ברשתות החברתיות נקרא לדגל וערך את ההגלה יחד עם שחר שגיב בשידור חי באינסטגרם. רעיון מבריק. רובנו נמצאים ברשתות, עמוסים לקראת התחרות, וצינור העברת המסר בדמות שידור חי באינסטגרם פשוט מקל על כולם.

הפרסים שהוגרלו: שני שעוני גרמין פרו ראנר 245, 2 זוגות משקפי שמש מבית רודי פרוג’קט, מתנות כספיות מחברות סאקוני וטרק וערכה מפנקת לאופנים מתנת עופר ורד. את הפרסים חילקו במעמד טקס הסיום.

טריאתלון אילת

טריאתלון אילת – בוקר התחרות

קבוצות הגיל במקצה האולימפי פתחו את התחרות. בעשרים דקות איחור בשל עיכוב בקבלת אישור המשטרה. הדחף הראשוני הוא לבוא בטענות לאיגוד הטריאתלון שלא עומד בשעת זינוק שהוא בעצמו הגדיר. מבדיקה שערכתי, איגוד הטריאתלון כפוף לדרישות בטיחות מחמירות מצד המשטרה. אישור המשטרה ניתן רק לאחר סגירת כבישים, הצבת סדרנים, גדרות ועמידה בכל שאר הדרישות. קשה לומר מה בדיוק היה חסר כדי לקבל את האישור בזמן.

לתחושתי ולאחר שראיתי עד כמה מושקעת ומאורגנת היתה התחרות, אני לא בטוחה שבהכרח היה חסר משהו. המשטרה היא הסמכות הבילעדית לסגירת כבישים בישראל בתשלום ובכפוף לדרישות. הצעתי לאיגוד, שדרגו את שטחי הזינוק בפטריות חימום. היה קר מאוד בבוקר ולעמוד ולהמתין לאישור המיוחל היה מבאס. למרות ניסיונותיה של הכרוזה, רוני קדם, להזיז את המתחרים לרקוד ולהתחמם, המתחרים שחלקם בגילאים מבוגרים פשוט רעדו מקור.

שחיה הים האדום

ברגע שהתקבל האישור, המקצה האולימפי ניגש לקו הזינוק ובזכות השמעת ההמנון ואות הזינוק של ה ITU  הבאסה התחלפה במוטיבציה והתרגשות והם זינקו למים. מקצה הספרינט, הוזנק בזמן והם זכו למזג אוויר טיפ טיפה יותר חמים. משיחותיי עם המתחרים, ההשקעה להגיע לאילת ולהתחרות היתה שווה. תחרות מאורגנת ומסומנת. חלוקות מים מסודרת ועשירה עם אנרגיה כיפית, הכנה נפלאה כולל מזג אוויר קר לתחרות הישראמן בחודש הבא.

טריאתלון אילת

חגיגת הנוער והילדים – אליפות ישראל

כמי שעוקבת אחרי הנוער והילדים בשבע השנים האחרונות. לדעתי השנה, כל המתחרים והמתחרות מכל הקבוצות, בכל המקצים הציגו יכולות מרשימות. ואפילו מהחזקות שנראו בשנים האחרונות. פתחו את החגיגה עם מקצה הנוער גילאי 14-15, נערים בסופר ספרינט. אחריהם, גילאי 16-19, נערים במקצה הספרינט. סגרו 14-15, נערות סופר ספרינט, וספרינט לגילאי 16-19 נערות. 

נוער במיטבו! נערים ונערות, תלמידי תיכון בואכה גיוס, המשקיעים כ 15 שעות אימון בשבוע בקבוצות הטריאתלון השונות מכל קצוות הארץ. יחד עם מאמני ומאמנות הקבוצות והמשפחות המדהימות שמלוות אותן. כאן המקום לומר שאפו על הנחישות, העקביות, המורל והפרגון. יש לכולנו מה ללמוד מכולכם. מכם ומכן, תצמח לנו התקווה האולימפית הבאה!

לאחר הפוגה קלה, הגיעו היהלומים שבכתר. לשטח ההתכנסות הגיעו ילדי וילדות ענף הטריאתלון והחל מהשעה 12 עד 15:30 הוזנקו מקצה אחר מקצה, מגילאי 8 עד 13.

הורים יקרים! מי כמוני יודעת מה ההשקעה שלכם כשילד או ילדה שלכם מתחרים בטריאתלון. כבר הגעתם לאילת, אתם על המסלול מעודדים בקור ובחום, תעודדו ותחזקו את כל המתחרים! ולא רק המתחרה הפרטי שלכם. היו המון רגעים שהעיניים של הילדים שלכם חיפשו מישהו שיגיד להם מילה! בואו נלמד מהפרגון חוצה קבוצות של הילדים שלנו ונעודד את כל המתחרים והמתחרות על המסלול.

הסיפור שאינו נגמר

התחרות הסתיימה עבור קבוצות הגיל. אך עבור הילדים והנוער, היא המשיכה לבוקר שבת בתחרות שליחים. לחבר’ה האלה יש מטרות ותחרות השליחים תהיה באולימפיאדה. המתכונת הרשמית היא בן, בת, בן, בת מאותה קבוצה. כיוון שיש לצערי מחסור בילדות ונערות בענף, ישנם מקצים לא רשמיים כדי שכל מי שרוצה באותה קבוצה להתחרות יוכל. כולם רוצים. היוקרה הקבוצתית ותחושת השייכות שלהם אדירה! אבל לא רק הם. גם משפחות יכלו להתחרות.

גם במקצה זה חל שינוי. עמדת החילוף הועתקה אל החוף מהחניון שבין מלונות דן ורויאל ביץ’ וזאת בשל צינור רוח קריר וקבוע מתוך מחשבה על הספורטאים הצעירים. גם שער הסיום, קיבל שער רשמי על החוף. תחילה זינק המקצה הרשמי, וקבוצת רודאנר, העניקה לנו הצגה מדהימה עם פער משמעותי במהלך התחרות. קבוצת טרימור, הצליחה לצמצם את הפער והגיעה במקום השני. למקום השלישי הגיעה רודאנר עם רביעייה נוספת.

רכיבת אופניים

רגע לפני הצ’ק אוט

את סוף השבוע הזה, נעל טקס סיום מרהיב לכל המתחרים והמתחרות באולם WOW. אחראית הטקס, שרה צלח, שידרגה השנה את נראות האולם ומסכי ענק הציגו את צילומי התחרות המשגעים של הצלם יוהנס פלטן.  במהלך הטקס, נפרד האיגוד מאורי זילברמן, מאמן נבחרת ישראל ב 13 שנה האחרונות ומרן שגיב, שהודיע לאחרונה על פרישתו. הקהל קם על רגליו והריע לשני הצנועים וניכר כי המחווה הזו הותירה אותם נבוכים עוד יותר מהרגיל. תודה לכם אורי ורן על רגעים של אושר!

את הפרסים למנצחים והמנצחות העניקו: רון דרמון, הטריאתלט הראשון באולימפיאדת ריו, שחר שגיב, טריאתלט אולימפי בטוקיו, הנמצא בעיצומו של קמפיין עבור ניקוד לאולימפיאדת פריז. לאחרונה סיים את הסבב העולמי באבו דאבי במקום ה-12 ורן שגיב.

זהירות פגרה לפניכם

סוף שבוע מהסרטים. מזג אוויר משובח, תחרות מנוהלת שסיפקה לספורטאים פלטפורמה שלוקחת את ענף הספורט שבחרו, ברצינות! עיר נפלאה. בין לבין, רבעי גמר במונדיאל שפתחו את התיאבון לחצאי גמר והוכיחו: זה לא נגמר, עד שזה לא נגמר”.

הדברים היחידים שצרמו לי באופן אישי. דווקא מחבריי בקבוצות הגיל המתחרות שנשארו בעיר ולא ליוו ילדים או נוער מתחרים. ההפסד כולו שלכם. כמה חבל שלא הרמתם את עצמם ממנוחת תחרות הבוקר ולא באתם לעודד בצהריי יום שישי ובתחרות השליחים את דור העתיד שלנו. לשמחתכם, דם חדש מתחיל לזרום באיגוד. בתקווה שימשיך להשתכלל. רוחות השינוי סימנו סטנדרט חדש ובועט לתחרויות הבאות. כך שיש לכם הזדמנות להשתפר מורלית ולבוא לעודד אותם בטריאתלון באילת 2023.

עלו על דוכן המנצחים והמנצחת על פי סדר הזינוקים:

מקצה אולימפי כללי נשים:
כהן ניקול
בוקרה לימור
בק הילה  
מקצה אולימפי גברים:
שחקלדיאן אמיל
אסף פורת
אליעזר תומר
מקצה ספרינט נשים:
שחף דנית
לונדון טיקטין ענת
נרקיס ניצן
מקצה ספרינט גברים:
זוארץ רועי
אמיתי ליאם
אזולאי שלום
מקצה שלשות אולימפי:
כהן אסף
אורן הרמן
אור שדות

אליפות ישראל לילדים ונוער

מקצה ספרינט נוער – נשים
ויתקין יהלי
כהן ליואי נעה
אריאס הילה 
מקצה ספרינט נוער – גברים
ויינשטיין אייל
ברוך רוי
רבר רום
מקצה סופר ספרינט – נשים
דוהן עדי
קורנט אדר
קאופמן ליהי   
מקצה סופר ספרינט – גברים
ימיני עילאי
לוי סילבה ג’יידן
גיא תומר
בנות גילאי 8-9
ליבסטר ליאת
סרף אביה
ברק יובל
בנים גילאי  8-9
קליימן איתן
לביב אביב
שלום מיכאל 
בנות גילאי 10
מקליס ערבה
אביב ירדן
בוטמן שני
בנים גילאי 10
כהן אופק
ארבל לביא
אריאלי ניר
בנות גילאי 11
מיטל הילי
עמיר נטע
רונן נויה
בנים גילאי 11
ברזקין אנתוני
פרסקי עפר
פוטשניק בן 
בנות גילאי 12
פורת מאיה
מרכס מאי
ברטוק מאיה 
בנים גילאי 12
לוינסקי אריאל
הרשקוביץ דניאל
הרשקוביץ מיכאל
בנות גילאי 13
שילטהאוז ליאור
בירן שירן
ברם אופיר 
בנים גילאי 13                                             
נאור אביתר
קרניאל איתמר
הנדל ישי
מאת: ורדי בכור
צילום: הראל זילברמן

⬇️⬇️⬇️ אגב, שמת לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך