עבור רבים מוזיקה היא דרך חיים, רבים מאיתנו אוהבים לקחת איתנו את המוזיקה שלנו לכל מקום. היא עוזרת להתרכז, מרגיעה, מדרבנת, נותנת קצב ומוסיפה לאווירה. יצאנו לבדוק את האוזניות החדשות של TRIBIT ואיך הן תורמות לפעילות הספורטיבית. 

חברת TRIBIT 

היא חברה אמריקאית שהוקמה ב 2019 בארצות הברית על ידי סם חובב מוזיקה מושבע שרצה לקחת איתו את המוזיקה לכל מקום. אחרי בחינה של עשרות רמקולים הוא לא מצא את מה שרצה והחליט לפתח את מה שבעיניו יהיה השילוב המושלם. רמקול שיהיה בעל איכות שמע גבוהה שתלווה את הרמקול בכל תוחלת חייו.

החברה פיתחה יכולת עיבוד בס בטכנולוגיית runstretch המוגנת בפטנט, להגדלת חיי הסוללה. בהתחלה החברה ייצרה רמקולים ניידים ולאחר מכן התפתחה בתחום האוזניות. היבוא לארץ החל לפני כשנתיים על ידי חברת קוקופלי ספיריט.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

MOVEBUDS H1

הרכישה הראשונה שלי של מוצרי החברה הייתה של רמקול נייד קטן, אהבתי מאוד את איכות הסאונד, איכות המוצר והעוצמה. לכן כשחיפשתי אוזניות ולאחר בחינה של המוצרים הקיימים בשוק, החלטתי לנסות את אוזניות הספורט של TRIBIT. לדברי היצרן דגם ה-MOVEBUDS פותח במיוחד עבור העוסקים בספורט. לאוזניות יש קרס גמישה כדי לייצר אחיזה טובה, זמן סוללה ארוך, מצב שקיפות לריצה, אטימות לזיעה ומים, תמיכה בתפעול קולי כל זאת מבלי לוותר על איכות סאונד מצוינת ומערכת ניהול שיחות.

תעודת זהות

 • משקל: כל אוזניה 11 גרם כולל הקרס, 112 גרם כולל מארז
 • EAR TIPS: חמש זוגות של סטים של EAR TIPS 
 • חיבוריות: בלוטות’ גרסה 5.2 טווח קליטה: 10 מטרים
 • קידוד: AAC, SBC, aptX
 • זמן טעינה לאוזניות: 90 דקות במארז
 • זמן טעינה למארז: שעתיים
 • זמן שימוש: 15 שעות בטעינה אחת 
 • מיקרופון: מובנה לשיחות
 • עמידות למים: עומדות בתקן IPX8 – אך אינן מיועדות לשחייה
 • מחיר: 299 ש”ח
 • ניתן לרכוש באתר חברה ואצל המפיצים המורשים

פיצ׳רים

לדברי החברה לאוזניות האלה מספר תכונות מיוחדות אשר מבדלות אותן מאוזניות אחרות 

 1. מצב שקיפות ( סביבה) AMBIANT – מצב המאפשר לשמוע את הסביבה גם כשאתה שומע מוזיקה
 2. באתר מופיע כי הן עומדות  בתקן IPX8 עמידות במים – עמידה בתקן זה אומרת כי האוזניות יכולות לפעול גם בעומק 1 מטרים למשך 30 דקות.
 3. 4 מיקרופונים לשיחה נקייה בטלפון – 4 מיקרופונים אשר עובדים יחד כדי לאתר ולשדר במדויק את קולו של המתקשר
 4. EAR TIPS אנטי בקטריאלים – החברה הוסיפה מרכיבים אנטי-בקטריאליים מיוחדים לספוגיות  קצות האוזניים כדי למנוע מחיידקים להתפתח באזור רגיש זה.

movebuds

רושם ראשוני

הן מגיעות בקופסא מרשימה, עם חלוקה פנימית של שני תאים. תא אחד מכיל את ה-EAR TIPS המיועדות להתאמה לאוזניים בגדלים שונים. מסודרות בהתקן ייעודי, כבל הטעינה שארוז בנוסף בקופסא משלו. בתא השני מאוחסן קייס האוזניות ועל הכל סוגר ספר ההוראות. במבט ראשוני הקייס נראה מסיבי, האוזניות מונחות בתוך הקייס כאשר לפי דף ההסבר מיקום האוזנייה הוא בהצלבה לאוזן אליה מתאימה האוזנייה, קרי האוזניה בצד שמאל תואמת לאוזן ימין ולהיפך. האוזניות הן IN-EAR ומחוברת אליהן קרס קבועה לאחיזה יותר טובה באוזן בזמן הפעילות.

movebuds

לפני הריצה

כשאני ניגש לאביזר חדש, ראשית אני קורא את הוראות ההפעלה. הוראות ההפעלה כתובות בחוברת יחסית דקה ב 8 שפות כאשר עברית היא לא אחת מהן, אני נעזרתי בהוראות באנגלית. בפתח החוברת יש המלצה להוריד את האפליקציה של TRIBIT, תוספת של ברקוד המוביל ישר לאפליקציה הייתה יכולה להיות נחמדה, אני השתמשתי בשיטה הישנה של חפש הורד. 

האוזניות מגיעות טעונות ולכן לא היה צורך לטעון אותן למפרע. לאחר, הוצאה מהקופסא, לבישתן בהתאמה ומיקום הקרס מעל האוזן. האוזניות יושבות בצורה טובה וכמעט לא מורגשות עקב משקלן הקל. לחיצה קבועה על מגע הטאץ’ העגול במשך 6 שניות והן מודיעות על מעבר למצב ON. הפעלה של מצב הבלוטוס בטלפון והאוזניות מחוברות תוך כמה שניות.

שימוש והפעלה

 • תפעול האוזניות מתבצע על ידי לחצן מגע הממוקם בחלק החיצוני של האוזנייה. כל לחיצה על אחת משתי האוזניות מהווה פונקציה שונה. 
 • לחיצה בודדת על על אחד מהצדדים –  משמשת ל PAUSE/PLAY או מענה לשיחה.
 • לחיצה כפולה על האוזניה השמאלית – תסיים שיחה או תעבור לרצועה הקודמת. לחיצה כפולה על האוזניה הימנית תמשיך לרצועה הבאה או תסיים שיחה.
 • לחיצה משולשת על האוזניה השמאלית – תפעיל את מערכת ההפעלה הקולית, בעוד שהאוזניה הימנית תפעיל את מצב השקיפות (סביבה). 
 • לחיצה לשנייה על האוזניה השמאלית – תנמיך את עוצמת הקול או תדחה שיחה, בעוד לחיצה לשנייה על האוזניה הימנית תגביר את עוצמת הקול או תדחה שיחה. 
 • החזקה של אחת מהאוזניות במשך שש שניות – תפעיל או תכבה את אותו הצד. 
 • החזקה של אחת מהאוזניות האלחוטיות של Tribit במשך יותר מ-10 שניות – שתי האוזניות ייכבו.
 • ריבוי הפעולות והשוני בין אוזן לימין לשמאל מעט מאתגר את הזיכרון, אחרי שמתרגלים מספר פעמים זה נצרב בזכרון.

אפליקציית TRIBIT

היצרן ממליץ להשתמש באפליקציה של החברה, האפליקציה זמינה גם לאנדרואיד וגם לIOS. דרך האפליקציה אפשר לראות את אחוז הסוללה בכל אוזניה, להתאים את הצלילים לטעמכם על ידי אקולייזר בעל מספר סגנונות קבועים מראש או כיוון לסגנון אישי שלכם. האפליקציה שימושית וידידותית למשתמש.

movebuds

יוצאים לרוץ עם האוזניות

מוציא את האוזניות מהקייס, עונד לפי ההוראות והאוזניות לא נדלקות באופן אוטומטי, כל האוזניות שהתנסיתי בהן עד היום נדלקות בהוצאה מהקייס. הדבר נראה לי תמוה ולכן אני עובר שוב על ההוראות ולא רואה שום הנחייה חדשה. אני בודק טוב את האוזניות ומגלה שיש ציפוי מגן שקוף כמעט בלתי נראה על נקודות הטעינה. לאחר ההסרה של הציפוי וההחזרה של האוזניות לקייס הכל עובד כנדרש, לטעמי נדרש להוסיף שורה בהוראות לגבי הסרת המגן. האוזניות יושבות בצורה טובה בתוך האוזן, הקרס נוחה ועוטפת את האוזן בנוחות. קצת קפיצות במקום כדי לבדוק את האחיזה, והן לא זזות . 

אני בוחר פליליסט של מומלצי ראנפאנל לריצה מSPOTIFY ,הראש מתמלא בצלילים מקפיצים ומחוללי אנרגיה, רגע לפני הריצה הקשבה קפדנית לצלילים. האוזניות מנגנות לטעמי את המוזיקה בצורה מדויקת, הצליל נקי ללא רעשי רקע עם חלוקת צלילים טובה. את הריצה התחלתי לבד, כיוונתי לעוצמה שתנתק אותי מהסביבה ונהניתי לי מהמוזיקה. לאחר כקילומטר הצטרף אליי שותפי לריצה, את ההצטרפות שלו ניצלתי לבחון את מצב השקיפות, שלוש לחיצות על האוזניה הימנית ואני עובר למצב שקיפות. מורגש הבדל קטן בשמיעת הסביבה, לא משהו משמעותי, כדי לשמוע את הסביבה אני צריך להנמיך את העוצמה. מצב שקיפות נוסה בכל הריצות בהן רצתי עם האוזניות ובכל הפעמים השינוי היה מינורי ולא איפשר לשמוע מוזיקה בעוצמה ואת הסביבה בו זמנית.

movebuds

ניסיתי פלייליסטים שונים במהלך הריצות בכולם  איכות הסאונד הייתה טובה, באחת הריצות בהן היתה רוח חזקה, הרוח נשמעה באוזניות והפריעה להאזנה. בכל הריצות שטח או כביש האוזניות ישבו בצורה טובה בתוך האוזן, הקשת יושבת בצורה טובה וכמעט לא מורגשת. לא היו ניתוקים בין הטלפון לאוזניות כנראה בזכות השימוש בטכנולוגית חיבור בלוטות’ 5.2. בנוסף השימוש בטכנולוגיית  *Aptx מורגש באיכות הסאונד הטובה המתקבלת באוזניות. טכנולוגיה זו יודעת לדחוס את השדר בזמן שידור בין הנייד לאוזניות ולפתוח את הדחיסה בזמן נגינה. כך עצם השידור מהיר ונקי עם יתרון על שמירת איכות הסאונד.

גם בסיום כל הריצות, לא הורגשה אי נוחות כלשהי באוזניים או נקודות לחץ לא רצויות. שיחות טלפון שבוצעו עם האוזניות עברו בהצלחה, שמעו אותי בצורה טובה. TRIBIT משתמשת בטכנולוגיית זיהוי קול וסינון רעשי רקע משודרגת המיועדת לתחום שיחות טלפון  CVC 8.0  בנוסף יש באוזניות 4 מיקרופונים. לדברי היצרן בזכות הטכנולוגיה זו, 90% מרעשי הרקע מסוננים. לא יצא לי לרוץ עם איתן בגשם אך לדברי היצרן האוזניות יוצרו בטכנולוגיית ננו משודרגת העמידה למים וזיעה ומגנה על האוזניות מפני קורוזיה. ניתן להשתמש באוזניות בעומק מים של עד 1 מטר (3 רגל) למשך עד 30 דקות אך היצרן לא ממליץ לשחות איתן. ניתן להשתמש עם כל אוזנייה בנפרד, כולל ניהול שיחות טלפון.

יתרונות

 • איכות סאונד טובה מאוד
 • משקל קל
 • זמן סוללה ארוך

חסרונות

 • אין מצב ביטול רעשים חיצוניים אקטיבי
 • מצב שקיפות בעל השפעה קטנה
 • ריבוי פעולות ושוני בין התפעול בימין ושמאל מבלבל לפעמים

לסיכום

אהבתי את איכות הסאונד, הנוחות והאופן בו יושבת האוזנייה באוזן .חיי סוללה של כ  15 שעות הם מהטובים
בשוק לצורך השוואה לקחתי את אוזניות הקשת של JBL Endurance Peak II TWS בעלות תג מחיר זהה זמן ניגון מקסימלי כ 6 שעות,  זמן עבודה לאחר טעינה מרובה יכול להגיע עד 50 שעות לעומת 24 בJBL , זמן טעינה מהיר, עמידות  למים תקן IPX8  מול תקן IPX7  ב JBL (זניח) , משקל של 11 גרם לאוזניה מול 13 גרם. בכל זמן השימוש לא היו ניתוקים וניכר כי חיבור הבלוטוס יציב ועומד בהגדרות. לדעתי שיפור מצב השקיפות והוספת מצב סינון רעשים אקטיבי בזמן ניגון אודיו ישדרגו את האוזניות. אל מול תג מחיר של 299 ש”ח האוזניות של TRIBIT מספקות את הסחורה.