כשאני מביטה כמה דורות אחורה, לנשים שהספקתי להכיר וגם לנשים שנתגלו לי דרך הסיפורים, נשים תמיד נתפסו בעיניי כעוצמתיות. היכולת הזו לתמרן בין כל המטלות הבסיסיות שהיו לטובת סדר היום, לגידול הילדים, הקניית ערכים, ביסוס קשרי המשפחה, נתפסת בעיניי נשיות ואמהות  כדמות של גיבורת על (באנגלית זה נשמע יותר טוב).

מאת: חן סולומון

שינוי במעמד האישה

השינוי הגלובלי מביא לשינוי מעמד האישה, שהוביל להצטרפות יותר ויותר נשים למעגלי העבודה בו בזמן שהן ממשיכות לקיים ולשמור את מטלות הבית המסורתיות. 

כיום כבר ניתן לראות כי נשים אינן מסתפקות בעיבוי ההכנסה החודשית לטובתן האישית או לטובת כלכלת המשפחה, אלא נשים מחפשות להתפתח, להיות משמעותיות, בעלות תפקידים, מובילות בתחומן, להרוויח הכנסה מכובדת, לרכוש השכלה גבוה ולצמוח בתחום האישי. מחפשות עוצמה.

חן סולומון – עוצמה נשית בפילאטיס מכשירים

יכולות יותר!

לא די בכך ובין כל המכלול המרהיב הזה, אמרנו לעצמנו, מה עוד? מה עוד אנחנו יכולות לעשות? בין כל אלו הרי נוכל למצוא  שעה פנויה במהלך היום שגם היא כמובן חייבת להיות מנוצלת לתומה! דמיינו עכשיו את המוזיקה מהסרט של רוקי כי זו השעה שאנחנו  שמות טייץ מבריק סרט על המצח, בקבוק מעוצב לשתיית מים, מגבת בסטייל וקדימה יוצאות לקרוע את חדרי הכושר!

מסתמן שאחת התכונות הבולטות אצל נשים היא שאין לנו שובע. לא הסתפקנו בחוגים בחדרי הכושר לעיצוב וחיטוב, היום כבר תמצאו אותנו משתחלות מאחורי דלתות הקרוספיט, נותנות ספרינטים על מסלולי הריצה, מתזזות נפשנו באימונים אינטרוולים אימוני TRX ועוד… פתחנו עצמנו לתחומי ספורט אתגריים, כי לא די לנו  באתגרים מסתבר (אין שובע זוכרות?!). אבל אם תשאלו אותי, סוגי הספורט הללו הם המקום שבו נשים פוגשות את עצמן בעוצמה.

רגעי השיא שלנו

הן מוכנות לאתגר, הן מציבות לעצמן יעדים ועיניהן מכוונות מטרה לצלוח יעדים אלו. מה קורה לאישה כזו שנלחמת על מקומה בעבודה, שמשקיעה מרצה בהתפתחות ולמידה, כאמא, דואגת לתפעול שוטף של הבית, שלא  שוכחת לשלוח את הילד לגן עם חולצה לבנה (בעוד שהגננת שלחה על כך הודעה לפני שבוע), לקנות מתנה ליום הולדת של חמתה ועוד מיליוני מטלות (שה’ ישמור)?! מה קורה לה שהיא פוגשת את עצמה באתגר גופני באחד מתחומי הספורט שסיגלה לחייה? ואף צולחת את האתגר הזה!

אני אומר לכם מה קורה לה. זה רגע השיא שלה! זה הרגע המכונן של אותה שעה, של אותו הרגע של אותו יום! וזה יכול להיות בעל השפעה לטווח הרחוק יותר. הנשיות שלה פוגשת לפתע עוצמה, תחושה עילאית, תחושת הצלחה!! כשבן אדם פוגש בעצמו בצורה שהוא לא מכיר, זה מעצים אותו, זה נותן לו תחושת ניצחון על עצמו. ההצלחה הזו מעצימה  את תחושת הביטחון, מובילה לתחושת מסוגלות והיציאה מאימון שכזה מלווה בתחושת סיפוק וערך עצמי מוסף.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הצלחת ואת אלופה!

אני מוצאת נשים במהלך האימון מביטות בי לעיתים בעיניים של “ראית את זה? הצלחתי” ולי מהצד השני חשוב לחזק ולעודד את אותה תחושה בדיוק  ש”נכון! הצלחת ואת אלופה”. אני מאמינה שתהליך ספורטיבי שכזה, שקדמו לו הכנות, מגיע לביצוע (גם אם בחלקו) הוא שלב של הבנה תודעתית, שאמנם הדרך שלנו רצופה מכשולים, אבל אותה עקביות, אותה התמדה תעזור לנו לפגוש את המטרה והמכלול הזה מוביל לעוצמה!

מה שהכי עוזר לי לחדד את הנקודה הזו שספורט מעצים נשיות, הוא לפגוש אותן בפעילות כחלק מקבוצה. השמחה כפולה! הן מעודדות אחת את השנייה ויוצרות עבור חברתן תחושת מסוגלות, הן מתחקות אחר אחת והשנייה וזה מוביל לדרבון וזו אישה יקרה, זו עצמה! וזו נשיות! 

מאת: חן סולומון, בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים (ברח׳ התאנה 96, מושב סתריה – צמוד לרחובות) ומאמנת לאכילה בריאה.
רוצים להתאמן איתי? מלאו פרטים פה ואחזור אליכם:

    לקבלת פניה ממאמן

    אנא צרו קשר