טריאתלון נוף תבור התקיים ביום שישי האחרון בפעם השנייה מאז שיצא לדרך. השנה התווספו למקצי הטריאתלון גם מקצי ריצה בשטח. באנו לחגיגת ספורט בנופי נחל תבור.

טריאתלון נוף תבור הוא אירוע ספורט עממי המיועד לקהל מגוון. השתתפו בו טריאתלטים מקצועיים לצד משפחות, ילדים וותיקים. השנה גם חובבי ריצות השטח יכלו להנות מתוספת מקצים לטובתם. הטריאתלון התחיל כיוזמה של ספורטאים מעין דור וכפר קיש אשר רתמו לטובת המיזם את המועצות הגובלות באזור המירוץ. ראשי המועצות ומנהלי מחלקות הספורט אשר נחשפו ליוזמה נתנו את ברכת הדרך ותמכו במיזם אשר שם לו למטרה לקדם אורח חיים בריא וספורטיבי לכל הגילאים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

ייחודו של הטריאתלון הוא בעצם היותו טריאתלון שטח המשלב מקצים לצעירים ומבוגרים באותו האירוע. האירוע הראשון התקיים לפני שנה ולאור ההצלחה הוחלט לקיימו גם השנה בהפקת חברת TRI+. במקצי הטריאתלון היו מגוון מקצים כגון מקצה צעירים, מקצה כרישים, מקצה סופר-קצר, קצר ומקצה ארוך. השנה התווספו גם מקצי ריצה בשטח למרחקים של 5 ו 10 קילומטרים.
כחובב ריצות שטח נרשמתי למקצה ה 10 קילומטר.

טריאתלון נוף תבור

התארגנות ראשונית

נקודת הזינוק של מקצי הריצה מוקמה בסמוך לבריכה בקיבוץ עין דור. בחינה מהירה של המסלול כמה ימים לפני המרוץ מבהירה לי שנקודת הסיום היא במעלה קיש הממוקם 4 ק”מ בקו אווירי מנקודת הזינוק. כמובן שמייד התבקשה שאלה להפקה על אופן החזרה לנקודת ההתחלה ולרכבים, התשובה שהתקבלה היא שיהיו “הקפצות”. לאור התשובה הקצת תמוהה, התארגנו באופן עצמאי והשארנו רכבים בנקודת הסיום לטובת ביצוע הקפצות עצמאיות לנקודת ההתחלה. כך שבעצם חלקנו התחיל את הבוקר בנקודת הסיום.

נקודת חלוקת הערכות מוקמה גם היא בבריכת הקיבוץ, חלוקת הערכות התבצעה באופן יעיל ומהיר. בערכה חולקו צ’יפי מדידה המיועדים לקשירה בנעליים. לרצים הצעירים בינינו היה חסר ההסבר על איך מחברים את הצ’יפ לנעל אחרי שהתרגלו לצ’יפ שהוא חלק אינטגרלי ממספר החזה. הערכה הכילה בנוסף לצ’יפ את חולצת המירוץ ואת מספר החזה. עמדת שתייה חמה ותמרים המתינה למתחרים במקצים השונים.

טריאתלון נוף תבור

מזנקים 

שעת הזינוק 6:05 חלפה לה, ב 6:10 נקראנו לאזור הכניסה לבריכה. מוקמנו על הכביש הראשי ללא שער זינוק מוגדר. עברנו תדריך קצר על המסלול וב 6:15 יצאו לדרך כולנו יחד, רצי שני המקצים. ריצה קצרה ברחובות הקיבוץ ואנחנו יוצאים באחד משערי השדות אל השטח, לעינינו נגלה הר תבור במלוא תפארתו ולרגלינו נפרש חלקו המערבי של נחל תבור.

שלושת הקילומטרים הראשונים בוצעו בירידה בשביל רחב ונח ואפשר לרוץ ובמקביל ליהנות מהזריחה והנוף מסביבנו. סיימנו את הירידה בחציה של נחל תבור בנקודה בה המסלול התחבר לשביל ישראל. זינוק קטן מעל המים, נפנוף לצלם וממשיכים לשביל אספלט מישורי כשלימיננו צמחיית עבותה הגדלה לאורך נחל תבור. לשמאלנו שדות חורשים ומולנו זורחת לה השמש בינות להרים. מעבר מתחת לכביש המוביל לגזית ואנחנו מתחברים לשביל לבן המוקף אקליפטוסים ועצי זית.

טריאתלון נוף תבור

המכוונים מורים לנו לפנות ימינה למעבר מים קטן, אנחנו צולחים את המעבר ומגלים שמייד אחריו יש מעבר מים עמוק יותר, תלול יותר ובוצי יותר. צלחנו גם אותו והמשכנו בריצה הפעם לכיוון מערב בתוך שדה חרוש כשהפעם הנחל מלווה אותנו מימיננו וכרמים צעירים משמאלנו, כמעט כמו לרוץ בטוסקנה. הדבוקה שרצה לפניי מסתובבת פתאום וחוזרת לאחור, אלו רצי מקצה ה 5 שהמכוונים שלחו גם אותם למסלול ה 10. אני משתתף בצערם וממשיך במסלול אשר מקיף את השדה וחוזר לכיוון מערב. שרירי הרגליים אשר מזכירים את קיומם מצביעים על קיומה של עליונת קטנה בתוך השדה.

טריאתלון נוף תבור

לשמחתי בסיומה של העלייה מחכה לנו ירידה אשר עוזרת לשרירים להתאושש. המסלול המעגלי מוביל אותנו חזרה למעבר המים, אך כפי שהוסבר בתדריך וגם הופיע במפת המירוץ, כדי להגיע ל 10 ק”מ נדרש היה להקיף את השדה פעם נוספת. מי שלא היה קשוב בתדריך ולא בדק את המפה, המשיך בנקודה זו חזרה למעבר המים. בנקודת הפיצול חיכתה תחנת מים עם בקבוקים סגורים ומתנדבת אשר לא ידעה להכווין את הרצים. הקפה נוספת של השדה ועוד קצת קיטורים של שרירי רגליים ואנחנו צולחים חזרה את מעבר הבוץ והמים לכיוון מזרח. פנייה ימינה לכיוון מטע הזיתים בעקבות חיצי ההכוונה וניתן כבר לראות את קו הסיום, השעון מראה כ 8.5 ק”מ והחיצים מכווינים לנקודת הסיום. 

אני בשביל הגישה לשער הסיום והשעון מראה 9 ק”מ. אני בודק מול אנשי ההפקה ומגלה שיש עוד המשך למסלול. חץ הכוונה נוסף בנקודה זו היה יכול לעזור. אני ממשיך לפי ההכוונה לרוץ לכיוון מזרח, אחרי 500 מטר מחכה סימון פרסה ואני חוזר לכיוון שער הסיום אשר ממוקם בתוך מעלה קיש. להפתעתי צילום הסיום בוצע ידנית על ידי צוות מדידת הזמנים. בנקודת הסיום חיכו למסיימים מדליות, מים וקרטיבים מרעננים. זמני ריצה מהירים יחסית נמדדו לרצים אשר טעו בדרך ודחקו אחורה במיקום את הרצים אשר השלימו את המרחק כנדרש, הטעות תוקנה לאחר הגעת כלל המשתתפים.

טריאתלון נוף תבור

טריאתלון נוף תבור לסיכום 

יוזמה מקומית מדהימה, המשלבת שחייה, רכיבה על אופניים וריצה בנופי התבור המופלאים. תוספת של מקצי הריצה לטריאתלון מבורכת בעיניי. שיפור השילוט וההכוונה חשוב לכלל המשתתפים. היה מעורר השראה לראות את כל הטריאלתים הצעירים מסיימים את הטריאתלון עם רעל בעיניים וחיוך גדול. 

מאת: הוד קליין

⬇️⬇️⬇️ אגב, שמת לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך