נעליים זה משהו מאוד אישי ומחובר לטעמים. עבור כל אלה שאוהבים תחושת שיכוך משמעותית, רכות ופינוק עם מראה מעודן – שחררה Mizuno את ה Wave Sky 3: נעל הממוצבת גבוה בליין שלהם, עם טכנולוגיית Wave חדשה לגמרי.

מאת: גיא חלמיש
צילום: אורי ארבל, גיא חלמיש

נתוני המוצר

 • נעל כביש ניטראלית.
 • ייעוד: אימונים ומרחקים ארוכים על אספלט. 
 • רמת שיכוך: גבוהה מאוד.
 • גובה סוליה: 33מ”מ בעקב, 23מ”מ באצבעות
 • דרופ: 10 מ”מ
 • טכנולוגית Wave חדשה עם שתי שכבות שיכוך ואלמנט שלישי ביניהן וללא גל פולימרי כבעבר. 
 • חומר חדש בסוליה בשם XPOP – עבור קפיציות/החזר אנרגטי; וגרסה חדשה של U4icX בסוליה. 
 • סולית X10 מגומי-קרבון עמידה במיוחד (תתאים גם לדרכי כורכר)
 • משקל: 320 גרם.
 • מחיר: 799 ש”ח 
 • לרכישה: מגה ספורט, אליטל וחנויות הספורט המובחרות.

Wave Sky 3 במבט על

אם לא מתאים לכם נעליים קשיחות ואתם רוצים מעטפת רכה מכל הכיוונים- הן בגפה העליונה, והן בסוליה רכה ומפנקת יחסית, ה Wave Sky 3 תתאים לכם. מדובר באחת הזוגות היותר מפנקים שראינו, עם חווית שיכוך עילאית, ותחושה נעימה מאוד של תנועה. הרכות שלה מאוד שונה מהדגם שמעליה- שבחנו לא מזמן ומיועד לעמידות ורצים כבדים (דגם ה- Prophecy) היא תתאים ותגן על הרגל שלכם, במיוחד למסלולי אספלט מישוריים, בריצות ארוכות במיוחד.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

במסגרת המבחן רצתי מעל 100 ק”מ, כולל ריצת החלפות ארוכה עם המיזונו Waverider 22, בה בכל ק”מ החלפתי נעל וחשתי את ההבדלים מיידית. וגם ריצות משולבות עם ה On Cloudflow (בעלת ייעוד דומה וסגנון אחר לגמרי). ריצות משוות גב אל גב הן הדרך הכי טובה לחוש הבדלים ולדייק את האבחון. 

 מיזונו וייב סקיי 3: גפה רחבה 

העיצוב שלה שמרני אבל יפה, בצבעים מונוכרומטיים, ומעודן. הנעל מרגישה מאוד מרופדת בכל איזורי הקרסול, ועשויה רשת בשאר הנעל, אם כי רמת האוורור שלה אינה יוצאת דופן. היא מאוד מפנקת ורכה מבפנים- אין פסי חיזוק מחוספסים והחוויה רכה ונעימה. 

המבנה שלה הוא רחב יחסית. מיזונו אינה מהרחבות בד”כ, ואילו פה הרגשתי התאמה לרצים בעלי רגליים יותר רחבות מההתאמה של ה WaveRider 22 למשל. האצבעות בחלק הקדמי נהנו ממרווח נעים במיוחד. כדי להדק את שאר הנעל הצטרכתי למשיכה מדויקת לאורך כל חורי הרכיסה- ללמדכם שעל הרגל הצרה שלי היה צריך למתוח לא מעט בנעל. רבים בישראל סובלים מנעליים צרות מדי עבורם (בהעדר מגוון מידות רוחב כבחו”ל)- ואילו פה יהנו מהגזרה הנכונה. 

שרוכים ושריכה

השרוך רחב, יותר מהחורים שלו, ומאפשר דיוק רב בשריכה. זו בדיוק המתכונת האהובה עלי, שבה אני יכול להתאים את הידוק הנעל לאורך כל שסע השריכה. היות והיא רחבה יחסית, הידקתי אותה בצורה די משמעותית. 

אחיזת עקב וקרסול

למרות היותה מאוד בשרנית במעטפת הקרסול, יש בכך משהו מטעה, שכן – הסגירה לא אוחזת את האיזור בצורה דומיננטית מאוד. בשונה כמעט מכל נעל שבחנתי לאחרונה, כדי להחזיק את העקב הדוק עם הנעל השתמשתי באותו חור נוסף שלא מגיעים אליו אף פעם. הבשורה הטובה עבורכם: אם יש לכם איזור עבה של קרסול, ולוחץ לכם שם בד”כ- הנעל הזו תהייה מעולה עבורכם ואם לא- החור הנוסף סגר את הפינה. זו נעל לרצים יעילים וככזו היא אינה נעל תומכת במיוחד, אבל בתוך הז’אנר היא מרגישה יציבה והכיווניות בריצה טובה.

הסוליה וחווית השיכוך

 • באופן כללי: זו נעל שהתחשה בה רכה- גם בגפה וגם בסוליה. 
 • הסוליה משככת במיוחד מלפנים- מרגישה עבה יותר / גבוהה יותר מה Waverider 22 למשל ומהרבה נעליים אחרות שבחנתי לאחרונה. לכן ה Wave Sky 3 יותר מתאימה לריצות ארוכות ונינוחות יותר בעוד ש Waverider 22 מתאימה מעט טוב יותר מהסקיי לריצות דינמיות באצטדיון. ה Waverider מרגישה יותר נוכחת ודומיננטית באחיזה שלה מה WeveSky 3 
 • הסקיי 3 סופגת מעולה במרכז נקודת הספיגה בכריות הרגל מלפנים – היא מצטיינת בשיכוך בירידות למשל. 

 • היא גם מצליחה לעשות את זה עם איזון מצוין של התמיכה בתנועה הצדית. למשל בסלומון כביש שבחנתי בעבר וגם הצטיינה בתחושת מזרון מים של השיכוך, היתה עודף רכות שיצרה שקיעת יתר בכרית הבוהן בזמן קיפול הרגל ממש לפני השחרור (מה שגרם לי לשלפוחית בריצות של מעל 10 ק”מ)- ואילו במיזונו יש איזון טוב לרוחב הסוליה ואין אובדן אנרגיה ותנועה מיותרת. עובד יפה ה XPOP הזה!
 • מצד שני- העובי הזה מלפנים משמעותו תחושת שחרור וריספונסיביות פחות מדויקת. פידבק הקרקע שלה מעט יותר עמום כמצופה מנעל בעלת יותר שיכוך קדמי. 

 • פחות אהבתי את השיכוך המשמעותי מלפנים באימון העליות בצד הטיפוס: בעלייה אני נוחת קדמי יותר, באימפקט נמוך יותר, ולכן חשוב לי פידבק חד ומהיר בדרך למעלה ואני מעדיף אותו על חשבון שיכוך. 
 • תחושת הגלגול של הסקיי טובה יותר משל ה Waverider- היות ואותה הטכנולוגיה פועלת מהעקב ועד האצבעות, החוויה אחידה יותר לאורך הגלגול קדימה.

 • הסוליה התחתונה אינה מכילה שסעים משמעותיים קולטני אבנים שיכולים להיות בעוכרי רצי הכורכר- תוכלו להנות עם הנעל הזו במרתון ים המלח בקלות (אם כי אין לה בלטים- זו בכל זאת נעל כביש). 

לסיכום – לא צריך יותר שיכוך מזה!

יש נעליים לכל מטרה- וזו של Mizuno Wave Sky 3 היא לפנק אתכם באימוני ריצות אספלט ארוכות. את המשימה הזו היא מבצעת מעולה עם הטכנולוגיה החדשה של מיזונו- מערכת סוליה מפוצלת באמצע לכל אורכה לשני סוגי חומר, בתצורת גל. היא עד כדי כך משככת, רכה ומפנקת שאני מתקשה להבין מדוע מישהו יכול לרצות לרוץ עם נעל בעלת סוליה מקסימליסטית או גבוהה יותר מזו. היא תניע אתכם במרחקים האלה עם תחושה קפיצית וגלגול מצוין, והגומי הקשיח בסוליה התחתונה נראה כמו חומר שיחזיק קילומטרים רבים מאוד.

לצד זאת הרכות והשיכוך האלה פחות מתאימים לריצת אינטרוולים דינמית, בקצבים משתנים, בסיבובים, או באצטדיון. פחות התחברתי לשיכוך הגבוה בעליות, אבל נהנתי ממנו בירידות. במקומות כאלה אעדיף נעל מעט קלה יותר עם תמיכה יותר נוכחת וסוליה יותר דקה וקשיחה, במיוחד מלפנים. 

Wave Sky 3 היא נעל לשיוט מפנק וגלגול מאוד נעים ונוח מהעקב אל האצבעות, שיכוך מעולה, וכשארצה לבלות זמנים ארוכים של ריצות נפח עם נחיתות חוזרות ונשנות על הרגל- עם מעטפת נעימה ונוחה במיוחד מכל הכיוונים- אבחר בה.


אהבתם? הצטרפו פה לראנפאנל בטלגרם: https://t.me/RUNPANEL

מבחן מיזונו עם טכנולוגית גל חדשה: Mizuno Wave Sky 3
שיכוך וספיגהנוחות מפליגהגלגול ויציבות צדית
אחיזהפידבק קרקע אופייני לשיכוך גבוה
85%Overall Score
שיכוך וספיגה100%
גלגול100%
אחיזת חלק עליון80%
ניתור80%
תמורה85%
תחושת קרקע70%
אוורור80%
עיצוב85%